یک استاد ریاضی در دانشگاه از نظر علمی دلیل تنهایی و عدم موفقیت در ازدواج را کشف کرد.او با استفاده از روابط ریاضی اثبات کرد شانس پیدا کردن یک شریک زندگی کامل و بدون نقص تقریبا برابر با 1 به 258 هزار است.

یک استاد ریاضی در دانشگاه از نظر علمی دلیل تنهایی و عدم موفقیت در ازدواج را کشف کرد.او با استفاده از روابط ریاضی اثبات کرد شانس پیدا کردن یک شریک زندگی کامل و بدون نقص تقریبا برابر با 1 به 258 هزار است.
Peter Backus استاد دانشگاه وارویک در مورد علت تنهایی انسان‌ها مقاله ای را منتشر کرده است.
او برای مطالعه عجیب خود از یک فرمول ریاضی مشهور به نام تساوری دریک استفاده کرد که اولین بار برای تخمین زدن احتمال وجود موجودات فرا زمینی در کره زمین به کار گرفته شده بود.
نتیجه ای که از این تحقیقات به دست آمد چندان برای مجردهای بریتانیایی امیدوار کننده نیست .برای مثال آقای Backus متوجه شد با توجه به این فرمول از میان 30 میلیون زن در کشور انگلستان ، فقط 26 زن می‌تواند به عنوان یک شریک مناسب برای او به حساب بیاید.
به این ترتیب او به این نتیجه رسید که احتمال پیدا کردن یک شریک کامل که بین 24 تا 34 سال سن داشته و در شهر محل زندگی او یعنی لندن ساکن باشد بسیار پایین است و نمی‌تواند چندان به آن امیدوار بود.
پروفسور دریک با استفاده از فرمول خود N = R* x Fp x Ne x Fi x Fc x L و جایگذاری مجهول‌های معین پیش بینی کرد بیش از 10 هزار تمدن مختلف در خارج از منظومه شمسی ما در حال تکامل هستند.
اما آقای Backus متغیرهای این تساوی را با معیارهای خود جایگزین کرد و احتمال پیدا کردن یک شریک زندگی را تخمین زد.
او در این باره گفت : شاید این موضوع کمی برای افرادی که به دنبال پیدا کردن فرد مناسبی برای زندگی خود هستند ناامید کننده به نظر بیاید ، اما خبر خوب این است که اگر شما موفق نشدید چنین فردی را پیدا کنید ، چندان مقصر نیستید چرا که احتمال آن بسیار پایین است.
این نظریه به طور کامل در سایت Warwick وجود دارد.
تلگراف ، 14 ژانویه

کد خبر 37203

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • h IR ۱۱:۲۴ - ۱۳۸۸/۱۰/۲۵
  0 0
  چه خوب! همیشه فکر می کردم مشکل از منه که زن بهم نمی دن! تازه دو زاریم افتاد که تقصیر من نیست همش به خاطر اینه که هیچ وقت ریاضیم خوب نبود!!!
 • ص.ر MY ۱۱:۴۳ - ۱۳۸۸/۱۰/۲۵
  0 0
  1 به 285000 صحیح است http://www.telegraph.co.uk/news/newstopics/howaboutthat/6982576/Chances-of-finding-perfect-partner-are-1-in-285000.html
 • وحید IR ۱۱:۲۲ - ۱۳۸۸/۱۰/۲۹
  2 0
  چه آدم های بیکاری پیدا می شن.
 • رامين.هاديشهر IR ۰۹:۰۵ - ۱۳۸۹/۰۴/۱۳
  2 0
  سلام.همسر خوب زماني معني داره كه باهاش تفاهم داشته باشي.تفاهم هم توانايي تحمل كردن تفاوتهاست.پس هيچ موقع نبايد دنبال پيدا كردن انسان كامل بود.چون چنين انساني وجود ندارد.در نتيجه اساس تحقيق بالا غلط است!
 • ننه اردلان IR ۱۹:۳۴ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۳
  0 0
  درود بر شما