تسنیم نوشت:

عضو هیات رئیسه دانشگاه ایرانیان در واکنش به ابطال مجوز این دانشگاه گفت: ابطال مجوز دانشگاه ایرانیان تا این لحظه به مسئولان دانشگاه ابلاغ نشده است.

هاشمی عضو هیئت رئیسه دانشگاه ایرانیان در گفت‌‌وگو با تسنیم در واکنش به سخنان مدیرکل دفتر شورای گسترش وزارت علوم اظهار داشت: این مسئول وزارت علوم همان سخنان معاون نظارت و راهبری مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی را تکرار کرده است و هیچگونه مستندی در این زمینه ارائه نکرده است.

وی افزود: اگر شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه‌ای مبنی بر لغو مجوز دانشگاه داشته است خیلی روشن می‌تواند آن را به صورت مستند ارائه کند و حتی آن را در سایت خود مانند تمام مصوباتی که تاکنون منتشر کرده است، قرار دهد.

هاشمی گفت: اگر وزارت علوم هم ابلاغیه‌ای در این زمینه دارد، باید شماره ابلاغیه را درج یا تصویر آن را منتشر کند.

عضو هیئت رئیسه دانشگاه ایرانیان تصریح کرد: این افراد یک تصور و برداشتی از صحبت‌های یک مسئول در شورای عالی انقلاب فرهنگی کرده‌اند و آن را مستند به اینکه مجوز باطل شده است، دانستند که به نظر من این مسئله فرافکنی است.

هاشمی با اشاره به اینکه اگر قرار است مصوبه‌ای لغو شود، ترتیباتی دارد و آن را رسما اعلام می‌کنند، یادآور شد: در صورتی که مصوبه‌ای لغو شده باشد، رسما آن را با دلایل لغو و یا اگر نخواستند بدون دلایل اعلام می‌کنند. همانگونه که اعلام کردند، مجوز تاسیس این دانشگاه صادر شده است، ابطال آن را نیز اعلام کنند و در گوشی به وزارت علوم نگویند؛ مگر شورای عالی انقلاب فرهنگی خودش سخنگو ندارد که وزارت علوم باید این گونه مسائل را اعلام کند.

وی با اشاره به اینکه من از برخی سوال کردم شورای عالی انقلاب فرهنگی چنین مساله‌ای را تایید نکرده است و حاضر به گفت‌وگو درباره این اظهار نظر وزرات علوم نشده است، افزود: اگر مساله‌ای در این زمینه بود، خودشان اعلام می‌کردند ولی وقتی اصل خبری تایید نشده است؛ شما چگونه آن را منتشر می‌کنید.

عضو هیئت رئیسه دانشگاه ایرانیان ادامه داد: وزارت علوم و شورای عالی انقلاب فرهنگی چنین مساله‌ای را به صراحت تایید نمی‌کنند زیرا می‌دانند که این موضوع چه تبعاتی برای آن‌ها دارد. این در حالی است که آن‌ها می‌توانند در یک خط راحت بگویند مجوز باطل شده و دیگر کل مصوبات و مجوزهای قبلی اعتبار ندارند و باطل شده است. اینکه چرا این کار را نمی‌کنند و آن را گردن یکدیگر می‌اندازند به این دلیل است که می‌دانند این مسئله چه اثرات حقوقی برای آن‌ها دارد، می‌فهمند که اگر این کار را کنند برای خودشان یک دردسر بزرگی ایجاد کردند زیرا وقتی مصوبه‌ای را تایید می‌کنید و مجموعه‌ای به استناد آن تاسیس و ثبت می‌شود، سرمایه، امکانات و نیروهایی را می‌گیرد و بعد بدون اینکه دلایل آن عنوان شود و اسناد قابل اعتباری ارائه دهند بر مبنای ادعاهای فاقد اعتبار آن را لغو می‌کنند.

هاشمی افزود: وقتی این مجموعه به دادگاه و مراجع قضایی مراجعه کند آن‌ها مدرکی در این زمینه نداشته بنابراین گردن یکدیگر می‌اندازند.

وی با بیان اینکه نیرو و فشار سیاسی از طرف بعضی‌ها وارد می‌شود تا به هر قیمتی مجوز تاسیس این دانشگاه لغو شود، گفت: دوستان به دلیل اینکه می‌فهمند این مسئله چه تبعات حقوقی خواهد داشت آن را به گردن یکدیگر می‌اندازند و از جواب صریح دوری می‌کنند.

عضو هیئت رئیسه دانشگاه ایرانیان با بیان اینکه دانشگاه ایرانیان برنامه‌های خودش راپیگیری می‌کند، گفت: جلسه هیئت رئیسه این دانشگاه امروز برگزار و مصوباتی تایید شد. در هفته گذشته هم اطلاعیه‌ای در زمینه این دانشگاه منتشر شد و مستندات قانونی خود را ارائه داد و همچنان برنامه‌های خود را پیگیری می‌کند.

هاشمی افزود: تاکنون نه از طرف شورای انقلاب فرهنگی و نه از طرف وزارت علوم ابلاغیه‌ای مبنی بر لغو مصوبات و مجوزهای این دانشگاه ابلاغ نشده است.

وی در پاسخ به اینکه اگر چنین ابلاغیه‌ای به شما ابلاغ شود مسئولان دانشگاه چه تصمیمی می‌گیرند، گفت: اگر ابلاغ کنند که مصوبه آن باطل شده است رئیس دانشگاه و هیئت رئیسه در این زمینه تصمیم می‌گیرند، تا این لحظه هیچگونه سند و مدرکی مبنی بر ادعای دوستان در وزارت علوم اعلام نشده است.

عضو هیئت رئیسه دانشگاه ایرانیان تاکید کرد: تا این لحظه براساس بررسی‌های ما هیچگونه مصوبه و ابلاغیه‌ای در این خصوص به مسئولان دانشگاه اعلام نشده است. ممکن است تا چند روز آینده این مسئله اعلام شود اما تا این لحظه چیزی غیر از اینکه آقایی در شورای انقلاب فرهنگی یک مصاحبه‌ای انجام داده و شفاها چنین مسئله‌ای را اعلام کرده است چیز دیگری اعلام نشده است، اساسا مگر کارهای قانونی در کشور ما شفاهی است که هر کسی بیاید حرفی بزند و بگوید ابلاغ شد.

هاشمی با اشاره به مصاحبه معاون اطلاع‌رسانی شورای انقلاب فرهنگی در این زمینه گفت: مصاحبه ایشان دو قسمت دارد در بخشی از سخنش می‌گوید اگر قبلا موافقت اصولی شده است فعالیت آن قانونی است و اگر نشده است یا با آن مخالفت شده است فاقد موضوع است که باید از ایشان پرسید فاقد موضوع در اصطلاح حقوقی چه معنی دارد و چگونه مصوبه‌ای می‌تواند فاقد موضوع باشد.

وی با اشاره به برخی ادعاهای مطرح شده در خصوص فعالیت دانشگاه ایرانیان یادآور شد: ادعا کردند این دانشگاه در امارات تاسیس شده است که این به واقع ادعای خنده‌داری است. اگر دانشگاهی بخواهد در امارات یاکشوری دیگر تاسیس شود مجوز خود را از ایران نمی‌گیرد بلکه از کشوری که قرار است در آن تاسیس شود، اخذ می‌کند. این مسئله واقعا جای تعجب دارد و نشان می‌دهد دوستان ما در وزارت علوم در چه سطحی از دانش حقوقی و اداری هستند.

عضو هیئت رئیسه دانشگاه ایرانیان همچنین افزود: واقعیت این است که بعد از اینکه دانشگاه ایرانیان موافقت اصولی خود را دریافت کرد تقاضایی را برای تاسیس یک شعبه در امارات اعلام کرد که اتفاقا با آن موافقت شد ولی بعدها آن را پیگیری نکرد.

هاشمی در همین زمینه خاطرنشان کرد: دیگر اینکه مجوزی که برای تاسیس این دانشگاه اعلام شد بدون زمان بود و هیچ زمانی برای آن تعیین نشد. اگر قرار بود مجوز برای زمانی دارای اعتبار باشد مدت زمان آن را قید می‌کردند. به عنوان مثال اگر عنوان می‌کردند این مجوز برای دو سال است طبیعتا پس از گذشته دو سال از زمان ابلاغ مجوز از اعتبار ساقط می‌شد درحالی که در مجوزها و اسنادی که سایت دانشگاه ایرانیان منتشر کرد چنین چیزی اصلا وجود نداشت.

وی گفت: نمی‌دانیم چرا اصرار دارند روز روشن را انکار کنند. دانشگاهی تاسیس شده و اینقدر ضدیت ندارد اگر هم انسان از چیزی بدش می‌آید راه حلی برای آن پیدا می‌کند نه اینکه آبروی خودش و وزارتخانه‌اش را ببرد. اینگونه نیست که بخواهیم مردم را نفهم فرض کنیم هر ادعایی باید با مدرک و سند قانونی باشد. بگویید این دانشگاه مجوزش باطل است یا اصلا بیایید آن را تخریب کنید.

عضو هیئت رئیسه دانشگاه ایرانیان در ادامه با اشاره به اینکه ادعا کردند که ما هیچ مکاتبه‌ای با وزارت علوم نداشته‌ایم، گفت: این خلاف واقع است ما در آبان، آذر و دی‌ماه سال ۹۲ مکاتبه با وزارت علوم داشتیم از یک مدتی به بعد مکاتبات ما را ثبت نکردند و مجبور شدیم به روش پست سفارشی و فکس مکاتبات خود را انجام دهیم که همه اسناد آن موجود است، اگر لازم بود منتشر می‌کنیم که البته امروز در جلسه هیئت رئیسه تصمیم گرفته شد اسناد آن منتشر شود.

هاشمی گفت: ما در این مکاتبات محل و مکان کلاس‌ها و اعضای هیئت علمی گروه‌های آموزشی خود را که تشکیل داده‌ایم مشخص و نماینده اداری دانشگاه را معرفی کردیم و همچنین درخواست شناسه برای سامانه الکترونیکی خود داشته‌ایم. اما هیچ کدام جواب داده نشد و بلاتکلیف ماند بنابراین اینکه می‌گویند هیچ مکاتبه‌ای نداشته‌ایم در کل خلاف واقع است.

وی با اشاره به اینکه موافقت اصولی با تاسیس دانشگاه شده است، گفت: معاون شورا در این زمینه دو پهلو سخن گفته است و از فحوای سخن وی و اما و اگرهایی که استفاده کرده است، مشخص است که نخواسته جواب صریحی بدهد و کلیات را گفته است و گرنه ما اسناد مربوطه در این زمینه و موافقت اصولی دانشگاه را منتشر کرده‌ایم. هرکسی سندی خلاف آن را دارد، می‌تواند منتشر کند تا برای افکار عمومی مشخص شود.

 

45503

کد خبر 368567

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۱۸:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۴
  6 2
  به زودی به دستتون می رسه. آخرین تلاشهایتان را بکنید.
 • بی نام A1 ۱۹:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۴
  7 4
  احتمالا فارغ التحصیلان این دانشگاه هر کدام معجزه هزاره سوم میشوند
 • بی نام A1 ۰۴:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۵
  4 2
  خیلی هم خوب
 • بی نام IR ۰۶:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۵
  1 6
  چه خبر بد و تاسف باری انشاالله بسته میشه