خطیب جمعه مشهد تاکید کرد: تهاجم به کیان دین را از سوی هیچ جناح و جریانی حتی اگر طرفدار آن باشیم، برنمی‌تابیم.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین "سید احمد علم‌الهدی" در خطبه‌های نماز جمعه امروز مشهد، با تسلیت شهادت دکتر "مسعود علی‌محمدی"، استاد دانشگاه تهران، گفت: به شهادت رساندن شخصیت‌های برجسته علمی و ذخایر ارزشمند نظام، نشانگر تهاجم همه‌جانبه دشمن به ماست. 

وی پیام به شهادت رساندن دکتر علی‌محمدی را، حمله دشمن به دو کیان علمی و دینی که هویت‌بخش جامعه هستند، دانست و افزود: امروز که کشور در عرصه‌های علمی و فن‌آوری به اوج استقلال رسیده است و سیادت علمی خود را به همگان نشان می‌دهد، دشمن کیان علمی ما را مورد تهاجم قرار داده است و با کمال بی‌باکی یک انسان معتهد و دانشمند را مورد تهاجم قرار می‌دهد. 

خطیب جمعه مشهد، حادثه روز عاشورا را نیز مصداق تهاجم به کیان دینی خواند و افزود: طبق تاکید قرآن، همه وظیفه داریم تا جایی که تهاجم است، به دفاع بپردازیم و اگر در دفاع کوتاه بیاییم، شکست خواهیم خورد. 

وی افزود: توهینی که رییس دفتر رییس‌جمهور با وجود داعیه دوستی ائمه(ع)، به انبیا اولوالعزم کرد، از نظر ما در رده تهاجم به دین است. 

وی با اشاره به سخنان اسفندیار رحیم مشایی، در جشنواره علوم پزشکی خوارزمی، افزود:اصلا چه لزومی دارد که در یک جشنواره پزشکی بحث مدیریت انبیا مطرح شود؟ آیا شما این انبیا را می‌شناسی؟ اصلا ایشان چه کاره‌اند که مدیریت انبیا را تشخیص دهند؟ 

وی با تاکید بر اینکه مدیرتر از حضرت نوح(ع) نداریم، افزود: حضرت نوح 950 سال برای نجات بشریت در رسالت خود استقامت کرد و اگر ایشان نبودند، بشریت روبه انقراض می‌رفت و مدیریت حضرت نوح(ع) بود که انسان را از انقراض نجات داد. 

وی خطاب به رحیم مشائی گفت: بهتر است شما کمی قرآن بخوانی، آیا شما می‌دانی عیسی(ع) چه کرده است که از مدیریت او ایراد می‌گیری؟ مگر کارشناسی؟! 

علم‌الهدی در رابطه با مدیریت حضرت عیسی(ع)، گفت: زمانی که یهودیان از مشرکان و بت‌پرستان نیز هم بدتر شده بودند و دست به قتل و غارت مردم، آن هم به اسم دین و به عنوان امری مقدس زده بودند، عیسی(ع) یهود جنایتکار را تبدیل به اقلیتی کرد که پس از 2000 سال همچنان یهودیان در اقلیت هستند. 

خطیب جمعه مشهد با تاکید بر اینکه مردم از رای خود به احمدی‌نژاد راضی هستند، افزود: مردم در دوره نهم انتخابات ریاست‌جمهوری، ایشان را به عنوان فردی متدین شناختند و به او رای دادند و بعد از چهار سال با مشاهده تلاش و جدیت خستگی‌ناپذیر، صداقت، استکبارستیزی و وابستگی به ارزش‌های دینی، دوباره ایشان را انتخاب کردند و همچنان پای رای خود ایستاده‌اند. 

وی با اشاره به بحث نبوت عامه و نبوت خاصه، تاکید کرد: کسی که نبوت پیامبر خاتم(ص) را قبول دارد، باید نبوت پیامبران دیگر را نیز قبول داشته باشد و این مسائل جزو ارزش‌های اعتقادی است. 

به گزارش ایسنا، خطیب جمعه مشهد با بیان اینکه باید در مقابل هجمه دشمن، همه مسائل را در نظر داشته باشیم و به هیچ فردی اجازه ندهیم که به مقدسات دینی ما توهین کند، همچنین با اشاره به مصائب اهل بیت(ع)، تاکید کرد: این دین به آسانی به دست ما نرسیده است، بلکه تمام انبیا و ائمه(ع) برای حفظ دین، مصائب و مظالم زیادی را تحمل کرده‌اند و اجازه نمی‌دهیم افراد از روی شهوت و مزدوری برای بیگانگان، دین و ارزش‌های ما را مورد تهاجم قرار دهند.

امام جمعه مشهد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم دفاع در برابر تهاجمات دشمن و با تاکید بر این که قصد دفاع شخصی ندارم، افزود: زمانی که فردی وارد عرصه جنگ نرم می‌شود همانند کسی که وارد جنگ نظامی شده است، باید خود را برای انواع تیر و ترکش‌ها آماده کند. در عرصه جنگ نرم نیز دشنام، فحاشی، افترا و تهمت طبیعی است و یک رزمنده عرصه جنگ نرم نباید به خاطر این مسائل عقب‌نشینی کند. 

وی با بیان اینکه کدام امام جمعه‌ را سراغ دارید که در روزنامه شهر خودش هفته‌ای دو یا سه بار به او توهین کنند؟ ادامه داد: زمانی این مساله عجیب‌تر می‌شود که افراد ولایت‌مدار و انقلابی، چه در برخوردهای مستقیم و چه در پیام‌ها و گفت‌وگوهایی که انجام می‌دهند، بنده را متهم به تندی کنند. 

وی با تاکید بر اینکه آیا در مقابل همه توهین‌هایی که به مقدسات ما شد، ما به مقدسات کسی توهین کردیم؟ افزود: ممکن است بنده تعابیر تندی را به کار ببرم اما این تعابیر و حرف‌های بنده با تکیه بر قرآن و روایات بیان می‌شود و اگر کسی تعابیر بنده را تند بخواند یعنی قرآن را متهم به تندی و افراط گویی کرده است. 

به گزارش ایسنا، علم‌الهدی در خطبه اول نماز جمعه امروز مشهد نیز، به آیه قرآن مبنی بر اینکه "عباد الرحمن" شاهد زور نیستند، افزود: وقتی در مکان‌های عمومی چون پارک، هتل و رستوران موسیقی پخش می‌شود و عده‌ای جوان نیز با آن موسیقی به وجد می‌آیند و حرکاتی را انجام می‌دهند و امکان تفریح را از فردی که متدین است و با خانواده خود برای تفریح به مکان عمومی آمده است، می‌گیرند؛ این مساله خود نوعی زور است. 

وی با بیان اینکه پخش موسیقی در مکان‌های عمومی از هر نوعی که باشد، غنا است، افزود: اگر وزارت ارشاد پیرو قرآن است باید در مورد کنسرت‌های عمومی تجدیدنظر کند. 

علم‌الهدی با اشاره به ورود کاروان اسرا اهل بیت امام حسین(ع) به شام، گفت: روزی که کاروان اسرا را وارد شام کردند، در مقابل دروازه شام و در مقابل چشم اولیا خدا نوازندگان، خوانندگان، رقاصان و مردم به شادی پرداختند و عیاشی کردند و نمک روی زخم داغ حضرت زین‌العابدین(ع) ریختند؛ امروز نیز متولی پارکی که اجازه می‌دهد در آن مکان موسیقی پخش شود، همکار یزید است، چرا که عمل مردم شام را تکرار می‌کند.

کد خبر 37232

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • آرین IR ۱۶:۱۵ - ۱۳۸۸/۱۰/۲۵
  1 2
  آقای مشایی واقعا انسان بزرگی هستند که اینگونه مورد بی حرمتی ها قرار گرفته ولی برای ترویج اخلاق در جامعه به کسانی که به وی دشنام میدهند سخنی نمی گویند
 • بدون نام IR ۰۵:۱۹ - ۱۳۸۸/۱۰/۲۶
  0 1
  حاج آقا می دانید ایشان در حال حاضر چه مقامی دارند؟ رئیس دفتر ریاست جمهوری، مراقب خود باشید