۰ نفر
۲ آذر ۱۳۹۳ - ۰۸:۱۰

میزان نوشت:

کاهش درآمدهای نفتی ایران سبب شده تا این سئوال ایجاد شود که توزیع سبد کالا یا هدفمندی یارانه ها متوقف می شود یا خیر و کسری بودجه در اهداف دولت تاثیرگذار است؟

در مرحله نخست سبد کالا شاهد صف های طولانی و بی نظمی توزیع آن بین جعیت 15 میلیون نفری بودیم.
در مرحله دوم نیز این جمعیت به نصف کاهش پیدا کرد و سبد کالا بین افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و برخی از نیازمندان توزیع شد. اکنون نیز طبق گفته ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سبد کالا بین 2 میلیون نفر توزیع شده است.

البته ربیعی وزیر کار وعده داده است که جمعیت هفت میلیون نفری دریافت کننده سبد کالا به 10 میلیون نفر افزایش یابد و اکنون بحث شناسایی آن مطرح است.

اما در حال حاضر مهم ترین سئوال این است که با کاهش درآمدهای نفتی توزیع سبد کالا یا هدفمندی یارانه ها متوقف خواهد شد یا خیر که علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این زمینه به خبرنگار میزان، گفت: خیر اعتبار سبد کالا تا 5 سال آینده هم تامین شده است و این طرح متوقف نخواهد شد.

او ادامه داد: در حال حاضر هفت درصد جمعیت ایران نیازمند حمایت بیشتر هستند که تلاش ما تحقق این امر است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اطمینان داد که اعتبار سبد کالا تامین شده است و کاهش درآمدهای نفتی و کسری بودجه هیچ تاثیری در ادامه روند آن ندارد.

 

17231

 

کد خبر 386639

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام IR ۱۰:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۲
    2 0
    در هنگام ثبت نام یارانه تعداد اعضای خانوادمون بجای 4 نفر 3نفر ثبت شده الان 8 ماهه که یارانه ما رو نمیدن هیچکس هم پاسخگو نیست