تسنیم نوشت:

رئیس پلیس الانبار در انفجار بمبی در رمادی کشته شد.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، رسانه ها از کشته شدن سرتیپ احمد صداک الدلیمی رئیس پلیس الانبار بر اثر انفجار بمب در منطقه البو ریشه در غرب عراق خبر دادند.
منابع عراقی اعلام کردند: بر اثر انفجار بمبی که صبح امروز در مسیر کاروان احمد صداک الدلیمی هنگام عبور در منطقه البو ریشه در شمال الرمادی(110 کیلومتری بغداد) منفجر شد، وی جان خود را از دست داد. جسد الدلیمی به پزشکی قانونی انتقال داده شده است.
احمد صداک الدلیمی در سال 2014 ریاست پلیس الانبار را بر عهده گرفته بود و جانشین اسماعیل المحلاوی به دلیل ضعف و بی کفایتی اش شده بود.

منابع امنیتی عراقی از اعمال مقررات منع آمد و شد در الرمادی به دنبال کشته شدن رئیس پلیس الانبار خبر دادند. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه السومریه، صباح کرحوت رئیس شورای استان الانبار گفت: احمد صداک الدلیمی رئیس پلیس الانبار که امروز در انفجار الرمادی کشته شد مردی شجاع و باغیرت بود.ما به طور دائم با وی در ارتباط بوده ایم و آخرین تماس ما آخر وقت شب گذشته و صبح امروز بود.احمد صداک همواره خواستار افزایش توان امنیتی و کمک های نظامی از سوی دولت مرکزی بود.

اعمال مقررات منع آمد و شد در الرمادی
از سوی دیگر منابع عراقی از اعمال مقررات منع آمد و شد در الرمادی به دنبال کشته شدن رئیس پلیس الانبار خبر دادند.
تکذیب تسلط داعش بر اردوگاه هیت
فرماندهی عملیات الجزیره و البادیه در الانبار تسلط داعش بر اردوگاه هیت را تکذیب کرد.

عملیات گسترده برای بازپس گیری سنجار
منابع امنیتی اعلام کردند: نیروهای پیشمرگه عملیات گسترده ای برای بازپس گیری سنجار از داعش آغاز کرده اند و این نیروها از حمایت هوایی برخوردار هستند.
فرماندهی نیروهای مرکزی آمریکا در خاورمیانه از هلی برن در منطقه بیجی در استان صلاح الدین خبر داد و هدف از ارسال تجهیزات و مواد ضروری برای نیروهای عراقی در بیجی که درحال نبرد سنگین با تروریست های داعش هستند را ناکام گذاشتن تلاش های داعش برای کنترل بر این شهر و دیگر مناطق صلاح الدین دانست.

هلاکت یک جوان عرب اسرائیلی درعراق
رسانه های رژیم صهیونیستی از کشته شدن یک جوان عرب ساکن سرزمین های اشغالی که در کنار داعش در عراق می جنگید به هلاکت رسیده است.این جوان ساکن روستای اکسال الجلیله در شمال سرزمین های اشغالی و 23 ساله بود که چندی قبل به داعش پیوست و در آنجا به هلاکت رسید.وی چند ماه قبل به سوریه رفته بود.وی از مرزهای ترکیه به سوریه رفته و به تروریست های پیوسته بود تا اینکه در الرمادی در الانبار عراق و نبردهای سنگین این منطقه به هلاکت رسید.
گروهک تروریستی داعش تصویر حنظله اندونیزی را منتشر کرد
گروهک تروریستی داعش تصویر حنظله اندونیزی عامل انتحاری که دست به این اقدام شنیع علیه نیروهای عراقی در پایگاه اسپایکر زده بود را در پایگاه های اجتماعی خود منتشر کرد.

فرار داعشی ها از دیالی
منابع اطلاعاتی در استان دیالی اعلام کردند: تعداد تروریست ها در ناحیه السعدیه در دیالی قبل از حملات هوایی در این استان 2000 نفر بود اما پس حملات هوایی به مراکز داعش تعدادی زیادی از آنها به صلاح الدین، الانبار و موصل گریختند و این سبب کاهش تعداد آنها در این ناحیه شد.این منابع بیان کردند: 6 تروریست از تابعیت های مختلف چچنی و افغانی در السعدیه هستند و از خطرناکترین تروریست ها محسوب می شوند همچنین دو انگلیسی و یک آمریکایی به همراه هشت تروریست تونسی در این منطقه هستند. به گفته این منابع در هفته های گذشته تروریست ها 11 نفر از عناصر خود را پس از فرار ناکام اعدام کرده اند.

دفع حمله تفکیری ها در الدجیل
یک منبع امنیتی در صلاح الدین اعلام کرد: نیروهای امنیتی با همکاری نیروهای عشایری حمله تروریست ها داعش را از شرق الدجیل در جنوب شهر تکریت خنثی و سه خودرو متعلق به تروریست ها را منهدم کردند.به گفته این منبع نیروهای امنیتی حمله داعشی ها به الخیر در بلد در جنوب تکریت را ناکام گذاشتند و ده ها تروریست تکفیری را به هلاکت رساندند.

المشهدانی: جنگ با تروریسم طولانی خواهد شد
محمود المشهدانی رئیس پارلمان اسبق عراق گفت: افراط گرایی دینی دلایل زیادی دارد که مهمترین آن حمایت خارجی و نبود هویت ملی بوده است زیرا امکان مقابله با افراط گرایی دینی به علت نبود هویت ملی مشکل است.وی افزود: موج افراط گرایی دینی در کشور پس از سال 2003 به علت محرک های خارجی افزایش قابل ملاحظه ای داشت.جنگ با داعش طولانی خواهد بود.همه منابع مالی و بسترهای داعش باید خشکانده شود.

درخواست حملات هوایی گسترده برای مقابله با سقوط الانبار
فالح العیساوی معاون رئیس شورای الانبار اعلام کرد: اگر حملات هوایی ائتلاف بین المللی افزایش نیابد الانبار ظرف 15 روز دیگر سقوط خواهد کرد.ارتش پیشروی ندارد و محاصره شده است.داعش طی روزهای گذشته مناطق هیت، کبیسه را اشغال و به سوی عامریه فلوجه حرکت کردند.
ورود مشاوران نظامی آمریکایی به پالایشگاه بیجی
یک منبع امنیتی در صلاح الدین از حضور مشاوران نظامی آمریکایی در پالایشگاه بیجی در شمال تکریت خبر داد و افزود: مشاوران نظامی آمریکایی اواخر شب گذشته به پالایشگاه بیجی از طریق هلی برن وارد این پالایشگاه شده اند و با خود سلاح و مهمات حمل کردند.
هشدار درباره حمله تروریست ها جمع شده در البیشیکات
عدی الخدران فرماندار الخالص گفت: بر اساس اطلاعات دریافتی تروریست های داعش پس از محاصره در الضلوعیه و اطراف تکریت و استان دیالی به منطقه البیشیکات در اطراف صلاح الدین و همجوار با دیالی گریخته اند.وی افزود: داعشی ها همه سلاح سنگین و عناصر فراری خود را جمع کرده اند و مهیای اقدام جنایتکارانه می شوند.الخدران تاکید کرد: منطقه البیشکات به گونه ای که امکان رسیدن نیروهای نظامی به آن وجود ندارد و نیازمند حملات هوایی است.این منطقه مسکونی نیست و مرکز تجمع تروریست هاست.

5252

کد خبر 380161

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =