روزنامه اعتماد از قول زهره ارزنی وکیل دادگستری در همایش مشارکت اقتصادی زنان نوشت:

بسياري از زنان سراغ وكيل زن براي طلاق گرفتن نمي‌روند مگر اينكه قبلش سراغ وكيل مرد رفته باشند و او پول زيادي مطالبه كرده باشد.

او در خصوص توسعه سياسي در ميان زنان افزود: «توسعه سياسي وقتي خوب است كه مسائل ابتدايي زنان حل شده باشد، از اينكه خانم‌هاي مجلس بهترين شغل براي زنان را مادري مي‌دانند و خودشان ساعت 11 شب در تلويزيون برنامه خبري حاضر مي‌شوند تعجب مي‌كنم، اگر مادري شغل مقدسي است و همه زنان بايد در خانه به شغل مادري و خانه‌داري بپردازند، پس شما در تلويزيون چه مي‌كنيد؟ ابتدا بايد نابرابري‌هاي اوليه در ميان زن و مرد از بين برود، آن موقع توسعه سياسي هم عالي است، اينكه زنان به مجلس بروند و از حقوق خود دفاع كنند، خوب است. اما اين سخنان در حالي گفته مي‌شود كه يك روز مي‌آيند مي‌گويند زنان در بنگاه‌هاي مسكن نبايد كار كنند، روز ديگر مي‌گويند زنان نبايد كافه‌داري كنند، روز ديگر محل كار زنان و مردان را از هم جدا مي‌كنند. اين نابرابري‌ها مانع از رشد زنان است، زنان ما در زمينه تحصيلات از برابري هم جلو زده‌اند، اما در زمينه اشتغال، هنوز به برابري نرسيده‌ايم، هر زني از نگاه من بايد يك فعال زنان باشد، تا وقتي ما زنان، خود به سختي‌ها تن ندهيم و تنها دنبال آسايش خود باشيم، نمي‌توانيم تغيير ايجاد كنيم. ما زنان بايد خود، صداي خود باشيم، صدايي رسا تا آنهايي كه خودشان را به نشنيدن زده‌اند هم بشنوند و حقوق نداشته‌مان را بدهند.»

 

 

17302

 

17302

 

کد خبر 374054

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۳:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۶
  15 2
  واقعیت رو گفتید .منم خودم کارمندم و با پوست و خونم حس میکنم این مشکلاتو .
  • بی نام IR ۱۰:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۷
   0 9
   سر کننده بزنید تا حس نکنید این شکلاتو
 • بی نام A1 ۰۳:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۶
  70 19
  زنان خودشان نیز کار خود را قبول ندارندمثلا برای درمان به پزشک مرد مراجعه می کنند
  • بی نام IR ۰۳:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۶
   36 38
   متاسفانه این به دلیل فرهنگ مردسالارنه ماست. ما در دوران گذار از فرهنگ سنتی هستیم پس این طبیعی است. به نظرم سالها طول خواهد کشید تا چیزی که قرنها در ژن و پوست و خون این مردم بوده تغییر کند. البته که بسیاری از داشته های قدیمی و موروثی ما بسیار بسیار ارزشمند است ولی در رابطه با اعتماد مردم و حتی زنان به متخصصان در کلیه امور جامعه به زنان، مطمئنا زمان زیادو تلاش و پشتکار خانمها را نیاز است.
 • مریم A1 ۰۴:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۶
  14 47
  من با ایشون هم عقیده هستم. معتقدم بانوان ما هم میتوانند مادران خوبی باشند هم فعالان اجتماعی عالی فقط وقتی خودشان بخواهند و باور کنند. من به زن بودنم افتخار میکنم .
 • سید محمد A1 ۰۵:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۶
  70 21
  من و همسرم هر دو دکترا داریم و هر دو در شرکت نفت کار می کنیم. من تفاوتی بین استعدادهای خود و او نمی بینم. حتی بعضا او نظرات بهتری نسبت به من دارد. منتهی هزار و یک وظیفه دارد.. بعنوان مثال یه کارمند خانه داره.... من بی دغدغه تا هشت شب سرکار می مونم و او ساعت 4 شتابان به خونه میره تا غذا بپزه مواظب بچه ها باشه... لباسها رو بشوره.. پهن کنه.. تا کنه و در آخر عملکردش با من مقایسه بشه
 • هانیه IR ۰۷:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۶
  11 22
  درزمان طلاق مرد موظف است مهریه بدهد که بیشتر اقایان باترفند هایی شانه خالی می کنند البته بعضی ازخانواده ها مهریه سنگین قرارنمی دهند وزن بعدازطلاق بدون پول چه کند اگردر طی سالهای بعدارازدواج هرچه بدست اوردند راتقسیم کرد ویا هزینه زنان طلاق وفرزندانشان به انهاتعلق بگیرد البته هزینه ای معمول نه اینکه 50هزارتومان بااین گرانی ومسکن و...البته باید تدبیری اندیشید اقایون ثروت خودرا پنهان ویا به اسم خواهرشان سند نزنندبه امیدروزی که ظلمی نباشد