خانه ملت نوشت:

رییس کمیسیون انرژی مجلس، گفت: بر اساس مستندات ارایه شده از سوی سازمان استاندارد و سازمان محیط زیست بنزین وارداتی از کیفیت بالایی برخوردار بوده و یورو 4 است.

علی مروی با اشاره به نشست مشترک این کمیسیون با مسئولان استاندارد و محیط زیست و دیوان محاسبات درباره کیفیت بنزین وارداتی و بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از بنزین وارداتی، ‌گفت: در گزارش های اولیه این موضوع که بنزین وارداتی یورو چهار است مورد تایید قرار گرفته و تنها در یک تست درصد کمی آلودگی بوده که قابل اغماض است.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی، گفت: در این جلسه مقرر شد کارگروهی مشترک از واحدهای نظارتی و مجلس تشکیل شود تا اسناد واردات را در مبدا و مقصد بررسی کنند تا درباره کیفیت بنزین به اطمینان برسیم.

او با بیان این که متقاضیان تحقیق و تفحص برای تصمیم گیری منتظر گزارش کمیته مشترک هستند،‌ گفت: از بهمن ماه سال گذشته بنزین یورو 4 توزیع شد و از نیمه تیرماه سال جاری نیز بنزین یورو 4 وارد کشور و بنزین پتروشیمی حذف شد از این رو می بینیم که در مقایسه با مدت 6 ماهه مشابه سال قبل تعداد روزهای آلوده کم شده است.

رییس کمیسیون انرژی مجلس در پاسخ به این سوال که متقاضیان تحقیق و تفحص معتقدند که هزینه واردات بنزین بیشتر از تولید آن در پتروشیمی ها است،‌ گفت:هزینه تولید بنزین در واحدهای پتروشیمی بیشتر از بنزین وارداتی بوده است.

 

17231

 

کد خبر 386474

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =