مهر نوشت:

دفتر رئیس جمهور به اخبار برخی رسانه‌ها در انعکاس مصاحبه روحانی با سی ان ان واکنش نشان داد.

روابط عمومی دفتر رئیس جمهوری طی اطلاعیه‌ای تیتر یکی از روزنامه‌های سراسری درباره مصاحبه رئیس جمهور با شبکه سی ان ان را تکذیب کرد.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است: این روزنامه به نقل از دکتر روحانی در مصاحبه با سی ان ان نوشته بود «هر گونه توافق با ۱+۵ باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.»

این در حالی است که دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری در بخشی از این گفت و گو و در پاسخ به سوال مجری شبکه سی ان ان آمریکا در خصوص احتمال همراهی نکردن کنگره با رئیس جمهور آمریکا در صورت وصول به توافق؛ تاکید کرده بود که دولت‌ها مسئول پیگیری و اجرای توافقات در داخل کشور خود هستند و چه بسا در ایران نیز وقتی به توافق رسیدیم لازم باشد احتمالا مجلس شورای اسلامی اقداماتی را انجام دهد.

رئیس جمهوری همچنین پیش از این در جمع خبرنگاران رسانه‌های بین المللی در نیویورک و در پاسخ به سوالی درباره وجود اختلاف نظر در داخل ایران درباره توافق هسته‌ای، گفته بود: خیلی طبیعی است که در مسئله مهمی مانند موضوع هسته‌ای، نظرات در سطح کشور خیلی یکسان نباشد و موافقین و مخالفینی وجود داشته باشد. اما مذاکرات با پشتوانه قاطبه مردم انجام می شود و همه مسئولین عالی رتبه نظام بویژه مقام معظم رهبری از این تیم و مذاکرات حمایت می کنند و تنها راه منطقی هم مذاکره خواهد بود.

رئیس جمهوری افزود: اگر دو طرف به توافق برسند، هر کدام در زمینه مسائل داخلی خود مسئولیت هایی دارند که باید آن مسئولیت را بر عهده گیرند و آن را به اتمام برسانند.

دکتر روحانی در پاسخ به سوالی درباره اقدامات لازم از سوی آمریکا و ایران پس از حصول توافق هسته‌ای نیز گفت: هر دولتی مسئول کار و مسائل داخلی خود است؛ اینکه آمریکا وقتی با ما توافق می‌کند، چه کارهایی در داخل باید انجام دهد، مربوط به خودش است. ما هم در صورتی که توافق حاصل شود باید اقداماتی بخصوص در حوزه مجلس شورای اسلامی انجام دهیم و با نمایندگان صحبت کنیم.

 


45231

 

کد خبر 377949

برچسب‌ها