مهر نوشت:

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه بسته خروج از رکود دولت بدون تورم طراحی شده است، از الزام دستگاه‌ها به همکاری در اجرای بسته بر اساس دستور معاون اول رئیس جمهور خبرداد و گفت: علاوه بر پایش اجرای بسته، ضمانت‌های اجرایی هم اعمال خواهد شد.

شاپور محمدی در جمع خبرنگاران در مورد اثرات تورمی بسته خروج از رکود، با تاکید بر اینکه بسته خروج از رکود تورمی دولت اثر تورمی ندارد و به نحوی طراحی شده که اثر تورمی چندانی نداشته باشد، گفت: چنانچه بسته اثرات تورمی داشته باشد، میزان آن بسیار اندک خواهد بود، به این دلیل که در راستای بسته قرار نیست، نقدینگی تزریق شود.

معاون اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه سیاست های این بسته اعتباری و سیاست های اعتباری با نقدینگی متفاوت است، در مورد سیاست های سمت عرضه در بسته خروج غیرتورمی از رکود عنوان کرد: توجه به محیط کسب و کار، تسهیل افزایش سرمایه شرکت ها، توجه به بازار سرمایه، حذف ضامن، حمایت از دانش بنیان ها و معافیت های مالیاتی در بخش عرضه بسته در نظر گرفته شده است.

او با اشاره به اینکه لایحه دارای 30 ماده است و مواد مشخصی برای بخش های مختلف آن در نظر گرفته شده است، در مورد تدابیر دولت برای جلوگیری از انحراف بسته گفت: علاوه بر وزارت امور اقتصاد که موظف به پیگیری این بسته است، معاون اول رئیس جمهور سایر دستگاه ها را مکلف به همکاری کرده و قرار است در پایش هایی که انجام می شود، ضمانت های اجرایی در نظر گرفته شود.

محمدی در مورد اینکه چرا دولت از منابع صندوق توسعه ملی برای سرمایه در گردش واحدهای تولیدی استفاده نمی کند، گفت: این صندوق دارای هیات امنا است و منابع آن در اختیار دولت نیست و البته هیات امنا نیز تلاش می کند به مشکلات بخش تولید کمک کند.


17231

 

کد خبر 371243

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =