۰ نفر
۲۰ مهر ۱۳۹۳ - ۱۵:۵۱

تدبیر نوشت:

مدیرکل امور هویتی ایرانیان خارج از کشور سازمان ثبت احوال کشور گفت: گواهی تجرد، موید نداشتن سابقه ازدواج صاحب شناسنامه و یا ازدواج واقع شده منجر به جدایی بر اثر طلاق، فسخ نکاح، بذل یا انقضاء مدت در ازدواج منقطع و فوت همسر شده باشد، است.
دکتر «احسان پورمنتی» گفت: درخواست کننده گواهی تجرد، باید صاحب شناسنامه یا وکیل قانونی وی باشد.

او ادامه داد: چنانچه متقاضی قصد ارائه گواهی تجرد به مقامات خارجی را داشته باشد، باید ابتدا گواهی را از طریق دارالترجمه رسمی، ترجمه کند و پس از تایید امور دفتر مترجمان وزارت دادگستری، به تایید وزارت امور خارجه برساند.

مدیرکل امور هویتی ایرانیان خارج از کشور سازمان ثبت احوال کشور گفت: افراد می توانند با مراجعه به پورتال سازمان ثبت احوال کشور به نشانی اینترنتی www.sabteahval.ir فرم درخواست را تکمیل و به صورت الکترونیکی ارسال کنند و پس از بررسی های لازم پیغامی مبنی بر آماده بودن گواهی تجرد و مراجعه جهت دریافت آن برای متقاضی ارسال می شود.

پورمنتی گفت: افراد ساکن تهران می توانند با در دست داشتن اصل شناسنامه به اداره کل امور هویتی ایرانیان خارج از کشور مراجعه و گواهی تجرد دریافت کنند.

او گفت: در استان هایی که نمایندگی وزارت امور خارجه دایر باشد نیز گواهی تجرد از طریق اداره کل ثبت احوال استان صادر و پس از ترجمه به تایید نمایندگی وزارت امور خارجه می رسد.

 

45231

 

کد خبر 380233

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =