اقتصاددانی که مشاور وزیر کار شد/ مشاور سابق رئیس سازمان برنامه به وزارت کار رفت

علی ربیعی وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی طی حکمی بایزید مردوخی یکی از سرشناس ترین چهره های اقتصادی سازمان مدیریت و برنامه ریزی سابق را به عنوان مشاور خود منصوب کرد.

به گزارش خبرگزاري خبرآنلاين، بايزيد مردوخي در دسته اقتصادداناني جايي مي گيرد که در نگارش برنامه هاي توسعه اي کشور طي سه دهه گذشته نقش کليدي داشته است. مردوخي طي سال هاي گذشته تنها در فضاي دانشگاهي به تدريس پرداخته است ولي از زمان آغاز نگارش برنامه ششم توسعه در دولت يازدهم به عنوان يکي از چهره هاي با سابقه برنامه نويسي در تيم نويسندگان برنامه جايي گرفته است. علي ربيعي نيز به تازگي و طي حکمي او را به سمت مشاور در زمينه سياست گذاري منصوب کرده است. در حکم علي ربيعي براي مردوخي آمده است:«  نظر به دانش گرانبها، شناخت دقیق مختصات اقتصاد و نظام برنامه‌ریزی کشور، باور و تعهد به ضرورت توسعه، و یک عمر تجربه ارزشمند، جنابعالی به موجب این ابلاغ به سمت «مشاور وزیر در زمینه  سیاست‌گذاری و توسعه »  منصوب می‌شوید.

اهمیت وظايفي که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دولت تدبیر و امید مسئولیت انجام آن‌ها را بر عهده دارد، وغلبه بر مسائل بزرگی نظیر بیکاری، فقر، و عدم موفقیت نظام تعاونی در سطح مطلوب نیازمند دانش و تجربه برای سیاست‌گذاری‌های مناسب جهت افزایش کارآیی برنامه‌های وزارتخانه و توسعه اثربخشی اقدامات است. دست یافتن به این مهم نیازمند همه‌جانبه‌نگری، سیطره بر ویژگی‌های اقتصاد ایران، و ارائه برنامه‌ها و طرح‌های عملیاتی و با کمترین خطاست. دانش، تجربه و تعهد جنابعالی پشتوانه‌ای برای دست یافتن به خبرگی لازم و ارائه چنین برنامه‌ها و طرح‌هایی است. امیدوارم با حسن تدبیر و سعی وافر، ایده‌ها  و دیدگاه های مشورتی خود را در زمینه های زیر ارائه کنيد: آسیب‌شناسی سیاست‌ها و برنامه‌های وزارتخانه،  ارائه راهکارهای هماهنگ‌سازی عملکرد وزارتخانه با سایر دستگاه‌ها به منظور خلق هم‌افزایی، راهکارهای بهبود سیاست‌گذاری اشتغال، کمک به افزایش مشارکت وزارتخانه در تدوین برنامه ششم توسعه، تدوین برنامه‌ها و طرح‌های عملیاتی برای اجرای وظایف وزارتخانه. امیدوارم خدمتگزاری جنابعالی توأم با موفقیت،  ارتقای سطح تدبیر در سیاست‌ها  و برنامه‌ها، و زایش امیدهای بیشتر برای مردم ایران باشد.  توفیق روز افزون جنابعالی را از خداوند متعال خواستارم.»

مردوخي پيش از اين  دبیری هیات امنای حساب ذخیره ارزی ،‌ مشاوررئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی ،‌رئیس دفتر اقتصاد کلان سازمان برنامه و بودجه را در کارنامه کاری خود دارد. وی علاوه بر این عضو انجمن اقتصاددانان ایران ،‌ عضو ستادهای تدوین برنامه های اول ،‌سوم و چهارم توسعه ،‌ رئیس کمیته راهبردی برنامه چهارم ، ‌عضور کمیسیون آینده نگری فرهنگستان علوم ایران و عضو هیات مدیره انجمن آینده نگری ایران را نیز برعهده داشته است.

3535

 

کد خبر 383713

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =