ویژگی‌‌های نماینده قوه مقننه در هیات نظارت/ مهاجری: حتما باید فرد مستقلی در هیات نظارت حضور یابد

مسیح مهاجری مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی می‌گوید، حضور یک افراطی به عنوان نماینده قوه مقننه در هیات نظارت بر مطبوعات، اهانت به مطبوعاتی‌هاست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، چند روز پیش کمیسیون فرهنگی مجلس با معرفی حمید رسایی و سیدمحمود نبویان، دو نماینده جبهه پایداری، از مجلس خواست تا برای تعیین نماینده قوه مقننه در هیات نظارت بر مطبوعات از میان این دو نفر، یک تن را انتخاب کند.

این اتفاق البته با واکنش نمایندگان از جمله علی مطهری نماینده فعلی قوه مقننه در هیات نظارت بر مطبوعات روبرو شد. سرانجام نیز علی لاریجانی رییس مجلس، تصمیم‌گیری در این مورد را به بعد از تعطیلات دو هفته‌ای مجلس موکول کرد.

حالا مسیح مهاجری، مدیرمسئولزنامه جمهوری اسلامی درباره این که نماینده قوه مقننه در هیات نظارت بر مطبوعات چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد می‌گوید: «اولا باید وابسته به هیچ جناج و حزبی نباشد. ثانیا باید مستقل باشد و قطعا از افراطیون نباشد.ثالثا شجاع باشد که هر سه این موارد در آقای مطهری به چشم می‌خورد.»

او ادامه می‌دهد: «حضور یک افراطی در هیات نظارت بر مطبوعات اهانت به مطبوعاتی‌هاست.»

این مدیرمسئول معرفی شدن دو نفر از جبهه پایداری از سوی کمیسیون فرهنگی مجلس را در راستای همان تلاشی می‌داند که افراطیون برای رسیدن به قدرت می‌کنند و می‌گوید: «حالا که دست افراطیون از دولت کوتاه شده می‌خواهند به این شکل بر مطبوعات تسلط بیابند.»

مهاجری خاطرنشان می‌کند:‌ «اما در دولت اعتدال که جامعه هم به مشی اصلی آن رای داده است حتما باید فرد مستقلی به عنوان نماینده مجلس در هیات نظارت بر مطبوعات حضور داشته باشد.»

او می‌گوید اگر افراطیون بر جامعه مسلط شوند جز تباهی کشور هیچ نتیجه دیگری را شاهد نخواهیم بود. مردم نیز به این افراطیون رای ندادند و دست آنها را از قدرت کوتاه کردند.  

57244

کد خبر 367271

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۹:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۵
  7 16
  خود اين آقا از سردسته هاي افراط بوده و هست
 • بی نام A1 ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۵
  1 0
  درود بر مسیح مهاجری عزیز، روحانی آگاه و خوشفکر
 • بی نام IR ۱۴:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۵
  1 0
  جناب مهاجری مردم بهشون رآی ندادند ولی متأسفانه دستشون که هنوز کوتاه نشده هیچ زبونشون درازترشده
 • 37 A1 ۱۴:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۵
  1 0
  آقای مهاجری از روحانیون باسواد و روشنفکر و شجاع هستند و افراطی گری از خصوصیات ایشان نیست.
 • اريامنش SE ۱۷:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۵
  1 0
  حالا كه حرفش منطقي