مهم ترین بازی این هفته، تقابل پرسپولیس و تراکتورسازی تبریز در تهران است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در آستانه این بازی، بد نیست نگاهی به آمار و ارقام داشته باشیم و ببینیم دو تیم تا به حال در ادوار لیگ برتر، چه نتایجی مقابل یکدیگر کسب کرده اند.
در لیگ اول، تراکتور بدترین فصل خود را پشت سر گذاشت. لیگی که سه بار در آن مربی عوض کرد و در نهایت با بدترین آمار به دسته پایین تر رفت. تراکتوری ها در آن سال، هر دو بازی رفت و برگشت را به پرسپولیس باختند، در تبریز یک بر صفر مغلوب شدند و در تهران 2 بر یک.
پس از 8 سال، در فصل نهم، تراکتوری ها دوباره به لیگ برتر رسیدند. در بازی رفت، پرسپولیس موفق شد در تهران با حساب 2 بر یک از سد تراکتور بگذرد اما بازی برگشت در تبریز به تساوی یک - یک رسید. فصل دهم نیز پرسپولیس با حساب یک بر صفر، فاتح بازی رفت بود اما در دیدار برگشت، بالاخره تراکتوری ها اولین برد خود را با همان نتیجه یک بر صفر کسب کردند و از آن به بعد در 5 بازی پشت سر هم، پرسپولیس را شکست دادند.
فصل یازدهم کاملا به سود تراکتور بود، بازی رفت در تهران با برد آنها همراه شد و در دیدار برگشت، تراکتوری موفق شد 4 بر یک پرسپولیس را از پیش رو بردارد. فصل دوازدهم، تونی اولیویرا نیز در تهران با تراکتور، پرسپولیس را شکست داد؛ یک بر صفر اما در بازی برگشت، حسن آذرنیا سرمربی تراکتوری ها بود تا در تبریز، سرخپوشان تهرانی را با حساب 3 بر یک مغلوب کند.
مجید جلالی در فصل گذشته در تهران با حساب یک بر صفر به پرسپولیس باخت آن هم در حالی که بازی فوق، حاشیه های زیادی به خصوص در بحث داوری داشت. اما این پایان کار نبود چون در دیدار برگشت، تراکتوری ها با گل کریم انصاری فرد، باز هم پرسپولیس را شکست دادند.
با این حساب تا قبل از بازی جمعه، تراکتورسازان در مجموع از 12 رویارویی در لیگ برتر، صاحب 6 پیروزی هستند. پرسپولیس نیز 5 برد دارد و یک دیدار نیز با تساوی به اتمام رسید. همچنین تراکتورسازی 14 گل در تقابل های خود با پرسپولیس به ثمر رسانده اما پرسپولیس تنها 10 گل و ارد دروازه تراکتورسازی کرده است. حالا شما پیش بینی کنید بازی روز جمعه در تهران با چه نتیجه ای به اتمام می رسد؟

252 41

 

کد خبر 373470

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =