۰ نفر
۷ آبان ۱۳۹۳ - ۰۷:۱۸

ایرنا نوشت:

' رامی عبدالرحمن ' مدیر سازمان موسوم به ' ناظر حقوق بشر' گفت: بنا بر اطلاعات موجود، گروهک تروریستی تکفیری داعش هواپیماهای بدون سرنشین (پهپاد) در اختیار دارد.

به گزارش پایگاه خبری ' النشره' رامی عبدالرحمن افزود: داعش از هواپیماهای بدون سرنشین در سطحی گسترده در مناطق تحت کنترل خود در ' الرقه '، اطراف' حلب ' و ' دیرالزور ' سوریه استفاده می کند.

سرویس های مخفی غربی و برخی کشورهای منطقه از سه سال پیش با هدف سرنگونی حکومت سوریه اقدام به تشکیل گروههای تروریستی کردند. این گروهها که دستاوردی جز کشتار و تخریب منطقه نداشته اند بهانه ای برای حضور غرب در خاورمیانه شده اند.

کارشناسان منطقه می گویند از آنجائی که ساخت پهپاد و کنترل پرواز نیازمند استفاده از فناوری جدید است که تنها در اختیار کشورهای محدود به خصوص غربی است این کشورها پیشتر که با این گروه تروریستی رابطه داشتند آنها را به پهپاد مجهز کرده اند؟

مدیر این سازمان مخالف دولت سوریه که مقر آن در لندن است، خاطر نشان کرد که این تنها داعش نیست که در سوریه از این نوع هواپیماها استفاده می کند بلکه گروه تروریستی ' جبهه النصره ' نیز که یکی از زیر شاخه های سازمان تروریستی القاعده است، از آن در منطقه شامات استفاده می کند .

52261

کد خبر 382831

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =