فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: با هیچیک از شبکه‌های اجتماعی در صورت مد نظر قرار دادن ملاحظات امنیتی مخالف نیستم.

به گزارش ایرنا، سردار سرتیپ اسماعیلی احمدی مقدم در جمع خبرنگاران بیان کرد: ساز و کار امنیت در شورای عالی فضای مجازی و کارگروه عالی امنیت ملی وجود دارد و کمیسیون تشخیص مصادیق فیتلرینگ در کشور بر مبنای قانون اقدامات خود را پیش می‌برد.

وی اظهار کرد: تمامی شبکه‌های اجتماعی مورد استفاده در کشور باید دارای پیوست و ملاحظات امنیتی باشند چون در غیر اینصورت امنیت مردم و جامعه به مخاطره می‌افتد.

وی اضافه کرد: بی توجهی به ملاحظات امنیتی زمینه و بستر ارتکاب جرایم را افزایش داده به گونه‌ای که پلیس و نهادهای امنیتی نمی‌توانند از مردم در این حوزه حمایتی داشته باشند.

فرمانده ناجا اظهار کرد: افراد به صورت داوطلبانه در قربانگاه شبکه‌های اجتماعی حضور یافته و در معرض ارتکاب جرم قرار می‌گیرند در حالی که این طیف از افراد ابتدا از محدود سازی شبکه‌های اجتماعی گلایه‌مند می‌شوند ولی سپس، از عدم ورود پلیس به این حوزه و برخورد با چنین شبکه‌هایی ناراحت می‌شوند.

وی با ذکر اینکه مخالفت و موافقت با شبکه‌های اجتماعی مشروط است، گفت: با وجود مثبت ارزیابی کردن برخی شبکه‌های اجتماعی ولی تلاش برای راه اندازی شبکه‌های بومی و داخلی به منظور جلوگیری از سواستفاده‌های احتمالی مطلوب‌تر است.

وی تصریح کرد: بهره‌گیری از اطلاعات خرد رد و بدل شده در شبکه‌های اجتماعی و تجمیع آن‌ها به دشمن این قدرت را می‌دهد تا با استفاده از این ابزارها مداخلاتی در کشور داشته باشند.

وی با ذکر اینکه پلیس در این ارتباط ورودی نخواهد داشت، مثال زد که پلیس ضمن موافق بودن با تولید خودرو ولی خودروهایی را تایید می‌کند که دارای کیسه هوا، ترمز ضد قفل و کمربند ایمنی باشد در زمینه شبکه‌های اجتماعی نیز این شبکه‌ها باید ابزارهای کنترلی و امنیتی برای پیشگیری از جرائم را به همراه داشته باشند.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی در زمینه جلوگیری از عرضه قلیان نیز بیان کرد: وزارت بهداشت مسوول مبارزه با گسترش دخانیات است و پلیس عضو مجری بوده و تصمیمات ستاد را اجرایی می‌کنند.

سردار احمدی مقدم خواستار معالجه این معضل شد و خاطرنشان کرد: سفره‌خانه‌ها از سطح سنتی که خدمات‌دهی به کارگران و کشاورزان بود گذر کرده و امروزه به محلی برای تجمع جوانان و بروز مسایل سوء اخلاقی و بهداشتی تبدیل شده است.

وی نقش رسانه‌ها را در ایجاد احساس امنیت بسیار پراهمیت دانست و گفت: کارآمدی پلیس در عرصه ایجاد امنیت و بازتاب صحیح فعالیت پلیس نقش مهمی در ایجاد احساس امنیت دارد.

وی تاکید کرد: رسانه‌ها باید با مدیریت افکار عمومی و اجتناب از دامن زدن به مسایلی که در یک حوزه رخ می‌دهد یا ملی نکردن یک جرم که در نقطه‌ای رخ می‌دهد احساس ناامنی را به کل کشور تسری ندهند.

 

23503

کد خبر 378514

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مهدی RO ۱۴:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۹
  12 0
  جالبه که هیچکس مخالف شبکه های اجتماعی نیست ولی فیسبوک و تویتر و وی چت و ... فیلتره
 • هموطن EU ۱۴:۳۶ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۹
  6 2
  اتفاقا شما مخالف هرگونه پیشرفتید...
 • بی نام IR ۱۴:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۹
  6 0
  والا روزی 100 نفر میان میگن مخالف نیستیم اونوقت نمیدونم چطور هنوز فیلتره
 • بی نام IR ۲۱:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۹
  1 0
  باید قبول کنیم افرادی هم هستند که جنبه تکنولوژی و ندارن و خانه از اساس ویران است
 • بی نام A1 ۲۱:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۹
  1 0
  اینهمه همه سایتها شبکه های اجتماعی فیلتر کردین چی شد نکه جرم کم نشد خیلی بیشتر شد