ایسنا نوشت:

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران از ایجاد اتاق های «مادر و کودک» در ایستگاه های مترو خبرداد.

دکتر محسن نایبی با اشاره به اهمیت فعالیت های فرهنگی در حوزه بانوان گفت: روزانه مترو تهران بیشترین مسافر را در ناوگان حمل و نقل عمومی جابجامی کند که این افراد از همه قشرهای جامعه هستند. این موضوع سبب شده تا مترو به یک فضای مناسب برای اطلاع رسانی و انجام کارهای فرهنگی تبدیل شود. امیدوارم امور بانوان از این فرصت برای عمل کردن به توصیه های مقام معظم رهبری در خصوص خانواده و همچنین ترویج سبک زندگی ایرانی - اسلامی استفاده کند.

در ادامه جلسه الهه مجیدی رئیس اداره امور بانوان شرکت بهره برداری مترو تهران هم در خصوص فعالیت‌های این شرکت در راستای مصوبه «شهر دوست‌دار کودک» گفت: برنامه ریزی ها و اقدامات متعددی در این زمینه صورت گرفته که از آن میان می‌توان به طرح برپایی اتاق‌های «کودک و مادر» در ایستگاه‌های مترو اشاره کرد.

براساس گزارش سایت مترو، وی افزود: این اتاق ها فضایی را برای رسیدگی، شیردهی و تعویض لباس کودکان در اختیار مادران قرار می دهد. تا سال آینده اتاق کودک و مادر در ایستگاه های پرتردد به صورت پایلوت برپا شده و در صورت موفقیت تعداد ایستگاه ها افزایش خواهد یافت.

مجیدی با اشاره به تسهیلات شرکت بهره برداری مترو تهران در خصوص کودکان گفت: بلیت برای کودکان زیر 5 سال در مترو تهران رایگان است. همچنین سعی شده تا نکات ایمنی و هشدارهای لازم برای امنیت کودکان در ایستگاه‌های مترو لحاظ شود.

 

17503

کد خبر 392735

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =