تسنیم نوشت:

رسانه‌های مختلف بین‌المللی و منطقه‌ای به پوشش خبری رزمایش بزرگ ارتش جمهوری اسلامی ایران با نام محمد رسول‌الله(ص) پرداختند.

 همزمان با برگزاری رزمایش بزرگ و مشترک ارتش با نام "محمد رسول‌الله(ص)" و با رمز "یارسول‌الله" از صبح روز چهارشنبه (4 دی) با حضور یگان‌هایی از نیروی زمینی، دریایی، هوایی و پدافند هوایی در منطقه عمومی جنوب و جنوب شرق کشور، رسانه‌های خارجی نیز به پوشش خبری آن پرداختند.

خبرگزاری آمریکایی آسوشیتد پرس نوشت که "ارتش ملی ایران یک رزمایش بزرگ نظامی نزدیک تنگه استراتژیک هرمز در مدخل خلیج فارس آغاز کرده است.... هفته گذشته ایران اعلام کرد که یگان‌هایی از سپاه پاسداران قدرتمند ایران نیز در این رزمایش شرکت کرده و تسلیحات جدیدی در آن امتحان خواهد شد."

شبکه خبری فاکس‌نیوز نیز اعلام کرد که "ارتش ایران یک رزمایش بزرگ نظامی را در نزدیک تنگه هرمز آغاز کرده است... این رزمایش به مدت یک هفته در 527 هزار کیلومتر مربع در بخش‌های شمالی اقیانوس هند، دریای عمان و نیز بخش‌های شرقی گذرگاهی که یک پنجم نفت جهان را تأمین می‌کند برگزار خواهد شد."

خبرگزاری روسی ایتارتاس نیز در خبری با تیتر "ایران تسلیحات جدیدی آزمایش می‌کند" نوشت: "نیروهای نظامی ایران رزمایش محمد رسول‌الله [ص] را با حضور همه نیروهای رزمی آغاز کرده است."
روزنامه جروزالم پست اسرائیل با بیان اینکه "ایران در رزمایش شش روزه و گسترده قدرت نظامی خود را به رخ می‌کشد" نوشت: "فرمانده ارتش ایران اعلام کرد که ایران می‌خواد از طریق این رزمایش پیام صلح و دوستی به همسایه‌های خود بفرستد."

روزنامه یدیعوت‌آحارونت دیگر روزنامه اسرائیلی بود که ضمن پوشش خبری این رزمایش نوشت: "ایران تمرین نظامی گسترده‌ای را آغاز کرده است."
روزنامه تایمز آو اسرائیل نوشت که "در این رزمایش گسترده نیروهای زمینی، دریایی، هوایی به مدت یک هفته و در نزدیک تنگه هرمز حضور خواهند داشت."

شبکه خبری العربیه نیز در پوشش خبری رزمایش محمد رسول‌الله (ص) به اظهارات امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش ارتش جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد که گفته بود این رزمایش برای انتقال تجربیات به نسل‌های جوان‌تر انجام می‌گیرد.
خبرگزاری جهان ترکیه نوشت: "ارتش ایران یک رزمایش بزرگ نظامی را از صبح 25 دسامبر در نزدیک تنگه هرمز که یک‌پنجم از نفت جهان از آن عبور می‌کند آغاز کرده است."

 

2323

کد خبر 391778

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =