تسنیم نوشت:

"کامران" نماینده مجلس در شورای نظارت بر مطبوعات شد
حسن کامران به عنوان عضو ناظر مجلس در شورای نظارت بر مطبوعات انتخاب شد.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز پارلمان، یک نفر از وکلای ملت را به عنوان ناظر در هیئت نظارت بر مطبوعات انتخاب کردند.
انتخابات یک نفر از نمایندگان مجلس در شورای ناظر بر صدا و سیما از چندین هفته قبل یکی از پرحاشیه‌ترین دستور کارهای صحن علنی پارلمان بود چرا که کمیسیون فرهنگی مجلس که باید بر اساس آیین‌نامه داخلی پارلمان حداقل دو برابر تعداد مورد نیاز برای عضویت در این شورای نظارت را معرفی می‌کرد، حجت‌الاسلام حمید رسایی و حجت‌الاسلام سید محمود نبویان را به صحن علنی معرفی کرده بود که این موضوع واکنش برخی از نمایندگان را در پی داشت چرا که برخی معتقد بودند به دلیل وجود لفظ حداقل، کمیسیون فرهنگی می‌توانست تعداد بیشتری را به صحن معرفی کند تا علی مطهری یکی از کاندیداهای مطرح شده، جزو این معرفی‌شدگان قرار بگیرد.
در نهایت پس از کش و قوس‌های فراوان، کمیسیون فرهنگی مجلس پس از تشکیل جلسه‌ای حمید رسایی، سید محمود نبویان و حسن کامران را به صحن علنی معرفی کرد.
این موضوع امروز در دستور کار صحن پارلمان قرار گرفت که در همین نشست حجت‌الاسلام سید محمود نبویان طی یادداشتی به هیئت رئیسه مجلس انصراف خود را از کاندیداتوری اعلام کرد و در نهایت رقابت بین حمید رسایی و کامران باقی ماند.
بهارستان‌نشینان نیز در نهایت از 203 رای ماخوذه، حسن کامران نماینده اصفهان را با 108 رای به عنوان عضو ناظر مجلس در شورای نظارت بر مطبوعات برگزیدند.

 

45231

 

کد خبر 376800

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =