وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: استاد شهریار از پرآوازه‌ترین سخن‌سرایان معاصر و از استوانه‌های زبان و ادبیات فارسی و آذری‌ است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی، "علی جنتی" در دیدار با "علی‌اکبر صفی‌پور" مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی که در موضوع تمهید مقدمات برگزاری همایش بین‌المللی استاد شهریار با محوریت علمی "فرهنگ مردم در شعر استاد شهریار" سخن می‌گفت، با تاکید بر جایگاه ویژه‌ی آذربایجان در تمام زمینه‌ها علی‌الخصوص شعر و ادب، اظهار کرد: پیشینه‌ غنی آذربایجان در تحکیم شیرازه‌ی شعر و ادب و پرورش عالمان و عارفان و شاعران برجسته‌ای که هر یک وزنه‌ای در عرصه‌ شعر و ادب این مرز و بوم محسوب می‌شوند بر همگان آشکار است.

او بر اهمیت گرامیداشت یاد و نام اسطوانه‌های حوزه‌ی شعر و ادب تاکید کرد و گفت: استاد شهریار در هنر شعر و شاعری به کمک خلاقیت خارق‌العاده‌ای که داشت با بهره‌گیری از بی‌بدیل‌ترین بدایع به الفاظ صامت روحی سیال بخشیده و آثاری جاودانه خلق می‌کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اندیشه‌ی استاد شهریار مشحون از سوژه‌هایی ناب و فاخر بود و سرودن اشعاری فاخر و گرانسنگ در حوزه‌های مختلف ازجمله انقلاب اسلامی از شاخصه‌های شعری وی محسوب می‌شد.

جنتی، استاد شهریار را یکی از نمادهای مهم انقلابی، ملی و مردمی ایران اسلامی عنوان کرد و گفت: چکامه‌هایی که وی در حوزه‌ی انقلاب اسلامی سروده مبین میزان تعهد و پاسداری وی از ارزشهای اسلامی و ملی و نشان‌ دهنده‌ی چیره‌دستی این شاعر شهیر در گنجاندن معارف زمان و واقعیت‌های جامعه در قالب شعر بود.

او خواستار برگزاری در خور و شایسته‌ی آیین‌ گرامیداشت روز ملی شعر و ادب و استاد شهریار شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین بر دعوت حضور شهریار‌شناسان از دیگر کشورها تاکید کرد.


23231

 

کد خبر 367368

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =