ایسنا نوشت:

دست‌فروشان مترو روز به روز تعدادشان افزایش می‌یابد و این سیر صعودی نشان از سودی کلان در زیر زمین مترو می‌دهد، به گونه‌ای که حتی مدیر روابط عمومی شرکت بهره‌برداری مترو خبر از پاسخ رد دست‌فروشان به ساماندهی و غرفه‌دار شدن آنان می‌دهد.

احسان مقدم در مورد ساماندهی دست‌فروشان مترو گفت: پیش از این طرحی در خصوص منع ورود دست‌فروشان به مجموعه مترو اجرا شد.

او با بیان اینکه مأموران مترو از ورود برخی دست‌فروشان شناخته شده جلوگیری خواهند کرد، ادامه داد: قانونی برای مقابله با این افراد نداریم، این در حالی است که بسیاری از مسافران و شهروندان درخواست برخورد با این افراد را داشته‌اند.

مدیر روابط عمومی شرکت بهره‌برداری مترو با بیان اینکه دست‌فروشان علاوه بر مختل کردن آسایش و آرامش مسافران، موجب تأخیرات در حرکت مترو نیز می‌شوند، گفت: گاه اوقات ورود و یا خروج این دست‌فروشان موجب ازدحام شده و برخی نیز مانع از بسته شدن درهای قطار و حرکت سریع می‌شوند.

مقدم با بیان اینکه در حال حاضردر 78 ایستگاه مترو مأموران مانع از ورود دست‌فروشان می‌شوند، گفت: با این افراد برخورد قهری نخواهیم داشت و تنها مانع از ورود آن‌ها خواهیم شد؛ اما قبول کنید که برخی از این افراد محصولات خود را درون کیسه و یا کیف می‌گذارند و مأموران نیز نمی‌توانند آن‌ها را شناسایی و مانع از ورودشان شوند.

مدیر روابط عمومی شرکت بهره‌برداری مترو با اشاره به بحث فرهنگ‌سازی مردم در این زمینه گفت: مردم با خرید محصولات نامرغوب این افراد موجبات درآمد و تشویق آن‌ها را فراهم می‌آورند و به چرخه تولید دست‌فروش کمک می‌کنند.

او با بیان اینکه گاهاً برخی از مردم مانع برخورد با دست‌فروشان می‌شوند، گفت: این در حالی است که برخی دیگر از مسافران که تعداد آن‌ها نیز زیاد است درخواست برخورد با دست‌فروشان را دارند.

مقدم در مورد عدم ساماندهی این دست‌فروشان گفت: در زمان مدیریت گذشته تصمیم گرفته شد که غرفه‌هایی برای فعالیت این افراد در ایستگاه‌ها تعبیه شود، اما خود دست‌فروشان قبول نکرده و عنوان داشتند که درآمدشان از راه تحرک و تغییر قطار بیشتر به‌دست می‌آید.

به نظر می‌رسد این روزها حال و روز دست‌فروشی در مترو مساعدتر از غرفه‌داری است و گواه آن افزایش روزافزون تعداد دست‌فروشان در مترو است به گونه‌ای که در گذشته تنها زنانی دونات‌فروش اقدام به فعالیت کرده اما حالا فضا برای دست‌فروشان مرد و کودک نیز فراهم آمده و این افراد با اجناس خود در میانه شلوغی مترو جولان می‌دهند.

 


17231

 

کد خبر 383796

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 9
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۸:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۴
  11 0
  دست فروشان مترو اكثرا از شهرستان براي كار به تهران مي ايند و بهترين و بي دردسرترين كار است برادر من توي مترو كار ميكنه مامانم بهش ميگه شيرم حلالت نميكنم اگه با دستفروشها برخورد كني ولي واقعا معضلي شدن
 • میلاد EU ۰۸:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۴
  13 6
  آدامس fresh در طعم های مختلف ... شبا هم که میخوام بخوابم این صدا تو گوشمه...
 • بی نام A1 ۰۹:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۴
  9 2
  نمی توانیم ؟ یا نمیخواهیم؟وگرنه خدای نکرده یکی بخواهد یک غلط خطرناکی بکند چه.این شانه خالی کردن از مسئولیت است
 • بی نام A1 ۱۰:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۴
  12 1
  دروغه خود مسئولان مترو همشون رو میشناسند اما عامدانه برخورد نمی کنند حتی شنیدم که ازشون حق السهم هم می گیرند الله اعلم
 • بی نام IR ۱۰:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۴
  26 7
  كارشون خلاف قانونه و چهره شهرو خراب كرده
 • بی نام A1 ۱۰:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۴
  7 1
  اگر بخواهند ميتوانند خودشان هم ميدانند چون ..................
 • بی نام IR ۱۰:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۴
  12 2
  مردم باید با خرید نکردن از این دست فروشان ریشه این کار را بخشکانند
  • بی نام IR ۰۹:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۸
   1 1
   خیال پردازی.
 • بی نام A1 ۱۳:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۵
  6 8
  کار وشغل نیست .مردم عزیز....همه شغل ها دست فامیل و اشناست......سرمایه دار ها هم که تو کار خرید وفروش زمین هستند.....به جای ایجاد شغل......یه عده اقازاده هم که سرمایه شون شده واردات جنس بنجل چینی شدند بازار یاب چینی ها.....کاسبی هم که کساده ......بخور بخور هم که زیاده.......حالا یه بدبختی به جا دزدی اومده دست فروشی کنه ...خبر از شکم گشنش دارید..یا.مادر مریضش....یا هزار بدبختیش....مریض نیست بیاد مردم تحقیرش کنند واسه چیز خریدن....بگذار چهره شهر خراب بشه.....درد جامعه مونه....تنگ لمونه.......