بررسی مصوبات مجمع فدراسیون فوتبال نشان می‌دهد که نامه‌ای که به تازگی منتشر شده دارای اشکالاتی است.

تسنیم نوشت: در آستانه برگزاری مجمع عمومی فدراسیون فوتبال (6 دی 93) برخی از اعضای این مجمع نامه‌ای خطاب به علی کفاشیان نوشته‌اند و گفته شده که در اختیار تمامی اعضای مجمع و همچنین وزیر ورزش و جوانان نیز قرار گرفته است. نامه‌ای که با اشاره به نکاتی از قبیل صورت‌های مالی فدراسیون فوتبال، به نظر قصد ایجاد ابهام در مصوبات آخرین مجمع فدراسیون را دارد.

این نامه به امضای منصور قنبرزاده، صادق درودگر، امیر عابدینی، ایرانمنش، بهرامی، ابرقویی‌نژاد و رئیسی‌کیا رسیده است. در این نامه اشاره شده که در مجمع عمومی سال گذشته که در تاریخ 6 آبان‌ماه سال 92 برگزار شد، به دلیل اشکالات موجود در صورت‌های مالی «92-1391» فدراسیون فوتبال، مجمع محترم هزینه‌های فدراسیون در فصل مذکور «شامل ترازنامه» صورت‌های مالی و یادداشت‌های پیوست آن را تصویب ننموده است.
در این نامه همچنین آمده که «کمیته‌ای متشکل از منتخب مجمع صورت‌های مالی اشاره شده را حداکثر ظرف مدت یک ماه (بعد از تاریخ 6 آبان 92) بررسی و نتیجه را طی گزارشی به هیئت رئیسه به منظور تصویب نهایی مجمع ارائه نماید.»
اعضایی که این نامه را امضا کرده‌اند و تقاضایی به حق از علی کفاشیان دارند، در حالی به مصوبات قبلی مجمع فدراسیون فوتبال استناد کرده‌اند که مستندات با نامه آنها تناقض دارد، چراکه با نگاهی به بندهای این مصوبات مشخص می‌شود که نکات اشاره شده در این نامه با تحریفاتی مواجه شده است.
در بند 12 مصوبات مجمع عمومی فدراسیون فوتبال در تاریخ 6 آبان‌ماه 92 آمده است که: «مقرر گردید در مجمع آتی صورت‌های مالی با توجه به استانداردهای جاری به مجمع پس از تأیید هیئت رئیسه ارائه گردد.»
این بند نشان می‌دهد که زمانی برای بررسی صورت‌های مالی و ارائه گزارش به مجمع تعیین نشده، چرا که به صورت دقیق مشخص نبوده مجمع آینده فدراسیون فوتبال چه زمانی برگزار خواهد شد. همانطور که مجمع چندین بار به تأخیر افتاد و در نهایت قرار است در تاریخ 6 دی ماه سال جاری تشکیل شود. در واقع مشخص نیست امضا کنندگان نامه‌ بر اساس چه موضوعی زمان یک ماهه را در نامه‌شان اعلام کرده‌اند.
همانطور که در مصوبات مجمع عمومی (تصویر آن در بالا مشخص است) مقرر شده، طبق بند 14 قرار بود کمیته منتخب مجمع که شامل عابدینی، فتح‌الله‌زاده، بهرامی، قنبرزاده، رئیسی‌کیا، ابرقویی‌نژاد و شیخ‌سفلی است، نظارتی روی بودجه سال مالی 93-92 داشته باشند که در نامه افراد فوق که به آن اشاره شد، این موضوع گنجانده نشده است.
در بند 14 مصوبات مجمع اخیر فدراسیون فوتبال آمده است: «پیش‌بینی بودجه فدراسیون مربوط به سال مالی 92-93 در جلسه مطرح و اعضای محترم مجمع نقطه نظرات ارشادی خود را ارائه نمودند و ضمن تأیید کلیات بودجه مقرر گردید با نظارت آقایان عابدینی، فتح‌الله‌زاده، بهرامی، قنبرزاده، رئیسی‌کیا، ابرقویی‌نژاد و شیخ‌سفلی به عنوان منتخبین مجمع اصلاحات ضروری و کارشناسی شده به عمل آید و اصلاحات لازم در سر فصل‌های بودجه فدراسیون لحاظ و از سوی فدراسیون به مورد اجرا گذاشته شود.»
در واقع در بحث بودجه این افراد باید نظارت می‌کردند و نه صورت‌های مالی که در نامه جدید برخی اعضای هیئت رئیسه به آن اشاره شده و این دومین اشتباه امضا کنندگان این نامه است.
اینکه اعضای هیئت رئیسه و برخی از مجمع مطالباتی درباره مسائل مالی داشته باشند، انتظار طبیعی است اما اینکه برخلاف آنچه مستنداتش موجود است اظهار نظر کنند، پذیرفتنی نیست. شفاف‌سازی در هر نهادی مطالبه به‌حقی است اما راه رسیدن به این موضوع هم مهم است. امضاکنندگان نامه به آن چیزی استناد کرده‌اند که در نامه وجود ندارد.
با این شرایط به نظر می‌رسد فدراسیون فوتبال علاوه بر خارج از مجموعه، باید با افرادی از داخل مجموعه نیز مقابله کند؛ موضوعی که چند وقتی است به وضوح احساس می‌شود.
تصویر مصوبات مجمع فدراسیون فوتبال در تاریخ 6 آبان‌ماه 92 ( همان مصوبات مورد استناد امضا کنندگان نامه) را در زیر مشاهده می‌کنید.

 

 

نامه مجمع 1

 

 

نامه مجمع 1

 

 


252 41

 

کد خبر 388742

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • اشکان IR ۱۳:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۵
  2 0
  واقعا مسخره است . این همه هزینه های بیخود در فوتبال میشه فدراسیون پول نداره دو تا بازی دوستانه در آستانه بازیهای جام ملتها ی آسیا برگزار کنه . کشور ما با این همه ثروت معادن ببین به کجا ها رسیده
 • فرهاد 30 از کرمان IR ۲۳:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۵
  1 0
  آقایون فتح الله زاده و عابدینی استقلال و پرسپولیس رو به ورشکستگی کشوندن لابد حالا نوبت فدراسیونه ...