ایرنا نوشت:

32 روز از آغاز اعزام های عمره مفرده 94-93 می گذرد و طبق اعلام رییس سازمان حج و زیارت، تا کنون افزون بر 130 هزار زائر ایرانی به زیارت خانه خدا مشرف شدند.


رییس سازمان حج و زیارت گفت: اعزام های عمره جاری از 17 آذر ماه آغاز شده و خوشبختانه تا کنون مشکل خاصی در روند اعزام زائران ایرانی به عمره مفرده جاری وجود نداشته است.

سعید اوحدی با بیان اینکه مرحله نخست عمره مفرده تا 20 اسفند ماه ادامه خواهد داشت گفت: در مجموع در مرحله اول اعزام ها، 350 هزار زائر ایرانی به زیارت خانه خدا مشرف می شوند.

اوحدی با بیان اینکه اعزام مرحله دوم عمره مفرده جاری از 21 اسفند ماه آغاز و تا 26 خرداد ماه سال آینده ادامه خواهد داشت گفت: نام نویسی در کاروان های مرحله دوم از 16 بهمن ماه آغاز می شود.

به گفته رییس سازمان حج و زیارت با سه مورد تاخیر چهار ساعته که در پروازهای شرکت هواپیمایی سعودی رخ داده، اکنون میانگین تاخیر پروازهای عمره مفرده، 17 دقیقه است.

اوحدی پیشتر اعلام کرده بوددر عمره مفرده امسال برای تامین مسکن، تعذیه، تدارکات و حمل و نقل770 هزار زائر ایرانی برنامه ریزی شده است و اگر شرایط در عربستان مساعد باشد، این رقم افزایش خواهد یافت.

حداقل و حداکثر هزینه سفر به سرزمین وحی در عمره جاری، یک میلیون و 800 هزار تا دو میلیون و 700 هزار تومان است که این رقم نسبت به سال گذشته هفت درصد افزایش یافته است.

 

 

45231

 

کد خبر 394366

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام SK ۱۴:۱۲ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۹
  2 0
  سلام بزرگواران عزیزان و هموطن ،جدا" جای تاسف داره عربستان باسیاستهای موازی با آمریکا درصدد هرچه بیشتر ضربه زدن به ایرانه و هیچگونه همکاری در خصوص پائین آوردن تولید نفت خود نیست که به تبع آن قیمت نفت روزبه روز کاهش پیدا میکنه و در عوض ما مومنان ،خزانه عربستان رو هر سال هرماه شارژ میکنیم چرا دوستان مومن؟؟؟
 • یک ایرانی A1 ۱۴:۴۳ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۹
  3 0
  من با حج هیچ مشکلی ندارم. یکی دوست داره میره حج یکی هم میره اروپا یا ..... اما وقتی عرب ها قیمت نفت رو اینقدر اوردن پایین، تا مشکلات اقتصادی ما بیشتر بشه آیا حج رفتن ما جز کمک به عربا برای جبران زیان مالی اون ها نیست؟ یعنی ما حج رو تحریم کنیم تا اونا به غلط کردن بیفتن؟
 • سمناني A1 ۱۴:۵۱ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۹
  1 0
  خوش به حال عربها
 • ایرانی IR ۱۸:۱۶ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۹
  9 1
  زیارت خانه خدا و عمره مفرده از طرف معصومین بسیار توصیه شده است ولی با این وضعیت که داعش و گروههای تکفیری با کمک عربستان این وضعیت را در منطقه بوجود آورده اند، به نظرشما رفتن به این سفرها کمک به گروههای تکفیری و داعش نیست؟
  • بی نام A1 ۲۳:۲۸ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۹
   0 0
   علاوه براینکه کمک به داعش است بلکه چقدر ارزازکشور خارج میشود که اگرهمین پولها درکشورخودمان خرج شود به اقتصاد کشور کمک میشود .افرادی هستند برای چندمین باربه حج مشرف میشوند ولی دریغ ازیکبارکمک به یک مستمند.