ایسنا نوشت:

منابع امنیتی و قبیله‌ای در عراق اعلام کردند که داعش در ادامه سلسله اعدام‌هایی که از هفته گذشته علیه عشیره البونمر به راه انداخته، 85 تن دیگر از مردان و پسران جوان این عشیره سنی مذهب را اعدام کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، نعیم الکعود، از رهبران عشیره مذکور و از مسئولان امنیتی عراق با اعلام این خبر گفت: داعش روز جمعه نیز 50 تن از مردان عشیره را اعدام کرده بود. پیشتر نیز یک گور دسته جمعی از افراد این عشیره در استان الانبار کشف شد که جسد 35 تن را در خود جای داده بود.

داعش اواخر هفته گذشته نیز 220 تن از اعضای عشیره البونمر را که علیه آنها می‌جنگند و سعی دارند مناطق شرقی استان الانبار و غرب بغداد را از نفوذ داعش دور نگه دارند، اعدام کرد. عشیره البونمر که از عشایر استان الانبار محسوب می‌شود، ماه‌هاست درمقابل داعش می‌جنگد و اخیرا به دلیل تمام شدن مهمات و آذوقه بخش‌هایی از نیروهای آن تسلیم داعش شده‌اند.

روز جمعه دو گور دسته جمعی از افراد این عشیره کشف شد که جمعا 300 جسد در آنها دفن شده بود. قربانیان اوایل هفته توسط نیروهای داعش بازداشت شده بودند و چند روز بعد اعدام و به شکل گروهی دفن شدند.

هنوز تعداد دقیق افراد قبیله البونمر که توسط داعش اعدام شده‌اند مشخص نیست اما آمار غیر رسمی از تیرباران بیش از 800 تن از این افراد حکایت دارد.

5252

کد خبر 383375

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =