سوال از وزرا با طعم کارت زرد/ وزیر اطلاعات، ارشاد و اقتصاد در صف پاسخگویی به نمایندگان

با بازگشایی مجدد مجلس ، روند سوال ها از نمایندگان بار دیگر از سر گرفته شده است و حالا 5 وزیری که سوالشان در صحن علنی اعلام وصول شده است باید به بهارستان بروند.

محمود عزیزی: دو سوال از وزیر  اطلاعات و ارشاد را جمعی 11 نفره از نمایندگان مطرح کردند.در خبر منتشر شده از آنها نامی برده نشده است، اما قابل پیش بینی است که طیف منتقدان دولت رهبری سوال از این دو وزیر را بر عهده دارند. علوی درباره دلیل انتشار مذاکراتش در رسانه ها وجنتی درباره یارانه مطبوعات باید راهی بهارستان شوند.

 وزیر ارشاد که در چند ماه اول دولت یکی از سوژه های منتقدان برای نقد دولت بود، در ماههای بعد فضای آرام تری را پشت سر گذاشت.با این حال شفاف سازی معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد درباره یارانه مطبوعات موجب واکنش برخی سیاسیون مجلس شد که خودشان دستی بر مطبوعات دارند.حالا جنتی درباره عملکرد معاونت مطبوعاتی باید در مجلس پاسخگو باشد.

 وزیر اطلاعات دولت یازدهم هم دیگر چهره ای است که در میان وزرای اطلاعات بیش از همه مورد سوال قرار گرفته است. بعد از آنکه  متن سوال 21 بندی 42 نماینده مجلس از وزیر اطلاعات در خرداد ماه امسال اعلام وصول شد، این بار نوبت به پاسخگویی وزیر اطلاعات به سوال 5 نماینده تهران است که از او درباره دلیل انتشار مذاکراتش با معاونانش در رسانه ها قرار است مورد سوال قرار بگیرد.

 طیب نیا وزیر اقتصاد هم که روز گذشته درباره عملکرد صندوق توسعه ملی و نظارت بانک مرکزی بر عملکرد اعتبارات این صندوق به مجلس رفت،در هفته های پیش رو باید در خصوص وضعیت مالیات های سال 93 به بذرپاش نماینده تهران پاسخ دهد.

شاید این روزها طیب نیا با تجربه تر از گذشته شده است. ماههای نخستین وزارتش بود که به مجلس رفت تا درباره سوال نمایندگان پاسخگو باشد، اما آن را خارج از حوزه وظایف خود دانست و از نمایندگان کارت زرد گرفت تا اولین وزیر دولت در این حوزه باشد.

حالا هم این وزرا در صورت قانع کننده نبودن پاسخ هایشان باید منتظر کارت زرد وزرا باشند.  

 

 

نماینده

وزیر مربوطه

محور پرسش

ابراهیم کارخانه‌ای نماینده همدان

علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی

علت فقدان مدیریت هماهنگ و مدون برای حل معضل بیکاری

 

نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه

بیژن زنگنه وزیر نفت

علت عدم برداشت نفت از لایه‌های پارس جنوبی و علت فروش نفت

 

مهرداد بذرپاش نماینده تهران

علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی

آخرین وضعیت درآمدهای مالیاتی در سال 93

شش نفر از نمایندگان تهران

علی جنتی وزیر ارشاد

میزان و نحوه پرداخت یارانه به مطبوعات

پنج نفر از نمایندگان

محمود علوی وزیر اطلاعات

علت انتشار مذاکرات آقای وزیر با معاونانش در برخی رسانه‌ها


29/212

کد خبر 378295

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =