نسیم آنلاین نوشت:

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس در اختتامیه کنفرانس وحدت اسلامی گفت: معجزه وحدت بر پایه اعتقاد دینی را در انقلاب اسلامی دیدیم، سلاح و پول و رسانه وحزب نبود، اما وحدت بر پایه اعتقاد دینی بود.

غلامعلی حداد عادل رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس در مراسم اختتامیه کنفرانس وحدت اسلامی با تبریک ایام ولادت پیامبر اکرم و خوش آمد به میهمان این کنفرانس درهفته وحدت گفت: رسم مبارکی است که در هفته وحدت از پیشگامان وحدت اسلامی تقدیر شود، این جلسه به تقدیر سه شخصیت که معتقد به تقریب مذاهب بوده اند برپا شده است که حاکی از تلاش برای وحدت اسلامی است.

حدادعادل با تاکید براینکه مسئله وحدت از آغاز اسلام بوده و نگرانی از اختلاف و تفرقه وجود داشته است گفت: تاریخ برآن حکایت می کند که موضوع وحدت از دیرباز اهمیت داشته است.

او گفت: علمای اسلام هم تلاش کردند مانع گسترش تفرقه شود اما قدرت های استکباری که فزونی گرفتند موج جدیدی برای ایجاد وحدت پیدا شده است.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس با اشاره به اینکه درگذشته قبل از ظهور استعمار غرب عامل تفرقه از درون عالم اسلام بود گفت: اما درقرن اخیر علاوه بر تفرقه داخلی دست دشمن هم اضافه شده است.

او ادامه داد: در دوران جدید در مقابل تفرقه مضاعف درون و بیرون که تهدید می کرده است شخصیتهایی پیدا شدند که جهاد گونه عمل کردند.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه از امام موسی صدر یاد میکنیم که ایشان الگو است گفت: شیخ سعیداسلام نیز نقش خوبی در ایجاد وحدت ایفا کرده است و آیت الله واعظ زاده که بیان و قلم و مدیریت در راه وحدت تلاش میکنند .

او گفت: مذهب وقتی از وحدت وارد عمل شود قویترین نیرو است ، اما اگر از تفرقه وارد شود مضر است . معجزه وحدت بر پایه اعتقاد دینی را در انقلاب اسلامی مشاهده کردیم . سلاح و پول و رسانه وحزب نبود ، اما یک عامل دراین محاسبات نبود و آن وحدت برپایه اعتقاد دینی بود .

حدادعادل با اشاره به اینکه امام خمینی ره ازاین امر استفاده کرد گفت: عاملی که باعث پیروزی شد عامل بقا و دوام این انقلاب در برابر فشارها شد . عامل تهدید جهان اسلام از تفرقه برخواسته است .

عضو اصولگرای مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: مذهب در مقابل مذهب قرار گرفته است و این امر باعث نگرانی شده است و دشمن از آن سو استفاده میکنند، مانندعراق و سوریه و ... که اسلام درمقابل اسلام است .

او گفت: وحدت بر اشتراک عقاید است که درست است . مانند پیامبر و دین و قبله مشترک است ، باید توجه کرد به واقعیت های جهان اسلام . وحدت یک آرمان مقدس است که باید در وجود واقعیت آنرا جستجو کرد .

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان اینکه رهبری معتقد است آرمان گرایی با واقعیت همراه شود گفت: مسلمان ها تاریخ و نژاد و زبان خاص دارد و منطقه های مختلف است و اینکه درعالم اسلام ملتهای مختلف وجود دارد یک واقعیت است . واقعیت را باید شناخت، غیر متغییر ها را باید مراعات کرد و برای تغییرپذیرها برنامه داشت .

او گفت: دعوت به وحدت در جهان اسلام باید بر پایه درد مشترک باشد ، امروز چه شیعه باشیم چه سنی درد و دشمن مشترک داریم . امروز همه جهان اسلام مشکلات اقتصادی دارد و جایگاه مناسب خود را ندارد .

حداد عادل مشکلات معاصر جهان اسلام را عقب ماندگی علمی و صنعتی دانست و گفت: این مشکلات باید عامل وحدت مسلمانان باشد . اروپا با وجود جنگهای صد ساله متحد شد امامسلمان با وجود عدم مشکل به اتحاد نمیرسند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما وقایع فرانسه را محکوم میکنیم ، گفت: ما هشدار دادیم میکروبی که وارد جهان اسلام کردید قطعا روزی دامن شما را خواهد گرفت . این تروریستهای تشکیل شده توسط غرب اکنون قلب پاریس را نا امن کرده است .

او گفت: امیدواریم در جهت وحدت و جلب توجه به واقعیت ها در کنار آرمان ها مثمر باشد و به همت مجاهدان اسلام شاهد تفرقه کمتر و انحاد بیشتر باشیم.

 


45231

 

کد خبر 394378

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =