تسنیم نوشت:

دانشگاه ایرانیان اعلام کرد: وزارتخانه‌های علوم و بهداشت تاکنون هیچ ابلاغیه رسمی و قانونی که دال بر لغو مصوبات و ابلاغیه‌های قبلی آنان در رابطه با دانشگاه ایرانیان باشد، صادر نکرده است.

 دانشگاه جامع بین‌المللی ایرانیان با توجه اخبار مربوط به لغو مجوز این دانشگاه اطلاعیه‌ای صادر کرد که متن کامل ان به شرح ذیل است:
1) مجوز اصلی تاسیس دانشگاه طی نامه شماره 22/24509 مورخه 1389/11/07 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صادر شده که در متن آن موافقت اصولی شورای گسترش آموزش عالی به صراحت قید شده است که تصویر آن در وبگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه قرار دارد.

2) وزارت علوم، تحقیقات و فناوری براساس ابلاغیه شماره 2281288 مورخه 1389/11/17 با ایجاد کلیه رشته‌ها و در کلیه مقاطع تحصیلی در دانشگاه جامع بین المللی ایرانیان موافقت نموده که تصویر آن در وبگاه اطلاع رسانی دانشگاه موجود است.

3) اداره ثبت، اسناد و املاک قوه قضائیه بر مبنای تاییدیه صادر شده از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اقدام به ثبت و اعلام تاسیس دانشگاه و درج آن در روزنامه رسمی نموده که با توجه به مفاد اساسنامه به منزله تاسیس قطعی و نامحدود دانشگاه است.

4) مصوبه شورای عالی محترم انقلاب فرهنگی در واقع تاکیدی بر تاسیس و مجوزهای قبلی است و ضمنا مجوز دایری مرکز و واحد آن در تهران را صادر کرده است.

5) وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون هیچ ابلاغیه رسمی و قانونی که دال بر لغو مصوبات و ابلاغیه‌های قبلی آنان در رابطه با این دانشگاه باشد، صادر ننموده‌اند.

6) همان‌طور که عضو محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی اخیراً اشاره نموده‌اند، شورای عالی انقلاب فرهنگی هیچ تصمیم جدیدی در خصوص وضعیت دانشگاه جامع بین‌المللی ایرانیان نگرفته است.

7) دانشگاه جامع بین‌المللی ایرانیان، در اجرای مقررات و برای تحقق اهداف اساسنامه مصوب در آذرماه و دی‌ماه سال 1392، تصمیم خود برای راه‌اندازی چند رشته در گروه‌های مختلف آموزشی را به صورت مکتوب به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام نموده که تا این لحظه هیچ پاسخی دریافت نکرده است.
همچنین این دانشگاه در آذرماه سال گذشته، محل امکانات زیرساختی خود از جمله دفتر مرکزی و محل برگزاری کلاس ها را به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام نموده که بازهم تاکنون هیچگونه اقدامی در خصوص رسیدگی و پاسخگویی در مورد آنها از سوی وزارتخانه های مذکور انجام نپذیرفته است.

8) اظهارات گاه و بیگاه و بسیار متناقض برخی افراد در رسانه‌ها، و انکار واقعیت‌های مستند و مکتوب موجود در رابطه با دانشگاه جامع بین‌المللی ایرانیان، به روشنی گویای انگیزه‌های آنان برای مقابله با فعالیت این دانشگاه، به هر شکل و با هر هزینه‌ای است.

علیرغم تمامی مسائل، این دانشگاه با جدیت تمام در حال برنامه‌ریزی و پیگیری جذب امکانات و نیروی لازم برای راه اندازی رشته‌های اعلام شده برای مرحله اول بوده و در عین حال تمامی تلاش خود را برای برطرف نمودن موانع خواهد نمود.
با توجه به این مهم، دانشگاه در آینده بسیار نزدیک ضوابط و شیوه خود برای پذیرش دانشجو در دوره‌ها، رشته‌ها و مقاطع مختلف تحصیلی مربوط به مرحله اول را از طریق وبگاه اطلاع‌رسانی خود به نشانی iiu.ac.ir اعلام خواهد کرد.
امید است که مسئولین محترم در وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت و درمان و آموزش پزشکی از توسعه علم و فناوری و تلاش های علمی و فرهنگی این دانشگاه استقبال نمایند و براساس ماموریت‌های ذاتی خود حمایت‌های لازم را در این زمینه به عمل آورند.

 

2323

کد خبر 369112

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۰:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۸
  27 6
  آقا حواستون باشه ثبت نام نکنید مدرکتون میره رو هوا
 • بی نام IR ۱۰:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۸
  34 5
  جذب کن اقا جذب کن. پولش رو هم که قبلا از بیت المال ورداشتی ریختی به حسابت. برای خودت هم که مجوز صادر کردی.
 • بی نام IR ۱۱:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۸
  32 2
  از نظر وزارت علوم تو اصلا دانشگاه نیستی که بخواد برات ابلاغیه صادر کنه اما اگر دانشجو جذب کنی میاد سراغت.
 • علی A1 ۱۳:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۸
  32 3
  یعنی چی "با ایجاد کلیه رشته‌ها در کلیه مقاطع تحصیلی موافقت نموده است"؟ مگر می‌شه یه دانشگاه از راه نرسیده مثلاً در مقطع دکتری دانشجو جذب کنه؟ وقتی هنوز امکاناتش بررسی نشده چه جوری این موافقت صادر شده؟ همین بند نشون می‌ده که مجوز چه جوری داده شده
 • بی نام IR ۱۳:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۸
  4 34
  خوب دیگر قدرت است نمیخواهند حتی دانشگاه احمدی نژادی را