ایسنا نوشت:

از پل بزرگمهر عبور می‌کند صدای زنگ گوشی موبایلش را می‌شنود، نوشته مامان؛ باید پاسخش را بدهد حتما مانند همیشه دل نگران دخترش است، خودروی خود را به سمت باغ گل‌ها هدایت می‌کند و گوشه‌ای متوقف می‌شود تا دل نگرانی‌های مادر را با صدای گرم خود پاسخ دهد که نگران نباشید هر چه زودتر می‌رسم خانه، اما مادر تا سلام می‌کند صدای فریاد "سوختم سوختم" دختر را می‌شنود...

زنان اصفهانی مهر ماه را با ترس و وحشت آغاز کردند. ترسی که از اسید پاشی‌های زنجیره‌ای یک ماه اخیر به بانوان راننده ناشی می‌شود. مقامات استان آمار را دو نفر اعلام کردند، اما پیگیری‌های خبرنگار ما برای قربانیان آمار را بیش از دو نفر نشان می‌دهد.

"ندا" 27 ساله مورد اسید پاشی قرار می‌گیرد، بدون اینکه بداند گناهش چیست و چه کسی با او خصومت داشته است؟ شماره پدر ندا را از باشگاه یوگایی که زمانی به آنجا می‌رفته پیدا می‌کنیم. صدای خنده و حرف زدن خانم‌ها از اتاق باشگاه به سالن می‌آید، بی‌گمان روزی صدای خنده ندا هم از این اتاق شنیده می‌شده، خنده‌ای که به گفته پدرش دو هفته است به طور کامل بر لب‌های دختر و خانواده‌اش خشکیده است.

پدر ندا که این روزها همه زندگی خود را رها کرده و در تهران به دنبال معالجه دخترش است، حادثه را مربوط به چهارشنبه دو هفته پیش و حوالی میدان بزرگمهر می‌داند و می‌گوید: ندا ماشین را گوشه خیابان متوقف می‌کند تا جواب تلفن مادرش را بدهد، اما یک موتور با دو سرنشین به ندا اسید می‌پاشند و فرار می‌کنند و او اکنون از ناحیه چشم، گوش چپ، گردن، دست و پاها آسیب دیده است.

او می‌گوید: وقتی اسید به صورت ندا پاشیده می‌شود از ماشین پیاده شده و همچون کبوتری خود را به شمشادهای اطراف می‌زده و از مردم کمک می‌خواسته اما متاسفانه دیگران نمی‌دانستند، چگونه باید به او کمک کنند و منتظر اورژانس می‌مانند. متاسفانه مردم ایران کوچکترین اطلاعی درباره کمک به قربانیان اسیدپاشی ندارند.

او با بیان اینکه روحیه ندا از این جنایت بسیار آسیب دیده است، ادامه می‌دهد: دیروز دخترم چهار ساعت در اتاق عمل بوده است در این دو هفته مرتب حالت تهوع داشته و غذا نمی‌خورد تازه امروز کمی از تخت پایین آمده و چند قدمی راه رفته است.

پدر قربانی می‌گوید: گناه ندا چه بوده است؟ هیج کسی تاکنون از این دختر کوچکترین خلافی ندیده است، او همیشه آبرومندانه زندگی کرده و با هیچ کسی خصومت شخصی نداشته است.

او با بیان اینکه آنها که به دخترم تهمت بی حجابی می‌زنند باید در آخرت پاسخ دهند، می گوید: ندا هیچ گاه نمازش ترک نشده است. همیشه وقتی می‌خواستم به دخترم پول دهم زیر جانمازش می‌گذاشتم. او کسی نبود که در قید و بند حجاب نباشد این را همسایه‌ها، فامیل و آشنایان همه شاهد هستند.

این پدر با بیان اینکه ندا روحیه خاص خود را دارد، ادامه می‌دهد: صندوق عقب ماشین ندا را که بالا زدم یک ساک پر از لباس بود که می‌خواسته برای کمک به دختری که پدرش در زندان بوده است، ببرد.

او می‌گوید: ندا باید چهار مرحله عمل شود دکترها از یک چشم او کاملا نا امید شده‌اند و چشم دیگرش 20- 30 درصد شانس بینایی دارد. تاکنون او را پیش چندین پزشک برده‌ایم تا شاید رسیدگی کنند.

پدر ندا با بیان اینکه دختر من تنها قربانی اسید پاشی یک ماه اخیر در اصفهان نبوده است، ادامه می‌دهد: ندا همیشه با روحیه قوی و مردانه در جامعه حضور داشت و مطمئن هستم امروز هم با همان روحیه در برابر این آسیب مقاومت می‌کند و امیدوارم آنها که چنین جنایتی را مرتکب شدند، هر چه زودتر نتیجه اعمال قبیح خود را ببینند و شهر برای دیگر خانم‌ها امن شود.

"مریم" تولد پسرش را قرار است جشن بگیرد به او می‌گوید که با هم برای تدارک این جشن بیرون بروند، اما پسر می‌خواهد درس بخواند و مادر اصراری نمی‌کند و خودش در حالی که از دانشگاه آمده و خسته است با همان مانتو و شلوار دانشگاه راهی خیابان می‌شود. شیشه ماشینش اندکی پایین است تا از هوای پاییزی مهر ماه لذت ببرد اما ناگهان این هوا برایش جهنم می‌شود...

مریم در اولین جمله خود می‌گوید: فقط خدا را شکر می‌کنم که پسرم با من نیامد، چون اگر صندلی کنار من نشسته بود، معلوم نبود چه بلایی بر سر او می‌آمد؟

او ادامه می دهد: یک موتورسوار نزدیک به دو لیتر اسید از شیشه پایین ماشین و سمت راننده به صورت، دست، پا و همه بدنم پاشید. تا کنون در خصوص این اسیدپاشی زنجیره‌ای در اصفهان نشنیده بودم و فکر می‌کنم جزء اولین افرادی هستم که قربانی شدم.

این خانم جوان می‌گوید: من بارها سوختن دست را با بخار آب یا قابلمه و ... تجربه کردم اما این سوختن متفاوت بود، لباس‌هایم در تنم پودر شد. مردم من را به مغازه‌ای بردند و سریع به صورتم آب پاشیدند.

او می‌گوید: یکی از قرنیه‌هایم را از دست دادم و باید پیوند قرنیه انجام دهم. بدنم به شدت آسیب دیده، یک قسمت از سر من سوراخ شده و هنوز شوک هستم که چطور یک نفر با انسان این کار را می‌کند؟ آیا او هم انسان است؟!

مریم با بیان اینکه تا کنون با هیچ کسی خصومت شخصی نداشته است، می‌گوید: در آگاهی متوجه شدم تنها من نیستم که قربانی این جنایت شده‌ام و چندین نفر دیگر از نقاط مختلف شهر مورد این جنایت مشابه قرار گرفته‌اند.

او با اشاره به اینکه گفته می‌شود خانم‌های بد حجاب مورد اسیدپاشی قرار گرفته‌اند، ادامه می‌دهد: من در یک خانواده مذهبی بزرگ شده‌ام و هیچ وقت به خود اجازه نداده‌ام که با پوشش نامناسب از منزل بیرون بیایم. من آن روز فرم دانشگاه را به تن داشتم.

این قربانی اسیدپاشی زنجیره‌ای در اصفهان با انتقاد از بیمارستان سوانح و سوختگی می‌گوید: متاسفانه آن شب هیچ کسی رسیدگی نمی‌کرد و با من مانند یک بیمار معمولی برخورد می‌شد.

او می‌گوید: خدا برای هیچ کسی نخواهد که چنین اتفاقی رخ دهد. آیا این جنایت کاران فکر نمی‌کنند شاید یک زن راننده باردار باشد؟ کاش زودتر پلیس، امنیت را به زنان این شهر بازگرداند.

"سارا" در حالی که مشغول پارک خودروی سمند خود در حوالی خیابان مهرداد اصفهان است، شیشه سمت چپ را تا نیمه پایین می‌کشد که ناگهان احساس گرمایی شدیدی در سمت چپ صورت خود می‌کند...

‌پیدا کردن یکی از آشنایان سارا در میان افرادی که برای ملاقات پشت در بیمارستان در انتظار هستند، دشوار به نظر می‌رسد. دختر جوانی که به گفته شایعات یکی از قربانی اسید پاشی در اصفهان به دلیل بدحجابی است، اما تمام زنانی که در انتظار ملاقات با او هستند، چادر به سر دارند.

"سارا" 25 ساله و متاهل، چهارشنبه گذشته (23 مهرماه) برای مراجعه به دندان پزشک قربانی اسید پاشی مهاجمان ناشناس شده است. زن جوانی که یکی از چهار قربانی قطعی اسید پاشی در اصفهان، از دو هفته پیش تاکنون است، جنایت‌هایی که اگرچه تا‌کنون برخی مسئولان آن را خصومت شخصی عنوان کرده‌اند، اما قربانیان وجود هرگونه خصومت شخصی را به جد رد می‌کنند و تاکید دارند در زمان حادثه غافل گیر شده‌اند.

ملاقات با سارا به دلیل شرایط روحی و جسمی او ممکن نیست. "علی- ع" همسر او در خصوص شب حادثه می‌گوید: حادثه حدود ساعت 6 بعد از ظهر اتفاق افتاده است، سارا مهاجمان را ندیده اما احتمالا موتورسوار بوده‌اند.

مرد جوان که به نظر هنوز شوکه است، ادامه می‌دهد: سارا در بخش مراقبت‌های ویژه بستری و از ناحیه چشم چپ دچار آسیب جدی است، بینایی او کاهش یافته و پزشکان برای بررسی آسیب باید تا زمان از بین رفتن التهاب چشم منتظر بمانند.

"علی" با وجود شایعات در خصوص اسید پاشی به زنان بد حجاب، اصرار دارد نامی از همسرش برده نشود با این حال تاکید دارد که همسرش نه قربانی بد حجابی است و نه خصومت شخصی. این دو مورد را تمام آشنایانی که به ملاقات سارا آمده‌اند نیز بیان می‌کنند.

تقریبا تمام بستگان سارا از حوادث مشابهی که در اصفهان اتفاق افتاده اطلاع دارند، همسر سارا می‌گوید: حمله به سارا نمی‌تواند به دلیل خصومت شخصی باشد زیرا هر دوی ما خانواده‌های محترمی داریم، مهاجمان ناشناس بوده‌اند و پلیس از روز حادثه پیگیر است، اما تاکنون اطلاعات جدیدی به ما داده نشده است.

12 درصد سوختگی! اما به گفته همسر سارا 12 درصد حیاتی. این زن جوان نیمی از صورت خود را از دست داده است و مانند چهار قربانی دیگری که خبرنگار ما با آن ها گفت وگو کرده (یکی از قربانیان حاضر به انتشار مصاحبه‌اش نشد) و یا در جریان جنایت انجام شده بر علیه آنها قرار گرفته هنوز نمی‌داند قربانی چه شده است؟!

در همین رابطه سرهنگ ستار خسروی، رییس پلیس اگاهی استان اصفهان خبر از کشف سرنخ‌های خوبی از خاطیان داد.

او ارتباط مجرم یا مجرمان به گروه‌های خاص را رد و با تأیید اینکه حملات توسط یک شخص انجام شده، اطلاع رسانی‌های بیشتر در این خصوص را موکول به بررسی حوادث در کمیسیون اطلاع رسانی استان کرد.

پاییز 93 در حالی با سرمای زود هنگام در اصفهان آغاز شده است که زنان این شهر با صدای عبور هر موتورسواری از پیاده روهای این شهر ترس را تجربه و شایعات هر روز سایه امنیت را در نصف جهان کمرنگ‌تر می‌کند.

 

23231

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 380950

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 175
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • لنگ آبادي IR ۰۷:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  سربازان گمنام امام زمان كجا هستن كه اين اراذل رو شناسايي كنن؟
  • بی نام A1 ۱۰:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
   اشتباهي منفي دادم
  • بی نام RO ۱۰:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
   اگه الان رو چادریا ریخته بودن تا الان قوم و خویش طرفم در میاوردن
  • آرش IR ۱۰:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
   ببین دوست من اینها اصلا مساله مهمی نیست مهم اینه که هیچ ساپورت پوشی به خیابون نیاد و هیچ ماهواره ای بر بامی نباشه. اینکه مردم امنیت ندارد به جهنم می فهمی به جهنم
  • علیرضا A1 ۱۱:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
   اگه با آهنگ هپی حرکات موزون رقص خودمون انجام داده بودن ظرف 2 ساعت شناسایی و طی 6 ساعت دستگیر و در عرض 8 ساعت اعترافاتشون از 20.30 پخش می شد. ممنون که منتشر می کنید....
  • رضا A1 ۱۲:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
   این همون جامعه پاک و با آرامش وعده داده شده به ما هست دیگه ؟ چطور نمیتونید اینا رو 6 ساعته پیدا کنید ؟؟
  • بی نام IR ۱۲:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
   خود اونا از این کارا میکنن
 • دیدگاه A1 ۰۷:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  اصلا فرض کنیم بی حجاب. مگه مملکت پلیس نداره
  • سعید A1 ۰۹:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
   436 6
   همینو بگو، چرا همه اش اصارا داشته اید که این خواهران محجبه بوده اند، اصلاً فرض کنیم بدحجاب یا حتی بی حجاب، کدام دین کدام شرع کدام انسانیت اجازه می دهد انسان نامی با انسانی این کار را بکند. البته اینها همه ریشه در تندروی های امنا و بزرگانمان دارد. مثلاً آیا آن قتل های چند سال قبل کرمان پیگیری شد؟ یا آیا برای پیدا کردن و برخورد با این گونه جانیان به همان شدتی که با مجرمان؟ سیاسی برخورد می شود، رفتار می شود؟ آیا حمایت کمستقیم و غیرمستقیم و یا حداقل عدم محکومیت و ابراز انزجار علما و برخی از مردم، در ایجاد این مسائل و جری تر شدن این نادانان مؤثر نیست؟؟؟؟؟؟
  • بی نام A1 ۱۰:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
   269 8
   مگه مملکت قانون نداره
  • بی نام IR ۱۱:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
   اگر مملکت پلیس داشته باشه اول باید با بی حجاب مبارزه کنه. اول باید عامل بیماری رو نابود کرد و الا درمان کلی خرج داره که می بینید
  • بی نام CA ۱۲:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
   565 8
   پلیسی‌ که چند ساعته سازندگان "هپی" رو دستگیر میکنه به نظر شما الان کجاست؟
  • arshia A1 ۱۲:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
   380 9
   اصلا بی حجاب...مگه گناهشون انقدر سنگین هست که با اسید سوزونده شن؟امیدوارم سریعتر دستگیر شن و به اشد مجازات برسن.
  • بی نام IR ۰۴:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۷
   256 8
   کجای دین پیامبر رحمت گفته بی حجاب یا حتی فاسد رو باید بهش اسید پاشید،بدعت در دین برای حفظ دین عده ایی متحجر
 • حقیقت گو IR ۰۷:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  همان طور که داعش برای تقویت تنفر از اسلام و کمرنگ کردن تعالیم انسانی اسلام ایجاد شده است، این گروهک های اسید به دست هم بدون شک هدفی جز ایجاد تنفر و تقابل میان مردم و تعالیم اسلامی ندارند. هیچ انسان عاقلی نمی تواند باور کند که این روش به با حجاب تر شدن جامعه منجر می شود و عاملان اسید پاشی اگر واقعا به زنان بدحجاب حمله می کنند خوب می دانند که دارند چکار می کنند و نتیجه ی عملشان چیست.
 • بی نام A1 ۰۷:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  اصلا به فرض که بی حجاب بوده به فرض که یه نفر نماز نمیخونه آیا کسی حق داره به صورتش اسید بپاشه؟
  • بی نام A1 ۱۱:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
   246 4
   ايني كه منفي داده يعني معتقده كه بايد اين جوري باشه
  • محسن A1 ۱۲:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
   295 9
   فرض چیه ؟؟؟ به پلیسم ربطی نداره چه برسه یه این اراذل ها عمل هر کس به خودش مربوطه
  • سارا A1 ۱۳:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۷
   71 0
   وقتى پدر ندا اينجورى ميگه تهمت بى حجابى تعجب ميکنم,بى حجابه که بى حجابه بايد از گل نازکتر بشنوه اونم توکشور خودش
 • بی نام IR ۰۷:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  946 7
  انشاالله مسببین اسید پاشی دستگیر و به سزای عملشان برسند و قضیه به سرنوشت پرونده سعید عسگر نینجامد
  • بی نام IR ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
   330 3
   وی هم اکنون رییس امور ایثارگران نیروی مقاومت بسیج می‌باشد. با وجود قتل یک زن و تیراندازی به سعید حجاریان.
  • بی نام IR ۱۲:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
   121 3
   داداش عدد 37 رو کامنت کن تا چراغ بی ام دبلیو روشن شه دلت خوشه ها
  • ؟؟؟؟؟؟ A1 ۱۹:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۷
   10 0
   شتر در خواب بیند پنبه دانه.خواب دیدی خیر باشه دیگه بی زحمت پاشو
 • بی نام A1 ۰۷:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  فرض كه دخترت بي حجاب بوده كدام قانون شرع يا دين چنين اجازه اي داده ؛هر كس چنين كاري با توجيه ديني انجام داده بي دين ترين موجودات است. نتوانستم بنويسم بي دين ترين انسانها چون كلمه انسان شايسته اينگونه افراد نيست
  • بی نام A1 ۱۱:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
   185 7
   اتفاقا همین تفکرات شماست که داعش رو بوجود اورده وگرنه خیلی از زیست شناسان و سازندگان واکسن بی دین هستند
  • بی نام A1 ۱۲:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
   160 3
   قوانین داعش همچین مجوزی را میده
  • بی نام A1 ۱۹:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
   1 0
   برای شما چه سودی داره نطر سنجی میکنینفکر خودتون باشین؟؟؟
 • بی نام IR ۰۷:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  547 3
  چقدر وحشتناک.هیچ چیز بدتر از ناامنی نیست.
 • آرش آقازاده IR ۰۷:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  543 2
  چطوری این جور آدمها شبها چشماشونو میبندن و میخوابن؟؟؟
  • بی نام DE ۱۱:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
   210 1
   خیلی راحت چون اصلا انسان نیستند
  • بی نام A1 ۱۲:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
   211 2
   با پول کثیفی که از این راه بدست میارن.اینا همشون مزدور و جیره خوار هستن که از این راه میخوان رعب و وحشت در جامعه راه بندازن. خداوند از ید سالم ساقشون کنه.
 • بی نام A1 ۰۷:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  672 3
  چه خبره تو این مملکت ؟؟؟؟؟؟
  • بی نام IR ۱۰:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
   هیچ خبر ، سلامتی
 • كاميار A1 ۰۸:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  ان شاالله تو همين هفته كه هفته وزارت اطلاعات هم بوده سربازان گمنام امام زمان با دستگيري اين جنايات كثيف امنيت رو به جامعه برگردونن. من مردم و تو تهران ولي تصور اينكه اين حادثه بخواد براي خواهر و مادر من بيافته ترس وجودم رو ميگيره. اين افراد بايد به بدترين حالته ممكن شكنجه شن. هيچ حيووني اين كارو با هم نوعه خودش نميكنه اونم بي دفاع و بي دليل.
 • شايان از شيراز A1 ۰۸:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  من كه سر در نميارم. اسيد بايد روي صورت دزدها و كلاهبردارها پاشيد. نه زنان و دختران بي گناه
  • بی نام A1 ۱۰:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۷
   70 3
   اسید را روی هیچ موجود زنده ای نباید پاشید برای هر جرمی هم قانون مجازاتی مشخص کرده
 • بی نام A1 ۰۸:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  404 3
  پلیس اصفهان این همه روز داره چیکار می کنه؟ مگه امنیت یک کلان شهر شوخیه؟ جالبه تو روزای اول فقط انکار می کردن. مضافا اینکه هیچ کدوم از قربانیان بدحجاب نبودن و تازه حتی اگر بدحجاب هم بودن هیچ کس حق ارتکاب به چنین عمل رذیلانه ای رو نداره. حجابی که بخواد به خاطر ترس از اسیدپاشی رعایت بشه هیچ ارزشی نداره. بیش از این تیشه به ریشه ی اعتقادات مردم نزنید.
 • مجید A1 ۰۸:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  482 9
  باید تمام کسانی که بر سر و صورت زنان بیچاره اسید می پاشند را گرفت و در بشکه اسید انداخت تا این کار که متاسفانه به صورت نماد زشتی از ایران در سطح دنیا مطرح شده برای همیشه از بین برود.
  • بی نام A1 ۱۲:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
   175 8
   ای کاش آمنه قصاص کرده بود،ای کاش، تا هرکسی به راحتی جرات انجام اسید پاشی رو به خودش نده، این جونورا باید عذاب یک عمر سوختن با اسید رو درک کنن تا این کار رو دیگه کسی انجام نده
 • بی نام A1 ۰۸:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  از سردار رادان کمک بخواهید
  • بی نام A1 ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
   116 2
   چی شده؟ از کی؟؟؟؟
 • سجاد A1 ۰۸:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  وقتی قانون به سخره گرفته میشه، وقتی تو موارد مشابه قبلی همه دنبال گرفتن رضایت برای جنایتکار میشن همین میشه. اسیدپاش رو باید با اسید سوزوند والسلام وگرنه هر روز بدتر از دیروز. ضمنا گناه کسانی که جنایتکاران رو می بخشن یا براشون رضایت میگیرن کمتر از خود جنایتکارا نیست. "و ان فی القصاص حیات" خواهشا منتشر کن خبر آنلاین
  • بهروز US ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
   86 5
   اقای سجاد با شما هم عقیده هستم و مثبت زدم
  • بی نام A1 ۱۵:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
   86 2
   همونطور که مجازات ِ مجرم قانونی هست، رضایت ِ شاکی هم کاملا قانونیه. مسئله اینه که گاهی واقعا جای گذشت وجود داره و گاهی وجود نداره. گاهی شخص مجرم واقعا واقعا پشیمونه به طوریکه مطمئنی هرگز تکرارش نمیکنه. گاهی شخص آسیب دیده سعه ی صدر بیشتری داره و میتونه به خودش بقبولانه که ببخشه.یا مثلا کسیکه توو دعوا اونم با مشتش آدم کشته فرق داره با کسیکه چاقو گذاشته توو جیبش. توو این مورد اسیدپاشی جای هیچگونه گذشتی نیست چون نه خصومت شخصی وجود داشته، نه آنی رخ داده و نه حتی یک مورد بوده. این کار با برنامه ریزی انجام شده و مثل ِ یه جنایت ِ سازمان یافته هست.
 • بی نام IR ۰۸:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  364 2
  معلوم نیست تو این مملکت چه خبره؟؟؟ این آدما از کجا و چه کسی خط میگیرن و برای چه هدفی؟ فقط امیدوارم تو این مورد پلیس بیخیال نباشه چون ممکنه مثل مرض به شهرهای دیگه هم سرایت کنه. خدا به قربانی ها صبر و سلامتی بده.
  • بی نام IR ۱۵:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
   72 3
   خوب وقتی هرگروهی و تشکیلاتی می خواد خودسرانه و موازی عمل کنه و هرکی هرکی میشه این جنایت کارها هم فرصت پیدا می کنن. حفظ نظم فقط باید بر عهده پلیس باشه اونم پلیسی که آموزش مهارت های جامعه شناسی و روانشناسی رو دیده باشه.این نظر منه شهرونده
 • بی نام IR ۰۸:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  170 3
  چرا قانون سنگینی برای مجرمان در نظر گرفته نمی شود بعد این هرکس با هرکی مشکل داشته باشه چه مرد چه زن فرقی به حال این افراد روانی نمیکنه همدیگر رو مورد اسید پاشی قرار میدهند این اعمالی که خارج از روح و اعتقاد اسلامی است و یک عمل غیر انسانی است و کسانی که خوی وحشیانه دارند دست به این کار میزنند
 • بی نام A1 ۰۸:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  251 2
  چرا گروه ویژه برای گرفتن این افراد جانی تشکیل نمیشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • بی نام US ۰۸:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  144 2
  متاسفم
 • خانم اصفهانی A1 ۰۸:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  292 4
  به خدا من که یه خانم اصفهانی هستم دیگه می ترسم از خونه برم بیرون، خیلی وحشتناکه
  • عباس IR ۱۰:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
   159 2
   خواهر من این افراد هدفشون همینه که با ایجاد رعب و وحشت خانمها را خانه نشین کنند.
  • فرووغ A1 ۱۰:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
   137 1
   اتفاقا هدف همین است .خانه نشین کردن خانم ها.
  • بی نام IR ۱۳:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
   181 2
   من پارسال با خانوادم اصفهان بودم احترامی که از مردمش دیدم رو فراموش نمیکنم، واقعا فکر میکنم این اتفاق برای خواهر یا همسرم افتاده، این 4نفر کسی جز اعضای خانواده همه ما ایرانیان نیستند، جناب احمدی مقدم پاسخگو باش.
 • بی نام A1 ۰۸:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  آیا درست است که شستن محل اسیدپاشی با آب آنرا بدتر می کند؟
  • بی نام IR ۰۹:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
   12 84
   آره دبيرستان مي گفتن آب روي اسيد نريزيد چون شعله ور ميشه ، كلا اسيد روي صورت بخاطر رطوبت صورت به شدت مشتعل ميشود.
  • پزشک A1 ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
   174 3
   فورا محل سوختگی را با اب فراوان بشویید
  • بی نام EU ۱۱:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
   8 60
   بله دوست عزیز اسید با آب واکنش نشون میده و در صورت ریختن آب روی اسید واکنش به شدت گرماده ایجاد میکنه و باعث چند برابر شدن سوختگی در محل میشه.
  • بهروز A1 ۱۲:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
   62 0
   با آب فراوان و ترجیحا هرچه خنک تر. ضمنا حتی المقدور با فشار زیاد آب به محل سوختگی نپاشید چون باعث نفوذ اسید به لایه های زیرین پوست و همچنین آسیب بیشتر لایه هایی که با اسید تخریب شده می گردد.
  • بی نام A1 ۱۵:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
   55 1
   چرا دوستان وقتی نمی دانید نظر می دهید؟؟ در دبیرستان یک قانون مخلوط کردن مواد را می گفتند که این است که همیشه اسید را به آب در ظرف اضافه کنید و آب را به اسید در ظرف اضافه نکنید و این ناشی از مقدار زیاد اسید در ظرف می باشد و وقتی قطره قطره آب را اضافه کنیم واکنش شدید می دهد اما در اینجا مخلوط کردن و قطره قطره اضافه کردن نیست بلکه در همان آزمایشگاهها و در آزمایشگاههای شیمی همیشه یک دوش آب در خود آزمایشگاه یا در نزدیک ترین دستشویی قرار دارد که گفته شده در هنگام ریختن اسید بر روی شخص فورا زیر دوش آب رود و به مدت طولانی بر روی منطقه سوخته شده آب ریخته شود
 • بی نام A1 ۰۸:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  277 1
  یعنی پلیس اصفهان نمی تونه این افراد را سریع دستگیر کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چطور تو روز روشن تو خیابون های شلوغ میشه چند مورد انجام داد و پلیس نتونه هیچ کاری بکنه؟؟؟؟؟؟ خواهشا خبرآنلاین چاپ کن
  • بی نام IR ۱۳:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
   242 5
   باباجان تظاهرات فتنه اي نيست كه تو سه سوت پليس از در و ديوار بريزه، يه اسيد پاشيه ساده و بي اهميت رخ داده
 • بی نام A1 ۰۸:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  242 1
  یعنی پلیس اصفهان نمی تونه این افراد را سریع دستگیر کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چطور تو روز روشن تو خیابون های شلوغ میشه چند مورد انجام داد و پلیس نتونه هیچ کاری بکنه؟؟؟؟؟؟ خواهشا خبرآنلاین چاپ کن
 • بی نام A1 ۰۸:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  166 9
  کار آدم های مریض است کسانی که بیمار روانی هستند
 • بی نام A1 ۰۸:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  167 1
  همانطور که پدر یکی از قربانیان گفتند مردم نمی دانند در این شرایط چطور باید به قربانی کمک کنند . لطفا در اینباره بیشتر توضیح دهید.
  • بی نام A1 ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
   100 0
   باید جای سوخته شده را با آب شست، در دانشگاهها در کنار آزمایشگاههای شیمی که احتمال سوختن با اسید وجود دارد دوش آب نصب می کنند که خدای نکرده اگر اسید بر روی فردی ریخت فورا به زبر دوش آب رود، به عنوان مثال در فلکه بزرگمهر اصفهان یک حوض بزرگ پر از آب در وسط قرار دارد که اگر افراد مطلع بودند خانم را در حوض می انداختند، دثت شود در درمان سوختگی حتی گفته شده اگر در چشم اسید رفت حتی با آب کثیف هم شده باید چشم را کامل شست، لطفا خبرآنلاین منتشر کنید
  • بی نام EU ۱۱:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
   109 0
   چقدر غم انگیزه که باید راه های درمان اسیدپاشی رو هم یاد بگیریم اما متاسفانه ضروریه و وظیفه رسانه هاست که در اینباره اطلاع رسانی کنند
 • یک زن IR ۰۸:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  197 2
  فقط می تونم بگم متاسفم. فکر این که این اتفاق برای هر کدوم از ما بیفته دیوانه کننده و غیرقابل تصوره... تو این مملکت همیشه در حق زنانش اجحاف و ظلم شده.. این هم یه شکلش
 • بی نام A1 ۰۸:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  174 2
  اگه اینا مسلمونن من دیگه مسلمون نیستم
 • بی نام A1 ۰۸:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  104 4
  من می ترسم برم بیرون
 • بی نام A1 ۰۸:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  103 2
  چرا پلیس کاری نمی کنه
 • بی نام A1 ۰۸:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  189 1
  نگرانم اگر این افراد دستگیر شود و مدعی مهدورالدم بودن قربانیان را بکنند و..............
 • بی نام A1 ۰۸:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  181 1
  وزیر کشور از پلیس بخواهید جوابگو باشند
 • بی نام A1 ۰۸:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  259 5
  آقای دکتر روحانی از وزیر کشور به عنوان مسئول پلیس بخواهید که به مردم بابت مختل شدن امنیت زنان اصفهانی پاسخگو باشند
 • بی نام A1 ۰۸:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  110 1
  آقای دکتر روحانی از وزیر کشور به عنوان مسئول پلیس بخواهید که به مردم بابت مختل شدن امنیت زنان اصفهانی پاسخگو باشند
  • بی نام A1 ۱۱:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
   73 0
   از وزیر کشور به عنوان مسئول پلیس؟ دل خرسندی داری
 • بی نام A1 ۰۸:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  70 2
  یه جا میگن خصومت شخصی . یه جای دیگه ادعا می کنند مساله زنجیره ای نیست و یک نفر عامل این کاره. چه زور ممکن یک نفر با حداقل چهار دختر که هیچ ارتباطی با هم ندارند دسمنی داشته باشه؟ چطور میگید یک نفر ور حالی که همه دو نفر رو رکاب موتور دیدند؟
 • بی نام A1 ۰۸:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  170 2
  آقای احمدی مقدم چرا قایم شدین؟ چرا وسط میدون نیستید... امنیت شما کجاست؟ این قدر بی تفاوت؟ لطف کنید به همون روشی که همکاراتون تو تبریز اون چند تا جوون رو که کلیپ درست کرده بودن سر 3 ساعت گرفتن، اینا رو بعد چند روز بگیرید... شما مسئول امنیت ما هستید اگه توانایی این کار رو ندارید و حجاب مردم دغدغه شما شده بهتره در اوج خداحافظی کنید... پیغمبرش با مردم بد حجاب این کار رو نمی کرد شما خودتون رو کی فرض می کنید؟؟؟؟؟ سوال دیگه ای هم که ذهنم رو مشغول کرده اینه که یعنی اسید اینقدر راحت پیدا می شه؟ مگه هویجه؟...
  • بی نام A1 ۰۴:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۸
   15 0
   ایا اگر از خانواده خوده مسئولین هم این اتفاق براشون می افتاد به همین خونسردی پیگیری می کردند ؟
 • بی نام A1 ۰۹:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  256 4
  حالا اصلا گیرم بد حجاب بودن. باید این کارو باهاشون کرد؟ به نظرم نویسنده می خواد القا کنه که اگه بد حجاب بودن، اسیدپاشی عیبی نداشت.
 • بی نام A1 ۰۹:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  173 0
  اونهایی که تهدید می کنن گروه تشکیل می‌دن و با بدحجابی می‌خوان مقابله کنند باید بدونن عواقب این حرفهاشون چی می‌شه. وقتی بی قانونی کراهتش ریخته بشه هر کسی اجازه می‌ده هر کاری بکنه.
 • علی IR ۰۹:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  288 1
  این شبکه خبر و بیست و سی که صب تا شب درباره بدبختی مردم آمریکا و اروپا خبر پخش می کنند الان دقیقا کجا هستند چرا هیچ خبری از این اتفاقات در اخبار رسمی گفته نمیشود؟ چرا به مردم هشدار نمی دهند؟ سکوت خبری تا به کی؟
 • بی نام A1 ۰۹:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  113 7
  جای تاسف دارد در پایتخت فرهنگی و تاریخی ایران اینگونه وقایع بوجود اید.
  • علی A1 ۰۶:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۷
   38 57
   کی گفته پایتخت فرهنگ و تاریخ ایران اصفهانه ؟
 • بی نام EU ۰۹:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  92 0
  واقعا اگر این اسید پاشی ها مربوط به حجاب باشه باید به اونها که این کار رو میکنن گفت خود این کار گناه کبیره هست و باید به درگاه خدا جواب پس بدن نیرو انتظامی و دولت باید وارد بشن برخورد شدید بکنن
 • مهدی RO ۰۹:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  101 0
  اصلا گیریم همه اینها بدحجاب بودن این دلیل میشه که اسید رو صورتشون بپاشن؟؟؟؟این یه جنایته...پلیسی که 4 تا دختر و پسر جوون رو به خاطر رقصیدن در عرض 4 ساعت میگیره و به خودش افتخار میکنه چطور 2 هفته هست که هنوز این اسید پاش ها رو نگرفته و اجازه داده به کارشون ادامه بدن؟
 • بی نام A1 ۰۹:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  117 1
  تا زمانی که اشد مجازات برای مرتکبین به اسیدپاشی اعمال نشود این فجایع ادامه پیدا خواهند کرد. تا زمانیکه از آمنه ها خواسته می شه که عفو کنند، این حیوانات انسان نما اسیدپاش ها جری تر می شوند.
 • بی نام IR ۰۹:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  94 1
  چرا پلیس با این افرادی که جامعه رو ناامن کردن برخورد نمیکنه؟ چند تا دختر دیگه باید قربانی بشن؟
 • بی نام IR ۰۹:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  190 1
  خدا ازشون نگذره
 • بی نام A1 ۰۹:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  مسئولین باید گشت های ارشاد رو بیشتر کنن تا شاهد اسید پاشی نباشیم
  • بی نام IR ۱۲:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
   156 6
   به نظر میاد یکی از اسید پاش ها باشی
  • بی نام IR ۱۲:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۷
   44 0
   اگه فردا يكي پيدا شد روي چادري ها اسيد پاشيد مسئولين بايد گشت هاي كشف حجاب راه بندازند؟
  • بی نام A1 ۱۳:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۷
   31 0
   فکر میکنم در خود قران هم امد درپذیرش دین اجباری نیست حالا همه از ترس اسید یا گشت یا ... محجبه بشن چه ارزش وفایدهایی داره؟ اگه اجبار مفید بود نتیجه اش رو تو این36 سال انقلاب میدیدیم که هر روز وضع جامعه بدتر از روز قبل
 • بی نام IR ۰۹:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  86 1
  این اتفاقات اگر ادامه دار بشه، باعث دو دستگی بسیار شدید اجتماعی میشه. اگر خدای نکرده گروه دیگری از مردم به سر و صورت زن های محجبه اسید بپاشند چی؟ پلیس قاطعیت لازم رو نشون نمیده. چون عمق فاجعه رو درک نمی کنه ظاهرا.
 • بی نام A1 ۱۰:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  94 1
  پس دلواپس ها کجا هستند؟ اگر چه این مسائل اجتماعی براشون دلواپسی به همراه نمی یارد .... شاید مرهم زخپشون هم باشد .....
 • بی نام A1 ۱۰:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  78 0
  امیدوارم همونطوری که تو عرض 6ساعت سازندگان یه اهنگ رو شناسایی می کنن در عرض چند سال این افراد مریضم شناسایی بشن
 • بی نام RU ۱۰:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  81 1
  متاسفانه با تندروي مسوولان قضيه حجاب در كشور ما بدجور داره به بيراهه ميره، قضيه اي كه در كل دنيا فقط مختص ايرانه و قضيه اي كه كاملا شخصي است و به كسي هم ربط ندارد
 • بی نام A1 ۱۰:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  120 0
  وقتی مجلسس مملکت لایحه تصویب میک نه که امران معروف مصونیت دارند همین می شه دیگه. خدایا پس کی می خوای صدای ما رو بشنوی
 • امید EU ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  89 0
  چطور سازندگان هپی رو تو 4 ساعت می گیرن اینارو نه
 • حسن A1 ۱۰:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  197 0
  تمامي خيابان ها و چهار راه ها و تمامي پاساژ ها و بانك دوربين مدار بسته دارن فكر نمي كنم با اين همه امكانات گرفتنشون و جاي اختفاي اين اراذل كار سختي باشه
  • بی نام IR ۱۳:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۷
   25 0
   گل گفتی مثله آب خوردنه البته اگه دلشون بخواد واقعا متاسفم
  • منم IR ۰۷:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۲
   0 1
   مطمئن باشین کسانی ک چن مورد اسیدپاشی انجام دادن انقد احمق جلوه نمیکنن ک راحت دستگیر بشن.زرنگ ترازاین حرفان.ب راحتی میتونن اثری از خودشون نذارن.با ی ماسک
 • بی نام A1 ۱۰:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  152 3
  واقعا ناراحت کننده س، خانمهای بینوا...... من که به عنوان یه دختر به هیچ عنوان احساس امنیت نمیکنم، فقط خدا به داد ما برسه ضمناً خواهشمندم که تو یه پست نحوه برخورد با قربانیان اسیدپاشی رو هم توضیح بدین، شاید با آموزش بشه از شدت جراحات کاست.
  • بی نام IR ۱۰:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
   110 1
   خواهرم هدف این اراذل هم همین مسئله است.
  • بی نام A1 ۱۰:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
   103 1
   باید جای سوخته شده را با آب شست، در دانشگاهها در کنار آزمایشگاههای شیمی که احتمال سوختن با اسید وجود دارد دوش آب نصب می کنند که خدای نکرده اگر اسید بر روی فردی ریخت فورا به زبر دوش آب رود، به عنوان مثال در فلکه بزرگمهر اصفهان یک حوض بزرگ پر از آب در وسط قرار دارد که اگر افراد مطلع بودند خانم را در حوض می انداختند، دثت شود در درمان سوختگی حتی گفته شده اگر در چشم اسید رفت حتی با آب کثیف هم شده باید چشم را کامل شست، لطفا خبرآنلاین منتشر کنید
  • بی نام IR ۱۱:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
   حجابتو اگه رعایت کنی احساس امنیت میکنی
  • بانو RO ۲۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
   129 3
   بی نام سوم اسید پاشی؟؟؟؟؟
 • رضایت ES ۱۰:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  به نظرم این کار کساییه که میخوان آدمای مذهبی رو بد جلوه بدن. خود ما مذهبی ایم ولی این کار وحشیانه س. کجای کتاب خدا نوشته همچین چیزی رو آخه. من شک ندارم که این کار مذهبیا نیس
 • بی نام IR ۱۰:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  77 0
  لطفا در مورد نحوه ي امدادرساني به فرد اسيب ديده هم اطلاع رسانى كنيد
 • بی نام A1 ۱۰:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  70 0
  اين آدماي اسيدپاش هم دست كمي از داعش ندارند.
 • کارون A1 ۱۰:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  56 1
  همانطور که سازندگان یک کلیپ ویدویی را چند ساعته شنا سایی و دستگیر می کنن حتما اسید پاش ها را هم می گیرن.
 • بی نام A1 ۱۰:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  50 2
  علما و ائمه جمعه باید این کار غیر انسانی را تفبیح کتتد.
 • بی نام A1 ۱۱:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  96 1
  پلیسی که افتخارش اینه که چهارتا جوون که توی یک کلیپ شادی کردن رو در عرض 2 ساعت دستگیر کرده الان کجاست؟
 • عادل هارپاک A1 ۱۱:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  111 0
  دو راهکار مهم در حین حادثه اسیدپاشی یک:تمامی جواهرات و لباس های سوخته و آغشته به اسید را در بیاورید، مگر قسمت هایی که به تن قربانی چسبیده است. مراقب تماس اسید با بدن خود فرد کمک کننده باشید.  دو:مهمترین جنبه حمایت از بیمارسوختگی با اسید، شستن طولانی و ممتد آن ناحیه با آب در دمای محیط است تا اسید را از محیط دور کند.از شستشوی محل سوختگی با آب غیر بهداشتی که می تواند منجر به عفونت گردد، جدا خودداری کنید
 • بی نام A1 ۱۱:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  71 1
  چقدرراحت زندگی و آینده یکنفر رو تباه میکنن
  • بی نام A1 ۱۲:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۷
   7 4
   خانم ها اموزش كلت ببينند تا از خودشان دفاع نمايندپليس را تضعيف ننماييد ضامن امنيت اند كمك كنيد
 • سایه RO ۱۱:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  86 1
  تصورش مو به بدنم سبخ کرد... یعنی دیگه جرات نمیکنم شیشه ماشین رو پایین بکشم ... واقعا این افراد چی فکر میکنن . . . خودمون کم گرفتار گزارن زندگی هستیم دیگه ترس از این جور کارها رو هم باید بکشیم؟؟
 • امیر A1 ۱۱:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  82 4
  متفکر های تندرو کار مارو به اینجا رسوندن... وقتی هر کسی به اسم امر به معروف و نهی از منکر بخواد موتور سواری کنه، یکیم ممکنه بگه خب چرا من اسید نپاشم.... از حیوان کمترند این جانی ها
 • بی نام IR ۱۱:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  117 2
  ۱عامل برگزاری مسابقه اینترنتی مدلینگ به اتهام انتشار تصاویر غیراخلاقی دختران دستگیر شد. ۲عامل اسید پاشی در خیابان های شهری که قرار بود پایتخت فرهنگی باشد ول می گردد و شایدم از نهادهایی تشویقی بگیرد. نفر اول خدایی خطرناک تره،آیا نمی اندیشید؟
 • یک مادر A1 ۱۱:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  112 4
  من یک مادر یک معلم و یک زنم تو فیلم ها تون خوب پلیس های زرنگی دارید دوربینهایی که حرکت مورچه را تو سبزه میدون نشون میده ؟؟؟؟؟ |ُ پس ئپلیس غیر از صادر کردن قبض جریمه دیگه چکار میتونه بکنه / وقتی رضایت دادن برای اسیدپاشی ارزش بشه انتظار دیگری نداشته باشیم
 • بی نام A1 ۱۱:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  81 1
  حقشه یه گالن اسید بریزن رو این وحشیای جنایتکار
 • ff EU ۱۱:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  33 2
  واقعا من متاسف شدم اين مسئله بسيار نگران كننده است اگركسي حجاب رعايت نمي كند قانون با آن برخورد مي كند نه
 • بی نام A1 ۱۱:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  128 1
  بله وقتی آقای مطهری و نمایندگان همسو انقد برای بدحجابی انقدر سوءتبلیغ میکنند و بقیه مشکلات رو ول کردند بی حجابی رو چسبیدند، نتیجه اش همین میشه اگر انقد که نسبت به وقایع ۸۸ نگران بودید و، واسه امنیت مردم هم دلتون میسوخت، این وضعیت ما نبود اخبار بیست و سی به جای اینکه "بحران آمریکا و تهدید امنیت نیویورک به خاطر حمله موش به این شهر" رو نشون بده بیاد فجیع ترین جنایتی که داره تو کشور هودمون اتفاق میوفته رو نشون بده
 • sara A1 ۱۱:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  108 1
  حتما نیروی انتظامی وظایف مهمتری مثل دستگیری اونایی که آهنگ هپی رو خوندن داره
 • کارشناس US ۱۱:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  164 5
  عبدالمجید محتشم ریس انصار حزب الله که کلید این را روشن کرده باید پاسخگو باشد
  • بی نام A1 ۱۹:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
   6 169
   چه ربطی به اونا داره؟؟یعنی میگید امر به معروف هم نباشه؟
  • بی نام IR ۱۲:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۷
   33 1
   بینام 23:02 این امر به معروف نیست وحشیگریه مثل زنده بگور کردن دخترا که پیامبر جلوشو گرفت
 • بی نام RO ۱۱:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  56 2
  مگه میشناسی مجرم کی هست که می گی به گروه خاص وابسته نیست؟
 • بدون نام A1 ۱۱:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  59 0
  اميدوارم بجاي مجازات متهمين به مجازات اگاهي دهندگان نپردازند.
 • بی نام IR ۱۲:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  بالاخره با بد حجابی افراطی باید برخورد انقدر کوتاهی که نیروهای خود جوش دست بکار میشوند اجرکم اندال...
  • بی نام US ۱۵:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
   شماها انقدر بی سوادید که حتی املای عند الله رو بلد نیستید کاش قرآن رو خونده بودید.
  • بی نام IR ۱۸:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
   107 2
   خب تو مشکل داری برو دکتر...
  • رح US ۰۶:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۷
   150 0
   کاش یکی بود دهن شماهارو با اسید پر میکرد
  • احمد A1 ۱۲:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۷
   27 0
   برو بابا دیوانه ای
 • ایمان IR ۱۲:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  160 2
  آخر این قضیه اینجوری میشه که بیست و سی تصویر شطرنجی چند تا جوان رو نشون میده که در حال اعتراف هستن و میگن فتنه گرها به ما پول دادن تا رو صورت دخترهای جوان اسید بپاشیم....
 • بی نام US ۱۲:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  56 1
  تصورش هم وحشتناکه.آخه به چه جرمی؟واقعا باید این مسئله ریشه یابی بشه و آمران و محرکان شناسایی بشن... قانون محکم و سختی باید علیه این عمل زشت که روح و جسم و سرنوشت زندگی یه انسان راتغییر میده وضع بشه
 • آرش CY ۱۲:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  71 1
  این چند نفری که زندگیشان تباه شد چه کنند؟ آنهم به گناه و بی دلیل به خطر چند نفر بیمار. مجرمان هم بازداشت بشوند سلامتی نعمتی است که این بی دینها از مردم گرفتند.
 • خشایار IR ۱۲:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  151 0
  گروههای تندروی ایران از داعش هم بدتر هستند
 • ایرانی IR ۱۲:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  90 3
  اگر قانون با این گروه وافراد وحشی برخورد نکند .کشور به هرج ومرج میافتد .
 • بی نام IR ۱۲:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  97 2
  بايد براي أسيد پاشي فقط مجازات إعدام در نظر گرفته بشه فقط و فقط همين . كسي كه روي كسي أسيد ميپاشه زندگي رو از اون ميگيره، درسته كه نفس ميكشه اما زندگي نميكنه
 • میثاق A1 ۱۲:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  133 0
  کجاست اون پلیس قدر قدرتی که اعضای گروه هپی رو در 2 ساعت کت بسته دستگیر و جلوی دوربین 20:30 نشون میداد با کلی افتخار و ... ؟
 • بی نام A1 ۱۲:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  114 0
  ياد سرعت عمل پليس در دستگيري عوامل ويدوي هپي افتادم
 • متوهم ES ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  127 0
  غلط نکنم میگم کار آمریکاست.
 • بی نام A1 ۱۲:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  51 0
  این چه وضعشه دیگه چه خبر شده
 • سحر EU ۱۲:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  من چند سال پیش به همراه خواهرم تو یکی از خیابان های اصفهان راه میرفتم که یک موتور با دو سرنشین از پشت سر به ما نزدیک شدن و یک پلاستیک که پر از گل و لجن بود رو از پشت سر روی ما ریختن و فرار کردن ما هم اولش وحشت کرده بودیم که چی رو ما ریختن که فهمیدیم گل و لجنه چندتا از مغازه دارا همون موقع اومدن سمت ما و میگفتن تو این محله تا حالا چند مورد دیده شده که با دختران بدحجاب اینکارو کردن من که به نظر خودم حجاب و پوشش خوبی داشتم که در حدی نبود که اینا بخوان همچین واکنشی نشان بدن. اگه همون موقع با امثال اینا برخورد شده بود الان کار به اسیدپاشی نکشیده بود. ظاهرا این رفتارها تو اصفهان از خیلی وقت پیش وجود داشته.
  • بی نام A1 ۱۵:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
   من اصفهانیم، اما قبلا از این موارد نداشتیم، چرا به خودتون اجازه می دید به راحتی به مردم یه شهر توهین می کنید
  • بینام A1 ۲۲:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۸
   6 4
   به خداااااا راست میگه من چند سال خالم تو اصفهان زندگی میکرد و ما تعطیلات به اونجا میرفتیم خیلی از این قبیل رفتارها باهامون میشد در حالی که من حجاب معمولی داشتم و همیشه برام جای تعجب بود
 • امیر A1 ۱۲:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  62 0
  خبر آنلاین میشه با یه پزشک صحبت کنی و کامل توضیح بدی در چنین شرایطی باید چیکار کنیم
  • بی نام IR ۰۹:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۷
   30 1
   من پزشکم.اولین کار اینکه خونسردیتون روحفظ کنیدو با 115تماس بگیرید. بعدازاون محل سوختگی رو باآب فراوان بشویید. این تنها کاریه که میتونید تا اومدن اورژانس انجام بدید.
 • حیران A1 ۱۲:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  165 2
  یادم میاد رییس پلیس از دستگیری جوانانی که یک موزیک ویدئو روی پشت بام درست کرده بودند با افتخار یاد می کرد و می گفت طرف 8 ساعت شناسایی و دستگیر شدند. آیا عوامل اسیدپاشی از دوستان دلواپس هستند که اینقدر عاجزیم از دستگیری آنها ؟ اگر جرم سیاسی بود به همین صورت مبهم می ماند؟ خبر آنلاین مثل همیشه منو سانسور کن ولی مردم می فهمن چه حبره
 • بی نام IR ۱۲:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  70 3
  از هرچیزی گذشته کسی به فکر آبروی این مملکت ونظام نیست یک نگاهی به رسانه های بین المللی کنید آقای ر20:30و........
 • سمانه A1 ۱۲:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  103 3
  خب بی حجاب باشن باید زندگی مردم داغون کنن اونا میدونن با خداشون دیگه چرا اسید می پاشن خدا ازشون نگذره قلبم درد گرفت بیچاره ها چی میکشن خدا بهشون صبر بده
 • رها EU ۱۳:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  60 2
  به خدا نمیدونم چی بایدبگم.
 • مریم A1 ۱۳:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  108 4
  در بالا کسی نوشته بود باید گشت ارشاد ها رو بیشتر کنیم تا شاهد اسید پاشی نباشیم,این حرف اجازه ی اسید پاشی به هر بی سرو. پایی رو می ده,چه کسی همچین اجازه ای داره که به خطر بی حجاب
 • بی نام IR ۱۳:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  84 5
  بیشتر این افراد از موتور جهت ارتکاب جرم و فرار استفاده میکنن.بهتره موتور سواران مشکوک بازبینی بشن
 • بی نام EU ۱۳:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  126 9
  تو خیابون بزرگمهر با این همه دوربین راهنمایی رانندگی سه سوت میتونن شناسایی کنن.
 • بی نام A1 ۱۵:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  من اصفهانیم، اما قبلا از این موارد نداشتیم، چرا به خودتون اجازه می دید به راحتی به مردم یه شهر توهین می کنید
 • بی نام IR ۱۶:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  39 2
  خبر آنلاين چرا بيخود ميخواى به راننده بودنشون ربط بدى؟
 • امیررضا IR ۱۶:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  76 3
  خبر خواهشا هر روز خبری از روند پرونده ها بذار.خواهشا موضوع رو انقد بزرگ کنید تا مسوولان به فکر بیفتن.این چه وضعشه؟نه برخورد قاطعی میبینیم نه صحبتی نه حکمی...خیلی وحشتناکه
 • امیر IR ۱۹:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
  168 6
  دلم برای زنان مملکتم میسوزد
 • کوروش IR ۰۶:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۷
  108 5
  اینا از داعشیا هم بدترن
 • بی نام A1 ۰۸:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۷
  28 0
  من موندم چرا هيشکي هيچي نميگه همه ميخان همينجوري دست رو دست هم بذارن تا چند ماه ديگ هرروز تو هر خيابوني يکي قرباني بشه؟؟؟؟
 • مرسده A1 ۰۸:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۷
  38 0
  ایشالا اینایی که این کارو میکنن با درد و عذاب بمیرن
 • بی نام A1 ۰۸:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۷
  29 9
  دوستان من یک دختر اصفهانی هستم این که می گن این خانمها بی حجاب بودند درست نیست و این که می گن به خانمهای بی حجاب اسید می پاشن برای رد گم کنیه. الان همه یادشون از این آدمای اسید پاش رفته ولی به جون هم افتادند که آیا کسی حق داره بی حجاب باشه یا نه اصلا این موضوع مطرح نیست. اینها بیمار روانی هستند، می خوان آرامش مردم رو به هم بزنن. من خودم چادری هستم اما واقعا این روزا می ترسم خدا زودتر رسواشون کنه
 • بی نام IR ۱۰:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۷
  26 0
  خدا صبر بده به همشون. حتی تصورش برام مشکله
 • گوهر US ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۷
  37 3
  توی تهران با پنجه بکس ادم میکشن اینم از اصفهان ببین تو شهرهای کوچیک چه خبره.
 • بی نام A1 ۱۲:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۷
  26 1
  متوجه نمیشم چرا پلیس آگاهی یا پلیس امنیتی هنوز به نتیجه ای نرسیده؟ بعد از دو هفته؟ معمولا تحقیقات روی جرایم جنایی ظرف چند ساعت نتیجه میده
  • بی نام A1 ۱۴:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۷
   40 4
   این جرایم جنایی نیست خودمانی است.
  • poya US ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۸
   2 31
   آخه اگه یکم فکر کنید متوجه میشوید که آیا حکومت میاد نون خودش رو قطع کنه.این ها تما کار گروه های تروریستی و کشور ها ی مخالف ایران است که بین مردوم و حومت وبسیج تفرقه ایجاد کنند و کودتایی را بیندازند.
 • راد GB ۱۲:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۷
  19 2
  بسيار جاي تاسفه كه اين اقدامات وحشيانه رو با اسم دين و مبارزه با بدحجابي عنوان ميكنند...در حالي كه نثر صريحه قرآنه كه در دين هيچ اجباري نيست..اين به اون معنا نيست كه جامعه با ترويج بي اخلاقي يا بدحجابي رو به زوال بره .بلكه به اعتقادات همديگه احترام گذاشته بشه. اين اقدامات وحشيانه و غير انساني محكومه و مجازات اون بايد و بايد و بايد قصاص باشه. تا درس عبرتي بشه براي ديگر كنندگان اين اقدامات كثيف و وحشيانه..پليس هم اگر قراره عدالت محور و دادگستر باشه اينجور مواقعه كه بايد سريعا وارد عمل بشه و مجرمين رو دستگير و بعد از اون هم توسط نهادهاي مربوطه حكم قصاص صادر بشه.
 • بی نام GB ۱۲:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۷
  35 1
  اهای خانوم یا اقای که میگی اصفهانی هستی چرا به مردم یه شهر توهین میکنی منم اصفهانیم نزدیک خیابان مهرداد زندگی میکنم این خبر کاملا صحت داره و من دارم از ترس میمیرم جرات ندارم ازخونه بیام بیرون میفهمی
 • اصفهاااان IR ۱۲:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۷
  54 1
  خدا ازشون نگذره کثافتارو چ با حجاب چ بی حجاب بودن مهم انسانیته اینا از حیووون پست ترن وحشیااا پلیس اصفهان ک تا ی پارتی... 3سوت میگیرند الان کجاااااس این شهر ک دوربین همه خیابوناش داره چجوری نتونستن اینا رو بگیرن کجان این سربازاااااا فقط برا لبنان وغزه سوریه عراق کاربرد دارن؟؟؟این امنییییت اونم تو کلان شهر خسته نباشید...واقعا متاسفم
 • reza A1 ۱۳:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۷
  47 12
  خدا پدر مادر داعش و رحمت کنه اونا اول میگن بهد میکشند اینها اول میکشند بعد میگند ...تازه 2 لیر اسید تو دست یک موتور سوار نباید زیاد چیز پنهانی باشه
 • امین A1 ۲۱:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۸
  13 1
  خواهر همشهری من همانطور که میبینی من و تمام مردم اصفهان از این پیش آمد متاثر هستیم وناراحت واز خداوند طلب شفای شمارا خواستاریم . و روی سخن دیگرم با این جانیان که اگر به دست مردم و جوانان اصفهان بیفتید همانجا قصاص میکنیم وداغتان را بر جگر مادرتان میگذاریم حال از هر گروه و نژادی که باشید
 • همدرد A1 ۱۶:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۷/۳۰
  12 0
  با سلام من میگم حداقل کاری که نیروی انتظامی میتونه بکنه نظارت صریح بر فروشندگان اسید در سطح شهر اصفهانه، مگه چندتا هستن، کنترلشون کنه یا فروش اسید بدون مجوز رو ممنوع اعلام کنه فعلا، از سر قبرشون که نمیتونن اسید بیارن از همین مغازه ها میخرن نامردا، خب اون فروشنده هم خودش خاهر و مادر و دختر داره دیگه هم مجبوره و هم انسانیت حکم میکنه همکاری کنه.
 • سعدی A1 ۱۱:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
  7 0
  بنده ارزوی سلامتی وزیبایی قربانیان رو از خداوند متعال خواستارم..وامیدوارم اسید پاشان در اسرع وقت شناسایی وبه جزای اعمالشان قبیحشان برسند....اصلا از کجای قران امده که بدحجابان با اسید پاشی برخورد بشه.