مهر نوشت:

آمارهای لحظه‌ای سازمان ثبت احوال از وقایع چهارگانه حیاتی ولادت، وفات، ازدواج و طلاق نشان می‌دهد که از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از ۵۶۸ هزار و ۸۵۹ مورد ولادت و ۱۴۰ هزار و ۸۶۰ مورد وفات در کشور رخ داده که در این میان بیش از ۱۱ هزار و ۲۶۸جوان ۱۵ تا ۲۹ سال به دلایل مختلف جان خود را از دست داده‌اند.

براساس آمارهای ثبت احوال از ابتدای سال جاری تا این لحظه ۵۶۸ هزار و ۸۵۹ نفر در کشور متولد شده‌اند که از این تعداد ۲۹۱ هزار و ۲۵۵ نفر پسر و ۲۷۷  هزار و ۶۰۴ نفر دختر بوده‌اند.

همچنین از اول سال ۹۳ تا کنون ۴۴۳ هزار و ۷۱۰ تولد در نقاط شهری و ۱۲۵ هزار و ۱۴۹ ولادت نیز در نقاط روستایی انجام شده است.

تعداد متولدین امروز نیز تا این لحظه ۲ هزار و ۱۱ نفر بوده است.

آمارهای سازمان ثبت احوال نشان می‌دهد که تعداد فوت‌شدگان از ابتدای سال جاری تا این لحظه ۱۴۰ هزار و ۸۶۰ نفر بوده که ۷۴ هزار و ۶۵۵ نفر مرد و ۶۶ هزار و ۲۰۵ نفر نیز زن بوده‌اند.

از میان فوت شدگان ۹۰ هزار و ۱۵۰ نفر در مناطق شهری و ۵۰ هزار و ۷۱۰ نفردر نقاط روستایی دار فانی را وداع گفته‌اند.

همچنین تعداد فوت شدگان ۰ تا ۱۴ ساله از ابتدای سال۹۳  تا امروز ۸ هزار ۳۱۰ نفر و فوت شدگان ۱۵ تا ۲۹ ساله ۱۱ هزار و ۲۶۸ نفر و فوت‌شدگان ۳۰ تا ۶۴ ساله، ۳۷ هزار و ۸۹۱  نفر و فوت شدگان ۶۵ ساله و بیشتر نیز ۸۳ هزار و ۳۹۱ نفر بوده است.

تعداد فوت شدگان امروز تا این لحظه ۴۹۸ نفر بوده است.

افزایش طبیعی جمعیت در سال ۱۳۹۳ تا این لحظه ۴۲۷ هزار و ۹۹۹ نفر و افزایش طبیعی جمعیت امروز نیز یک هزار و ۵۱۳ نفر بوده است.

همچنین براساس آمارهای پایگاه اطلاعات سازمان ثبت احوال، از ابندای امسال تا پایان اردیبهشت ماه ۱۱۳ هزار و ۲۰۶ واقعه ازدواج در کشور رخ داده که از این میان ۹۲ هزار و ۹۱۳ واقعه در نقاط شهری و ۲۰ هزا رو ۲۹۳ فقره ازدواج نیز در مناطق روستایی رخ داده است.

تعداد طلاق‌هایی که در استان‌های مختلف طی این مدت به ثبت رسیده ۲۱ هزار و ۵۴۸ مورد بوده که از این تعداد ۱۹ هزار و ۶۲۹ فقره در مناطق شهری و یک هزار و ۹۵۵ فقره طلاق نیز در مناطق روستایی رخ داده است.

 

23503

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 370446

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =