نخستین مدرسه طبیعت ایران در فضایی بیش از 10 هکتار به نام «کاوی کنج» با همت بخش خصوصی با حضور معاون آموزشی سازمان حفاظت محیط زیست روز پنجشنبه در کلانشهر مشهد به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از پایگاه خبری محیط زیست؛ معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست در این مراسم گفت: بهره برداری از این مدرسه نقطه عطفی در حوزه آموزش محیط زیست و حفاظت از آن می باشد.

مهناز مظاهری بیان کرد: باید در دانش آموزان علاقه و عشق درونی به محیط زیست شکل بگیرد که تاکنون در این زمینه غفلت شده است.

وی گفت: ارائه آموزش به گروه سنی پنج تا 11 سال از اهمیت بالایی برخوردار است اما آموزش این گروه به معنای انتقال اطلاعات نیست بلکه دادن فرصت تجربه یعنی تجربه طبیعت در تفهیم اهمیت محیط زیست است که مورد نظر است.

مدیر نخستین مدرسه طبیعت ایران نیز در این مراسم گفت: این مدرسه در راستای تفاهم نامه وزارت آموزش و پرورش با سازمان حفاظت محیط زیست کشور با هدف ایجاد مدارس جامع محیط زیستی آماده سازی شده است.

محمد قائم پناه افزود: این مدرسه در حقیقت فضای طبیعی به وسعت بیش از 10 هکتار است که شامل باغ و مزرعه در کنار هم می شود و با ظرفیت پذیرش 50 دانش آموز آماده ارائه آموزشهای طبیعی به این قشر است. دانش آموزان بخصوص در مقطع ابتدایی به دلیل اینکه در سن شکل گیری شخصیت هستند باید به صورت طبیعی و ملموس با طبیعت ارتباط داشته باشند زیرا در فضای زندگی آپارتمانی در این روزها احساس الفت کودکان با طبیعت نسبت به گذشته کمتر شده است.

وی گفت: در این راستا برنامه ریزی شده تا مدرسه طبیعی ایران در مشهد که با نام«کاوی کنج » آماده سازی شده در روزهای پنجشنبه که روز بدون کیف و کتاب در مدارس نامگذاری شده است، میزبان دانش آموزان باشد.

قائم پناه گفت: در این فضای طبیعی با حضور 10 مربی توانمند کارگاههای آموزشی به مدت سه ساعت ویژه دانش آموزان برگزار می شود و علاوه بر آن دانش آموزان با حضور در محیط این مجموعه طبیعی ارتباط نزدیک و تجارب جدیدی را در طبیعت کسب می کنند.

استان خراسان رضوی دارای یک میلیون و 120 هزار دانش آموز و 12 هزار و 500 مدرسه با حدود 53 هزار کلاس است که از این منظر رتبه اول دانش آموزی کشور را دارد.

۴۷۴۷

کد خبر 391981

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام IR ۰۵:۴۵ - ۱۳۹۳/۱۰/۰۶
    7 1
    بسیار اقدام خوب و پسندیده ایست، به دست اندکاران این طرح ارزشمند تبریک و خدا قوت عرض می کنم.