نماز عید سعید فطر به امامت مقام معظم رهبری برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین، حضرت آیت الله خامنه ای در خطبه های نماز عید فطر مجددا بر توجه به سبک زندگی اسلامی تاکید کردند.

رهبر انقلاب اسلامی که در جمع نمازگزان عید فطر در مصلی امام خمینی سخن می گفتند با اشاره به مقاومت مردم غزه تاکید کردند: امروز قضیه اول جهان اسلام و دنیای انسانیت، غزه است.

ایشان به اشاره به مقاومت مردم غزه تصریح کردند: بشریت باید عکس العمل نشان دهد.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: اقدامات سردمداران رژیم صهیونیستی نسل کشی و فاجعه عظیم تاریخی است و مجرمان باید محکوم و مجازات بشوند.
ایشان با اشاره به اینکه آمریکا و اروپا به دنبال تحریم آتش بس به غزه هستند یادآورد شدند: ببینیم قدرت تحمل و مقاومت مردمی را که پای حق خود ایستاده اند. مردمی محصور از همه طرف اما بر موضع حق خود ایستاده اند.

مقام معظم رهبری در خطبه های نماز عید سعید فطر با بیان اینکه مردم ما از ماه مبارک رمضان کسب فیض کردند افزودند: مجالس قرائت قرآن و شبهای قدر در سراسر کشور گسترده بود. این توجهات زمینه رحمت الهی و باعث نزول فیض پروردگار است.

رهبر انقلاب با اشاره به روز قدس تاکید کردند: حرکت عظیم ملت ایران در روز قدر که خشم و خروش این ملت زنده و آگاه را به جهانیان اعلام کرد حوادث این ماه بزرگ است که ملت ما از آن سرافزار خارج شد و به عید رسید.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: هرکدام از اعمالی که در ماه رمضان انجام دادید عملی صالح و قطعه ای از بهشت بود.
ایشان خطاب به مردم تاکیدکردند: آنچه در این ماه رمضان به دست آوردید را نگه دارید.
مقام معظم رهبری ضمن یادآوری مجدد در پیش گرفتن اقداماتی در زمینه سبک زندگی اسلامی تاکید کردند: اطعام مردم به صورت عمومی و ساده، افطاری ساده و همگانی در بین مردم ما رایچ شده است. سال گذشته خواهش شد که از مردم تشریفات افطار را کم کنند و کمیت در ضیافت شوندگان را زیاد کنند. این کارها در شکل دادن به سبک زندگی اسلامی موثر است.

اخبار تکمیلی متعاقبا ارسال خواهد شد.

/2727

کد خبر 367518

برچسب‌ها