تسنیم نوشت:

کاخ سفید اعلام کرد باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا قانون مربوط به اعمال تحریم‌های جدید علیه مقام های رسمی ونزوئلا را امضا کرده است.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از ریانوستی، کاخ سفید با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا روز گذشته 18 دسامبر قانون " دفاع از جامعه مدنی و حقوق بشر در ونزوئلا" را امضا کرده که بر اساس آن تحریم هایی علیه افرادی که مسئول نقض حقوق بشر در این کشور هستند اعمال خواهد شد.
بر اساس این گزارش کنگره آمریکا هفته گذشته لایحه اعمال تحریم های جدید علیه مقام های ونزوئلایی را که به زعم واشنگتن ناقض معترضان بوده اند را تصویب کرده است.
کنگره آمریکا در حالی به قانون مربوط به اعمال تحریم علیه مقام های ونزوئلا رای مثبت داده است که این قانون در سنا نیز به تصویب سناتورها رسیده بود.
رئیس جمهور ونزوئلا نیز این اقدام نمایندگان آمریکایی را تحریم های امپریالیستی توصیف کرده است. وی در این باره تاکید کرد که آمریکا می خواهد ونزوئلا را با تحریم و تهدید به چالش بکشد.
وی افزود: سنا کیست که علیه سرزمین بولیواری تحریم اعمال می کند؟ روابط بین ونزوئلا و آمریکا سالهاست که با تنش روبرو است و این تحریم ها موجب تشدید اوضاع در روابط دو کشور شده است.
در جریان اعتراضات و ناآرامی‌ها در ونزوئلا طی ماه‌های فوریه و می بیش از 40 نفر از هر طیف سیاسی کشته شدند. سازمان ملل نیز وقوع اعتراضات خشونت آمیز در ونزوئلا را محکوم کرده است.

5252

کد خبر 390908

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =