خبرگزاری حوزه نوشت:

آیت الله مکارم شیرازی پس از آیین نماز ظهر روز اربعین حسینی که در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار شد، با تسلیت عزاداری اربعین امام حسین علیه السلام، بیان داشتند: خدا را شاکریم که در جوار حرم حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها اربعین حسینی را درک کردیم.

این مرجع تقلید افزودند: امروز در تمامی شهر ها و آبادی ها و از همه مهم تر در کنار قبر مطهر امام حسین علیه السلام شور و غوغایی برپاست.

ایشان با بیان این که دلیل پیروزی امام حسین همین اربعین حسینی است، خاطرنشان کردند: در عصر عاشورا، حضرت زینب سلام الله علیها، بیان داشتند که این اجساد این گونه بر زمین نخواهد ماند و در اینجا پرچمی برافراشته خواهد شد که هیچگاه پایین نخواهد آمد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی ادامه دادند: گویا حضرت زینب سلام الله علیها شرایط امروز را بیان می داشتند. امروز چندین برابر جمعیت مراسم حج خانه خدا در کربلا جمع شدند. جمعیتی که در آن شیعه، سنی، مسیحی و... حضور دارند؛ مراسمی که کمیت و کیفیت آن سندی بر حقانیت اهل بیت علیهم السلام و پیروزی شهدای کربلا ست.

ایشان چنین حرکتی را موجب ناراحتی و هراس دشمن عنوان کردند و گفتند: در این مراسم بزرگ، پیر و جوان، زن و مردم، کودک خردسال و...، آمده اند تا ابراز ارادتی به اباعبد الله الحسین علیه السلام داشته باشند.

معظم له در ادامه به فرازهای پایانی زیارت عاشورا اشاره کردند و گفتند: در پایان زیارت عاشورا، زمانی که سر بر سجده قرار می دهیم، خدا را سپاس می گوییم در برابر مصیبتی که با شهادت امام حسین علیه السلام بر جهانیان واقع شد.

ایشان مراسم با شکوه اربعین را موجب عظمت شیعه و اسلام دانستند و ادامه دادند: در فراز دیگر سجده زیارت عاشورا، از خداوند رسیدن به شفاعت امام حسین علیه السلام را در روز قیامت می خواهیم.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی افزودند: در بخش پایانی فراز زیارت عاشورا بیان می داریم که خدایا به ما توفیق بده که قدم های ما در مسیر امام حسین علیه السلام و یارانشان که در راه این امام همام خونشان را نثار کردند، ثابت کند. «ثبت قدم» این است که جای در جای پای امام حسین علیه السلام و یارانشان قرار دهیم و با دشمنان خدا پیوندی نداشته باشیم.

این مرجع تقلید ادامه دادند: اگر امام حسین علیه السلام هدف از قیام خود را امر به معروف و نهی از منکر و مبارزه با بدعت ها معرفی می کند، ما نیز باید چنین مسیری را در پیش روی خود قرار دهیم.

ایشان با بیان این که در کنار عزاداری ها و پیاده روی ها، باید در مسیر امام حسین علیه السلام ثبت قدم نیز داشته باشیم، تصریح کردند: امام حسین علیه السلام مردم را از طاغوت ها به سوی اسلام حقیقی دعوت نمود و وقتی در صفحات جراید می بینم که با گذشت 35 سال از انقلاب، چند نفری می آیند و 12 هزار میلیارد تومان سوءاستفاده مالی می کنند، جای توجیه ندارد. در این عرصه یا نظارت دولت خوب نبوده، یا دستگاه قضایی اشکال داشته، یا نیروی انتظامی کوتاهی کرده، و...، چرا که این فساد در دستگاه اسلامی ننگ است.
معظم له بیان داشتند: اربعین روز بیعت مجدد با امام حسین علیه السلام است. کسانی که به کربلا می روند، همانطور که رهبری هم گفت، تنها با جلسه برگزار کردن در این عرصه ورود نیافت. امید است روزی شود که در ادارات، دانشگاه ها، مراکز و... ، آثاری از فساد نباشد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان کردند:وقتی نگاه می کنم در اربعین اول دو نفر به زیارت امام حسین علیه السلام آمدند، امروز 20 میلیون نفر به زیارت آمدند. نشان دهنده این است که این حرکت همچنان با شکوه تر در سال های آینده خواهد شد.

/6262

کد خبر 389932

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام IR ۱۵:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۲
    39 17
    معنی واقعی خون بر شمشیر پیروز است...