در تکاپوی بهشت زمینی در دانشگاه امام صادق(ع)

کتاب «در تکاپوی بهشت زمینی» در تلاش است خواننده را با ضرورت، چیستی و ماهیت حوزۀ مطالعاتی غرب‌شناسی آشنا کرده و بطور اجمالی تبیین نماید برای خروج از بن بست هویتی حاکم بر دستگاه فکری و فرهنگی حال حاضر چه باید کرد.

به گزارش خبرآنلاین، کتاب «در تکاپوی بهشت زمینی» اثر محمد جبارپور از سوی انتشارات دانشگاه امام صادق(ع) منتشر و روانه بازار نشر شد. 

در بخشی از مقدمه ناشر درباره این کتاب می خوانیم:

کتاب «در تکاپوی بهشت زمینی» شرحی است بر سرفصلی به عنوان غرب شناسی. با این رویکرد غرب‌شناسی نه شناخت دیگران که شناخت ساحات حاکم بر ضمیر ناخودآگاه ما بواسطه فضای اندیشه ای حاکم بر تاریخ است. این اثر در تلاش است خواننده را با ضرورت، چیستی و ماهیت حوزۀ مطالعاتی غرب‌شناسی آشنا کرده و بطور اجمالی تبیین نماید برای خروج از بن بست هویتی حاکم بر دستگاه فکری و فرهنگی حال حاضر چه باید کرد. امید آن که مطالعه کتاب حاضر بتواند گره‌گشای سوالات پنهان شده در ذهن خواننده محترم باشد و از این طریق خواننده محترم را در راستای حل تعارض تعامل سنت و مدرنیته یاری نماید.

آنچه این اثر را از سایر آثار پیرامون موضوع غرب‌شناسی متمایز می سازد؛ تدوین آن برای مخاطبان فرهیخته و دانشگاهی به ویژه دانشجویان است که از یک سو اتقان محتوا و علمی بودن را می طلبد و از سوی دیگر ایجاز و سلاست بیان؛ که گرچه جمع این دو دشوار است اما نگارنده نهایت اهتمام خود را در این راستا به کار بسته است، امید آنکه مورد رضایت حضرت حق و استقبال فرهیختگان گرامی قرار گیرد.

همچینین در پشت جلد این کتاب نیز آمده است:

«... این پرسش مطرح می‌شود که چرا این تمدن در گذشته به وجود نیامده بود؟ آیا دلیل اینکه برای مثال تلویزیون قبلاً به وجود نیامده بود، این است که در آن دوران عقلانیت و علم بشر به این سطح نرسیده بود؟ اگر چنین است، پس چرا اهرام ثلاثه مصر و یا حتی آثار تاریخی‌ای که از قرن‌ها پیش در کشور خودمان وجود دارد(مانند بناهایی که در اصفهان هست) به گونه‌ای است که ما در حال حاظر با این علوم امروزی خود نیز نمی‌توانیم به این ابزار برسیم؟ این مسأله به قدری اهمیت دارد که حتی برخی از محققین قائل به این نظر هستند که علمای آن دوران به علومی دست یافته بودند که ما پس از قرن‌ها هنوز به آن سطح نرسیده‌ایم.»

چاپ اول این کتاب در ۱۱۲ صفحه و به قیمت ۶۰۰۰ تومان در پاییز ۹۳ منتشر شده است.

6060

کد خبر 387936

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • رضا A1 ۱۰:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۰
  3 1
  پروردگارا ما را رهرو ائمه عزيز ع قرار بده. آمين يا رب العالمين
 • صالح A1 ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۰
  3 6
  خداوند این دانشگاه پر خیر و برکت امام صادق ع را برای ما محفوظ دارد و این چنین مکان هایی را دو صد چندان کند که خیر و برکت است