۰ نفر
۶ شهریور ۱۳۹۳ - ۰۷:۴۷
رونمایی از تندیس تختی در جشن روز کشتی

ایسنا نوشت:

با حضور چهره‌های شاخص و پیشکسوت کشتی در سالروز تولد غلامرضا تختی از تندیس وی رونمایی شد.
5 شهریور سالروز تولد جهان‌پهلوان غلامرضا تختی است. فدراسیون کشتی در مراسمی با حضور اکثر چهره‌های پیشکسوت این رشته از تندیس تختی رونمایی کرد و «روز کشتی» را گرامی داشت.

علاوه بر کیومرث هاشمی، رییس کمیته ملی المپیک و عبدالحمید احمدی، معاون فرهنگی وزارت ورزش، پیشکسوتان زیادی در این مراسم دور هم جمع شده بودند. محمود ملاقاسمی، مهدی یعقوبی، ناصر گیوه‌چی، منصور مهدی‌زاده، محمدعلی صنعت‌کاران، محمدابراهیم‌ سیف‌پور، محمد خادم، ابراهیم جوادی، حسین ملاقاسمی، محمدرضا نوایی، جواد رفوگر، عسگری محمدیان، ایرج خورشیدفر، رحیم علی‌آبادی، مهدی خالدی، مهدی هوریار، مجید ترکان، حسن بابک، احد پازاج و علیرضا لرستانی از جمله پیشکسوتان حاضر در این مراسم بودند.

همچنین از اعضا و مربیان تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی اعزامی به مسابقه‌های جهانی تقدیر شد و کیک منقش به تصویر غلامرضا تختی از سوس رضا یزدانی و قاسم رضایی کاپیتان تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی بریده شد.

فدراسیون کشتی قصد دارد روز 5 شهریور را به عنوان روز «کشتی، ورزش ملی» در تقویم رسمی کشور به ثبت برساند.

251 41

 

کد خبر 372423

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۷:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۶
  7 5
  حالا می ذاریدش تو شهر و اون رو می دزدن.
 • بی نام IR ۰۸:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۶
  8 0
  سر جان "بابکم" ای کودک تنهای تنهایم امیدم، همدمم، ای تکچراغ تیره شبهایم در این ساعت که راه مرگ می پویم به حرفم گوش کن بابا، برایت قصه می گویم: زمانی بود، روزی بود، خرم روزگاری بود در اقلیم بزرگی، پهلوان نامداری بود دلیر شیر گیرما به میدان نبرد پهلوانان تکسواری بود به فرمان سلحشوری به هر کشور سفرها کرد دلش مانند دریا بود نهنگ بحر پیما بود به دنبال هماوردان به شرق و غرب مرکب تاخت همه گردنکشان و پهلوانان را به خاک انداخت ز پیروزی به میدانهای گیتی پرچمی افراخت
 • سیدمسعودحسینی A1 ۱۰:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۶
  21 0
  دسته سازنده اش درد نکنه اما متاسفانه قشنگ نساخته . الان تندیس بازیکنان اروپایی رو میسازن از خودشون هم طبیعی تره
 • بدون نام A1 ۱۲:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۶
  24 1
  من فکر کردم شیره