مدیر عامل سازمان بیمه سلامت گفت: از زمان اجرایی شدن بسته سلامت دولت تدبیر و امید تا کنون هفت میلیون و 100 هزار نفر در سراسر کشور زیر پوشش بیمه سلامت رایگان قرار گرفتند.

سونيا سهيلی خبرآنلاین-البرز: انوشیروان محسنی بندپی در دهکده المپیک بخش چهار باغ استان البرز در نشست با خبرنگاران با بیان این مطلب ، افزود: از یکم اردیبهشت ماه سال 92 تا کنون در سامانه امید سازمان بیمه سلامت 8 میلیون نفر برای دریافت دفترچه درمانی رایگان بیمه سلامت نام نویسی کردند که برای 7 میلیون و 100 هزار نفر دفترچه بیمه سلامت صادر شد.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت به تصویب قانون بیمه سلامت در 20 سال گذشته در مجلس اشاره کرد و افزود: دولت تدبیر و امید به رغم محدودیت های مالی این طرح را در کشور با هدف برخوردارشدن اقشار ضعیف و آسیب پذیر فاقد بیمه درمانی ، اجرایی کرد.

وی بیان کرد: اجرای بیمه سلامت همگانی سبب شد تا افراد برای درمان در مراجعه به بیمارستان های دولتی دغدغه نداشته باشند زیرا تنها ده درصد هزینه از آنان دریافت می شود و تامین تجهیزات پزشکی و داروی مورد نیازبیمار هم بر عهده بیمارستان است.

این مسوول در خصوص راه اندازي اداره توانمند سازي بيمه شدگان خاطر نشان كرد: بيمه شده براي آگاهي از حقوق خود بايد آموزش ببيند آموزش ببيند و در جريان خدمات قرار گيرد، از اين رو اداره توانمند سازي بيمه شدگان در سازمان بيمه سلامت راه اندازي شد تا مردم را با قانون و مقررات بيمه آشنا سازد.

محسنی گفت : سامانه امید برای نام نویسی متقاضیان همچنان فعال است و هر ایرانی که تحت پوشش بیمه های مختلف درمانی نباشد می تواند برای دریافت دفترچه درمانی بیمه سلامت اقدام کند.

وی تعرفه پرداخت هزینه درمانی روستائیان ، عشایر و شهر های زیر 20 هزار نفر را در هنگام مراجعه به بیمارستان های دولتی را 5 درصد اعلام کرد.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت در ادامه به ارتقائ بسته خدمتی برای 700 قلم بیماران صعب العلاج سرطانی را تا سقف پرداختی 81 تا 90 درصد، داروهای نازایی و ناباروری را در 40 قلم دارویی تا 70 درصد و خدمات دندانپزشکی برای بیمه شدگان زیر 14 سال در 20 نوع خدمت با کمترین هزینه اشاره کرد .

محسنی در بخش دیگری از سخنانش به طرح پزشک خانواده پرداخت و اظهار کرد: مهمترین مشکل این طرح که ده سالی است ازآن سخن گفته می شود به نبود زیرساخت های آموزش تخصصی برای پزشکان مجری این طرح حیاتی که امروزه به یکی از مطالبات مردم تبدیل شده است بر می گردد.

وی یکی از رویکردهای مهم این سازمان را در بخش درمان ، برنامه ریزی برای آموزش و پیشگیری از بیماری و خود مراقبتی بیان کرد و گفت : اجرای برنامه های مناسب در این سه محور در کشور نیازبه 250 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی یادآور شد : 41 میلیون نفر تحت پوشش سازمان بیمه سلامت در سراسر کشور قرار دارند.

کارگاه آموزشی معاونین ادارات کل بیمه سلامت کشور با حضور 40 نفر از معاونین ادارات و به مدت دو روز با هدف آشنایی بیشتر با قوانین و ارتقائ کمی و کیفی خدمات درمانی به بیمه شدگان در بخش چهار باغ از توابغ شهرستان ساوجبلاغ استان البرز برگزار شد .

17601

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 393024

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =