ایسنا نوشت:

شبکه تلویزیونی العربیه اعلام کرد که گروه تروریستی داعش دیوید هینز، تبعه انگلیسی را نیز گردن زد.

در همین حال، پایگاه اینترنتی روزنامه دیلی میل گزارش داد، داعش تصاویر ویدئویی در یوتیوب منتشر کرده که در آن فردی که دیوید هینز و از اتباع انگلیس معرفی شده، سر بریده می‌شود.

داعش در این ویدئو تهدید کرده که یک شهروند دیگر انگلیسی را نیز سر خواهد برید.

شبکه انگلیسی بی.بی.سی نیز با اعلام این که فرد کشته شده امدادگر و از اتباع انگلیس بوده است، گزارش داد، صحت این ویدئو هنوز رسما توسط دولت لندن تائید نشده است.

وزارت امور خارجه انگلیس اعلام کرده که در حال بررسی این ویدئو و تشخیص هویت فردی است که در آن سرش قطع می‌شود.

دیوید هینز ۴۴ ساله در مارس ۲۰۱۳ در استان ادلب سوریه واقع در شمال غرب این کشور گروگان گرفته شد. وی در سوریه برای یک سازمان امدادرسانی فرانسوی کار می‌کرد.

گروه تروریستی داعش در هفته‌های اخیر ویدئوهایی را از بریده شدن سر دو خبرنگار آمریکایی منتشر کرده بود که در آخرین آن‌ها، هشدار داده می‌شود که یک امدادگر انگلیسی نفر بعدی است؛ مگر این که آمریکا به حمله‌های هوایی به پایگاه‌های داعش در عراق و سوریه پایان دهد.

اوباما و کامرون سربریدن گروگان انگلیسی توسط داعش را محکوم کردند

در همین حال خبرگزاری ایسنا به نقل از شینهوا، گروه تروریستی داعش روز شنبه با انتشار ویدئویی سر "دیوید هینز"، امدادگر انگلیسی را که سال گذشته در سوریه به گروگان گرفته شده بود، برید.

یک شبه نظامی داعش نقاب پوش در این ویدئو مدعی شد که این اعدام به تلافی وعده دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس برای پیوستن به ائتلاف آمریکایی ضد داعش انجام می‌شود.
 باراک اوباما،‌ رئیس جمهوری آمریکا طی بیانیه‌ای اعلام کرد: آمریکا به شدت این قتل وحشیانه دیوید هینز، شهروند انگلیس توسط گروه تروریستی داعش را محکوم می‌کند. ما با مردم انگلیس و خانواده آقای هینز ابراز همدردی می‌کنیم.

اوباما افزود: آمریکا شانه به شانه دوست نزدیک و متحدش ایستاده است. ما با انگلیس و ائتلاف جهانی از این منطقه و در سراسر جهان همکاری می‌کنیم تا عاملان این اقدام وحشیانه را به دست عدالت بسپاریم و این گروه تروریستی را تضعیف و نابود کنیم. چرا که تهدیدی علیه کشورهای ما این منطقه و جهان است.

پیشتر نیز گروه داعش دو روزنامه نگار آمریکایی به نام‌های "جیمز فولی" و "استیون ساتلوف" را سربریده بود.

مرد نقاب پوش داعش در این ویدئوی جدید گمان می‌رود که همان قاتل دو روزنامه نگار آمریکایی باشد که در این ویدئو تهدید کرد که یک گروگان انگلیسی دیگر به نام "الان هنینگ" را در صورتی که دیوید کامرون به مبارزه علیه داعش ادامه دهد، سر می‌برد.

نخست‌وزیر دولت ائتلافی انگلیس نیز کشتار دیوید هینز را محکوم کرد و آن را قتلی وحشتناک توصیف کرد که نشان دهنده یک اقدام خالص اهریمنی از سوی داعش است.

وی متعهد شد که هرکاری لازم باشد برای نابودی این قاتلان انجام دهد و اطمینان حاصل کند که آن‌ها به دست عدالت سپرده می‌شوند.

دفتر وزارت امور خارجه انگلیس نیز اعلام کرد که در حال بررسی ویدئوی سربریدن دیوید هینز است تا صحت آن را تایید کند.

52261

کد خبر 375262

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =