فارس نوشت:

سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها شرایط ایجاد خانوار جدید و تغییر سرپرست خانوار برای دریافت یارانه‌نقدی را اعلام کرد.

* شرایط ایجاد خانوار جدید و یا تغییر سرپرست خانوار در سامانه رفاهی:

ازدواج:

در صورتی که والدین هر یک از زوجین در بازه زمانی 20 الی 31 فروردین ماه سال جاری در طرح ثبت نام مجدد در سامانه رفاهی به منظور اعلام تقاضا و نیازمندی برای دریافت یارانه نقدی شرکت نموده باشند و در همان زمان زوج و زوجه در زیر مجموعه خانوار والدین خود نیز قرار داشته باشند، زوجین می‌توانند با در دست داشتن اصل و کپی شناسنامه، کارت ملی و سند ازدواج به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه و سایر مراحل جداسازی از خانوار اصلی و تشکیل خانوار جدید را طی نمایند.

طلاق:

در صورتی که زوجین در بازه زمانی 20 الی 31 فروردین ماه سال جاری در طرح ثبت نام مجدد در سامانه رفاهی

به منظور اعلام تقاضا و نیازمندی برای دریافت یارانه نقدی شرکت نموده باشند و در همان زمان زوج یا زوجه در زیر مجموعه ثبت نام شده حضور داشته باشد، در صورت وقوع طلاق می‌توانند با ارائه اصل و کپی شناسنامه، کارت ملی و سند طلاق جهت جدا سازی خانوار و تشکیل خانوار جدید به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه نمایند.

فوت:

در صورتی که سرپرست قبلی خانوار در بازه زمانی 20 الی 31 فروردین ماه سال جاری در طرح ثبت نام مجدد در سامانه رفاهی به منظور اعلام تقاضا و نیازمندی برای دریافت یارانه نقدی شرکت نموده باشند. هنگام فوت این سرپرست بزرگترین فرد خانوار که دارای سن قانونی باشد؛ می‌تواند با اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی خود و کلیه اعضای خانوار که در زیر مجموعه سرپرست قبلی در بازه زمانی فوق الذکر ثبت نام شده‌اند به همراه گواهی فوت، شناسنامه و کارت ملی متوفی جهت تعیین سرپرست جدید و طی سایر مراحل به یکی از دفاتر پلیس + 10 مراجعه نمایند.

بد سرپرست بودن:

طبق دستورالعمل ماده 9 آیین نامه اجرائی ماده 7 قانون هدفمند کردن یارانه ها در صورت اعتیاد سرپرست به مواد مخدر، محجور بودن، زندانی بودن، فوت یا مفقود یا مجنون شدن، عدم حضور سرپرست در محل زندگی (زندگی در خارج کشور) و عدم صلاحیت سرپرست خانوار ؛ چنانچه خانوار مزبور در بازه زمانی 20 الی 31 فروردین ماه سال جاری در طرح ثبت نام مجدد در سامانه رفاهی شرکت نموده باشند، متقاضی می‌تواند جهت تغییر سرپرست خانوار فعلی با ارائه مدارک و مستندات لازم به فرمانداری محل سکونت خود مراجعه نمایند.

45231

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 373732

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • احمدرضا EU ۰۸:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۴
  12 0
  پس تکلیف متولدین جدید چی میشه؟
 • بی نام A1 ۰۸:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۴
  16 4
  قبلا هم که همین روال بوده...مشکل بسیاری از خانواده های جدید اینه که یکی از زوجین توسط پدر و مادر ثبت نام شده و دیگری نه...برای این مساله هیچکس پاسخگو نیست که چکار باید کرد؟...لطفا پیگیری کنید
 • هموطن A1 ۰۷:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۸
  16 1
  این که خبر جدیدی نیست تلکیف ماهای که ازدواج کردیم و ندانسته با خانواده ها ثبت نام نکردیم به امید اینکه خودمون جدا ثبت نام کنیم و جا افتادیم چیه؟؟؟؟؟؟ این مشکل رو حل کنید
 • حسین IR ۱۵:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۸
  6 0
  باید موضوع رو به شبکه خبر و 20:30 و... منعکس کنیم تا دولت یه فکری هم به حال ما جاافتاده ها کنه.
 • رسول A1 ۱۲:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۱
  0 1
  باسلام اینجانب بازنشسته نظام هستم . دخترم از سال 90 ازدواج کرده و یک فرزند دارد وتاکنون نتوانسته ایم یارانه ایشان را از تحت تکفل خودم دربیاورم.