قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: تخفیف مجازات قاچاقچیان مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام است و هر اصلاحی باید از سوی همین مرجع صورت بگیرد نه مجلس، ستاد مبارزه با موادمخدر مخالف "حذف اعدام" است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،علیرضا جزینی در جمع خبرنگاران هرمزگان گفت: تعداد سازمان‌های مردم نهاد در هشت ماهه اول امسال از 1208 سازمان به 2089 سازمان رسیده و نشان‌دهنده افزایش 73 درصدی سمن‌های حوزه اعتیاد است. از این میزان 867 سمن مربوط به حوزه پیشگیری است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 43 درصد رشد داشته است. تعداد سمن‌ها در حوزه درمان با 87 درصد رشد به 1031 مورد و سمن‌های حوزه کاهش آسیب با 289 درصد رشد، به 191 مورد رسیده است.

وی به وجود مناطق آلوده به مواد مخدر در استان اشاره و گفت: در نشستی که با شورای هماهنگی استان داشتیم، به مباحثی همچون جمع‌آوری معتادن و افزایش سمن‌ها در استان پرداخته شد. همچنین ستاد برای مشارکت در ایجاد مرکز میان مدت قشم، مرکز کاهش آسیب در قشم، مرکز نگهداری شبانه میناب، مرکز نگهداری زنان میناب و افزایش مرکز ماده 15 بندرعباس اعلام همکاری کرد.

قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر استفاده از 84 برنامه 20 دقیقه ای در صدا و سیما برای بهره گیری از این امکان برای پیشگیری را از دیگر مباحث مورد بحث در شورای هماهنگی دانست و گفت: همچنین ایجاد نمایشگاه دائمی، بررسی همایش مبارزه با مواد، کنترل فروش مواد متادون در عطاری‌ها، توجه خاص به میناب در بعد مقابله با مواد مخدر، افزایش فعالیت کمیته شناسایی اموال از دیگر موضوعات نشست هماهنگی بود.

 

تریاک و حشیش در صدر آمار کشفیات مواد مخدر

جزینی در ادامه این نشست خبری به اقدامات انجام شده در حوزه مقابله با عرضه و توزیع موادمخدر پرداخت و گفت: طی هشت ماهه اول امسال میزان کشفیات انواع موادمخدر 438 تن بود که با احتساب مواد منشاء تریاک به 495 تن می‌رسد. همچنین 234 هزار نفر دستگیر شده‌اند که 52 هزار نفر از معتادان هستند و به مراکز درمان 15 و 16 ارجاع داده شدند.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر همچنین گفت: همچنین 33 میلیون و300 هزار قرص و آمپول کشف شد. تاکنون 693 قبضه سلاح از اشرار کشف شده که 21 درصد افزایش و رشد نسبت به مشابه سال گذشته را نشان می‌دهد. همچنین 11 نفر از همکاران امنیتی و انتظامی ما در جریان مقابله با قاچاقچیان به شهادت رسیدند. میزان درگیری‌های مسلحانه 1476 مورد بود که 30 درصد رشد دارد.

جزینی ضمن اعلام این خبر که طی هشت ماهه اول امسال 192 آشپزخانه تولید شیشه منهدم شد، گفت: آمار کشف شیشه در این مدت 1600 کیلوگرم بود و می‌توان گفت کشفیات به ترتیب به تریاک، حشیش، هروئین، مروفین و شیشه مربوط می‌شود.

4646

 

کد خبر 390880

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =