مهر نوشت:

بانک مرکزی متوسط قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران در هفته منتهی به 18 / 7 / 93 را اعلام کرد که بر اساس آن قیمت برنج، گروه میوه‌های تازه، سبزی‌های تازه، گوشت قرمز، گوشت مرغ و قند و شکر افزایش، قیمت گروه لبنیات و تخم مرغ کاهش یافت و نرخ گروه حبوب، چای و روغن نباتی ثابت مانده است.

بانک مرکزی متوسط قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران در هفته منتهی به 18 مهر را اعلام کرد که بر اساس آن نرخ 6 گروه کالایی افزایش، قیمت دو گروه کالایی کاهش و نرخ سه گروه کالایی ثابت مانده است.

طبق این گزارش قیمت برنج، گروه میوه های تازه، سبزی های تازه، گوشت قرمز، گوشت مرغ و قند و شکر افزایش، قیمت گروه لبنیات و تخم مرغ کاهش یافت و نرخ گروه حبوب، چای و روغن نباتی ثابت مانده است.
در هفته مورد گزارش، در گروه لبنیات بهای کره پاستوریزه معادل 1.4 درصد کاهش یافت و قیمت سایر اقلام این گروه نسبت به هفته قبل بدون تغییر بود. بهای تخم مرغ معادل 1/3 درصد کاهش داشت و شانه ای 86000 الی 107000 ریال فروش می رفت.
در این هفته در گروه برنج، قیمت برنج داخله درجه یک و درجه دو به ترتیب معادل 6/. درصد و 4/. درصد افزایش یافت. در گروه حبوب بهای نخود معادل 4/. کاهش داشت و قیمت سایر اقلام این گروه ثابت بود.

در هفته مورد بررسی، در میادین زیر نظر شهرداری نارنگی عرضه نمی شد و پرتقال درجه یک عرضه کمی داشت ولی سایر اقلام میوه و سبزی تازیه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه فروشی ها متفاوت بودند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار عرضه می گردید.

میوه فروشی های سطح شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه می نمودند که در گروه میوه های تازه بهای سیب گلاب معادل 10.7 درصد، انار و گلابی هر یک 3/. درصد، شلیل و شبرنگ 6.2 درصد، هلو 4.6 درصد و خربزه 22.3 درصد افزایش ولی قیمت سایر اقلام این گروه بین 1/. درصد تا 11.7 درصد کاهش یافت.

در گروه سبزی های تازه بهای سبزی های برگی معادل 4/. درصد کاهش ولی قیمت سایر اقلام این گروه بین 3/. درصد تا 3.5 درصد افزایش داشت.

در هفته مورد گزارش بهای گوشت تازه گاو و گوساله بدون تغییر بود. قیمت گوشت گوسفند معادل 2/. درصد و گوشت مرغ 1.6 درصد افزایش یافت.

در این هفته بهای قند معادل 4/. درصد و شکر 3/. درصد افزایش داشت. قیمت چای خارجی و انواع روغن نباتی ثابت بود.

 

23231

 

کد خبر 381125

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام IR ۰۷:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۷
    3 0
    میوه و سبزی کی ارزان شده بود که الان گران شده باشه. همش همین بوده دیگه.