تصویر پوستر هفتمین جایزه جلال/ اسامی نامزدهای نهایی

پوسترِ هفتمین دور جایزه ادبی جلال آل احمد که برای اولین بار به جای پرتره جلال از نشانه‌نوشته‌ای برای این نویسنده بهره برده شده، رونمایی شد.

به گزارش خبرآنلاین، هیئت داوران هفتمین دوره جایزه جلال آل احمد، نامزدهای بخشهای مختلف این جایزه را اعلام کرده است. بر همین اساس، نامزدهای مرحله نهایی بخش نقد ادبی به شرح ذیل تصویب شده است:

«گشودن رمان» اثر حسین پاینده منتشر شده از سوی نشر مروارید، «نشانه-معناشناسی دیداری» اثر حمیدرضا شعیری، نشر سخن، کتاب «آینه های دور و نزدیک» اثر صابر امامی منتشر شده از سوی موسسه خانه کتاب، کتاب «شهر و تجربه مدرنیته فارسی» اثر نرگس خالصی مقدم چاپ شده از سوی نشر تیسا و «کارکرد گفتمانی سکوت» اثر لیلا صادقی، نشر نقش جهان.

در بخش مستندنگاری نیز این آثار به مرحله نهایی راه یافتند: «1970 روز در شماره شش ژان پارت» نوشته حجت الله ایوبی از نشر ثالث، «پنجره‌های تشنه» نوشته مهدی قزلی از انتشارات سوره مهر، «زندان الرشید» نوشته دکتر محمدمهدی بهداروند از انتشارات سوره مهر، «سفر برگذشتنی» نوشته دکتر محمدرضا توکلی صابری از نشر قطره و «شرح بی‌نهایت» نوشته آزرم و فرهاد فخرالدینی از نشر قطره. در این بخش مهدی قزلی به خاطر مدیریت بنیاد ادبیات داستانی و دبیری جایزه، از رقابت نهایی انصراف داد.

بنابراین گزارش، پنج نامزد نهایی بخش رمان هفتمین جایزه ادبی جلال، «آه با شین» اثر محمدکاظم مزینانی از انتشارات سوره مهر، «بی‌ترسی» نوشته محمدرضا کاتب از نشر ثالث، «روز حلزون» اثر زهرا عبدی از نشر گیسا، «سنگ و سایه» نوشته محمدرضا صفدری از نشر ققنوس و «ملکان عذاب» اثر ابوتراب خسروی از نشر ثالث است.

مراسم پایانی معرفی و اهدای جوایز هفتمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد سوم آذر در تالار وحدت برگزار می شود.

‌

سعید ملک، طراح این پوستر گفت: شخصیت محکم و استوار جلال در تاریخ ادبیات ایران به عنوان مهم‌ترین عنصر این اثر در نظر گرفته شده و رنگ سیاه لوگوتایپ نام نویسنده نیز نشان اثرگذاری و مانایی جلال آل احمد در عرصه داستان ایران است که در قالب نگاره‌‌ای از کتاب نشسته است.

6060

کد خبر 385439

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =