برخی از سردبیران و مدیران مسئول سایت‌های خبری - تحلیلی کشور عصر امروز با حضور در ساختمان معاونت مطبوعاتی با حسین انتظامی دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش خبرآنلاین، در این دیدار مواردی در خصوص نمایشگاه مطبوعات، تشکیل انجمن سایت‌های خبری، بیمه خبرنگاران، یارانه سایت‌ها، تسهیل و تسریع صدور مجوز برای سایت‌های خبری، بازنگری در جدول رتبه‌بندی سایت‌ها، معافیت مالیاتی، ایجاد هیئت حل اختلاف برای رسانه‌ها بویژه سایت‌ها و ...از سوی فعالان رسانه‌ای مطرح شد.

حسین انتظامی در این دیدار با اشاره به نرم افزار جانمایی بیستمین نمایشگاه مطبوعات، حضور سایت‌های خبری دارای مجوز را در گروه‌های رسانه‌ای مشخص شده، یک اتفاق نو دانست و گفت: امسال تقسیم‌بندی نمایشگاه مطبوعات با مشورت تشکل‌های صنفی قانونی انجام شده است.

معاون وزیر ارشاد همچنین با تقدیر از هیئت نظارت بر مطبوعات برای تسریع در روند درخواست‌ها گفت: تمامی درخواست‌های ارائه شده به این هیئت تا خرداد امسال، بررسی و پاسخ داده شده است اما هم اکنون حدود ۱۲۰۰ درخواست در هیئت نظارت بر مطبوعات وجود دارد که سایت‌های خبری با اولویت و مساعدت اعضای محترم هیئت نظارت بررسی می‌شوند.

وی در خصوص بیمه خبرنگاران نیز به قاعده جدید معاونت مطبوعاتی در خصوص بیمه از سوی صاحبان امتیاز رسانه‌ها اشاره و تاکید کرد: این قاعده به صورت دستورالعمل درآمده و در آینده نیز اجرا خواهد شد.

معاون مطبوعاتی ارشاد همچنین در خصوص یارانه سایت‌های خبری گفت: اعتقاد ما این است که نباید یارانه به صورت نقدی به رسانه‌ها پرداخت شود و به جای آن از تسهیلات ویژه برای رسانه‌ها استفاده کرد مانند بیمه، زیرساخت‌های نرم‌افزاری، اینترنت و...اما با این حال، دولت مصر است که فعالیت‌هایش را شفاف و با مدل‌های مشخص انجام دهد، بر همین اساس شاخص‌های رتبه‌بندی به زودی تصویب و منتشر می‌شود تا یارانه پرداختی بر اساس آن به صاحبان امتیاز سایت‌ها اعطا شود.

انتظامی همچنین از سایت‌ها خواست در مباحث صنفی فارغ از نگاه‌های سیاسی، همدیگر را حمایت و مطالبات صنفی را مطرح و پیگیری کنند.

در این نشست سردبیران و مدیران مسئول سایت‌های «تابناک، عصر ایران، مشرق، الف، انتخاب، فرارو، جهان نیوز، رجانیوز، ورزش ۳ و خبرآنلاین» حضور داشتند.

 

45503

کد خبر 381057

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =