چکاوک، دومین آلبوم موسیقی پیمان خازنی با صدای محسن شاهرودی و دکلمه محمد صالح‌علاء به زودی وارد بازار می‌شود.

پیمان خازنی که چندی پیش اولین آلبوم خود را در مقام آهنگساز با عنوان شوخی به بازار موسیقی عرضه کرد، این بار با نگاه به برنامه رادیویی رنگارنگ، آلبوم دومش را با عنوان چکاوک آماده ارائه کرده است.

او در این باره به خبرآنلاین گفت: سوال جدی من این است که چرا جوانان این دوره خیلی کمتر از قبل جذب موسیقی سنتی می‌شوند در حالیکه نسل پدر و مادرهای ما با اشتیاق پای برنامه‌هایی مثل رنگارنگ می‌نشستند و از آن لذت می‌بردند.

او بر این نکته تأکید داشت که اگر هنرمندان موسیقی سنتی به طور مطلق به موسیقی نگاه نکنند و برای موسیقی مدرن و پاپ هم جایگاهی قائل باشند می‌توانند به نیاز جوانان پاسخ دهند و دوباره آنها را به سوی موسیقی سنتی جلب کنند. خازنی همچنین افزود: من سعی کردم برنامه رنگارنگ را به نوعی در آلبوم چکاوک زنده کنم تا نیاز جوان امروز را پاسخ دهد و نسل نو را هم جذب خود کند.

«شوخی» اولین آلبوم پیمان خازنی بود که با استقبال بسیاری از سوی هنردوستان روبه‌رو شد؛ تا آنجا که در مدت کمی این کار دوباره منتشر و وارد بازار شد. این آلبوم شامل همنوازی تلفیقی تار و پیانو و بی‌کلام بود.

اما دومین آلبوم این آهنگساز، در برگیرنده تصنیف آسمانی با شعری از پروین فراهانی، دو نوازی تار و پیانو با دکلمه صالح علاء بر شعری از حافظ در مایه اصفهان، مقدمه دشتی، دو نوازی تار و پیانو با دکلمه صالح علاء بر روی شعر حافظ، تصنیف آتش دل با شعری از حافظ و بداهه‌نوازی نی در مایه دشتی، تصنیف جرعه جام با شعری از حافظ و تکنوازی‌ نی در مایه اصفهان و قطعه‌ بی‌کلام پیغام دل، تکنوازی سنتور و تصنیف پیغام دل با شعری از محسن شاهرودی در مایه دشتی است.

«چکاوک» شامل چهار برنامه است و اولین مجموعه از سلسله آلبوم‌های چکاوک محسوب می‌شود. پیمان خازنی قصد دارد در آینده آنها را به ترتیب در بازار منتشر کند.

در مجموعه شماره یک چکاوک هنرمندانی چون نوید مصطفی‌پور، پیمان گلمغانی و حسین شیخ‌بیگی: نوازندگان ویلن؛ فرشاد حسامی، حنیف فرهادی و پویان رمضانی: نوازندگان پیانو؛ پیمان خازنی، نوازنده تار؛ شاهد علیزاده: نوازنده تار باس؛ سونیا نظامی: نوازنده نکمانچه؛ آوا رستمیان: نوازنده آلتو؛ الناز اعلایی: نوازنده سنتور؛ آسانه برهان‌آزاد: نوازنده عود؛ نیما جوزی و سعید همتیان: نوازندگان نی؛ مهدی جهانگیری و شایان یزدی‌زاده: نوازندگان تنبک؛ فرزاد جعفری: نوازنده دف و محسن شاهرودی به عنوان خواننده حضور دارند.

کد خبر 37014

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =