آیت الله جوادی آملی گفت: بزرگترین دشمن انسان که لحظه ای از فکر نابودی انسان غافل نمی شود در درون خود انسان است؛ شیطان مانند دشمنان خارجی انسان نیست.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از اسراء نیوز، جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی و دست اندرکاران همایش "ابعاد وجودی انسان در قرآن کریم، سنت و آراء اندیشمندان مسلمان" با حضور در محل بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با آیت الله جوادی آملی دیدار و گفت وگو کردند.

در این دیدار آیت الله جوادی آملی در سخنانی به تبیین جایگاه منحصر به فرد انسان در میان دیگر مخلوقات خداوند پرداخت و افزود: انسان خلیفه خداوند در زمین است و خلیفه ناگزیر به انجام خواسته های مستخلف عنه است و از آنجا که خداوند اکرم است، طبق آیه شریفه سوره مبارکه علق انسان را به حضور در کلاس درس کرامت فراخوانده، در نتیجه خداوند که اکرم است انسان را که خلیفه او در زمین می باشد را کریم آفریده است.

او در ادامه تنها راه نجات بشریت را پیمودن مسیر انبیاء دانست و تاکید کرد: بزرگترین دشمن انسان که لحظه ای از فکر نابودی انسان غافل نمی شود در درون خود انسان است؛ شیطان مانند دشمنان خارجی انسان نیست.

این مرجع تقلید تصریح کرد: انسان با دشمن بیرونی می تواند مدارا و صلح کند و یا ممکن است در جنگ با او کشته شود اما با شیطان لحظه ای نمی توان مدارا کرد و از طرفی شیطان انسان را نمی کشد بلکه انسان را اسیر می کند و از او سواری می کشد و آبروی انسان که بزرگترین سرمایه او است را می برد. لذا ما نباید لحظه ای از خود و نفس مان غافل شویم.

گفتنی است همایش "ابعاد وجودی انسان در قرآن کریم، سنت و آراء اندیشمندان مسلمان" 29ـ 28 مهر ماه 1393 با محورهای قرآن کریم (انسان در تفاسیر شیعی، انسان در تفاسیر اهل سنت)، محور سنت (انسان در روایات شیعی، انسان در روایات اهل سنّت)، محور علوم اسلامی و محور انسان در آرای اندیشمندان معاصر اسلامی از جمله دیدگاه های آیت الله جوادی آملی در دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار خواهد شد.

/6262

کد خبر 379482

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام A1 ۲۲:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۵
    4 14
    کاشکی فایل صوتیش رو هم میگذاشتید.