آیت الله شبیری زنجانی: حکومت امام زمان (ع) خشن نیست، ایشان تنها با ائمه کفر و تروریست ها می جنگند

آیت الله شبیری زنجانی گفت: امام زمان سلام الله علیه با ائمه کفر می جنگد که این دستور قرآن است. نمی شود گفت مبارزه با کسانی مثل تروریست ها و گرو های تکفیری خشونت است. اینها امنیت را از جامعه گرفته اند و این مبارزه پسندیده است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله شبیری زنجانی، وی در پاسخ به سؤالی در مورد ویژگی هایی منتظران، عنوان کرد: کسی که منتظر است باید در رفتار و عملش این انتظار دیده شود. کسی که میهمان دارد از رفتارش می توان فهمید که میهمان دارد، خانه را جارو می زند، غذا آماده می کند و امثال این کارها را انجام می دهد، یعنی از کارهایی که انجام می دهد می شود فهمید که این شخص منتظر میهمان است. منتظر امام زمان علیه السلام هم همینطور است. رفتاری انجام می دهد که می شود فهمید این شخص خودش را برای یک مسأله ای آماده می کند.

آیت الله شبیری زنجانی عمل به دستورات شریعت را از ویژگی های منتظران دانست و ادامه داد: رضایت امام زمان عجّل تعالی فرجه در رضایت خداوند است و رضایت خداوند هم در عمل به دستورات اوست که توسط پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله و ائمه معصومین علیهم السلام به ما رسیده است.

وی در ادامه سخنانشان درباره نشانه های ظهور بیان داشت: آنچه مسلّم است مسأله خاتمیت و ظهور آن حضرت است. برخی نشانه ها درباره ظهور زده می شود که سند آنها ضعیف است و البته نه باید آنها را رد کرد و نه باید آنها را تأیید کرد. این مسأله لزوم منجی در سایر ادیان هم وجود دارد. آقای امامی کاشانی یک زمانی درحال نوشتن کتابی بودند و می گفتند در این باره از فلاسفه برخی از ادیان و فرق دیگر درباره لزوم ظهور منجی نوشته هایی را گرفته اند. این مساله را همه قبول دارند.

این مرجع تقلید شیعیان با انتقاد از کسانی که می خواهند حکومت امام زمان علیه السلام را یک حکومت خشن جلوه دهند خاطر نشان کردند: امام زمان سلام الله علیه با ائمه کفر می جنگد که این دستور قرآن است. نمی شود گفت مبارزه با کسانی مثل تروریست ها و گرو های تکفیری خشونت است. اینها امنیت را از جامعه گرفته اند و این مبارزه پسندیده است.

/6262

کد خبر 392998

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =