کیهان به تصمیم رئیس بانک مرکزی برای به تعویق انداختن ابطال اسکناسهای مخدوش شده واکنش نشان داد.

این روزنامه با اشاره به اینکه رابرت هلوی ROBERT HELVEY از تئوریسین های جنگ نرم شعارنویسی روی اوراق بهادار ازجمله اسکناس را طراحی کرده است می نویسد:

دیروز، رئیس کل محترم بانک مرکزی در اقدامی سأال برانگیز اعلام کرد «سقف زمانی برای تعویض اسکناس های مخدوش برداشته شده است»! و در توضیح - بخوانید توجیه- این تصمیم گفت؛ «بانک مرکزی تاریخی را اعلام کرد که تمام بانک ها آن را پذیرفتند ولی این تاریخ به دلیل این که ممکن بود به مردم فشار آورده و آنها را با سختی مواجه کند و همچنین باعث هجوم مردم به بانک ها شود تمدید شد»! اشاره برادر عزیزمان جناب آقای بهمنی رئیس کل محترم بانک مرکزی درباره «تمدید» مورد اشاره ایشان نیز، تعجب آور است و به همه چیز شبیه است غیر از تمدید!

کیهان می افزاید:

لطفاً کیهان را به سوء ظن! و تندروی! متهم نکنید و فقط اندکی در این ماجرا اندیشه بفرمائید. آیا اقدام دیروز بانک مرکزی، دقیقاً- و البته به طور ناخواسته- در راستای دستورالعمل رابرت هلوی نیست؟! و آیا جناب آقای بهمنی عزیز نباید با کمک مراکز امنیتی و اطلاعاتی کشور، خاستگاه این تصمیم عجیب و سأال برانگیز را کشف کرده و رد پای افراد نفوذی و جریانات آلوده ای که دستورالعمل دیکته شده بیگانگان به سران فتنه را در چنته بانک مرکزی جاسازی کرده و با لطایف الحیل از زبان ریاست محترم این بانک به پیاده نظام خود ابلاغ کرده اند را شناسایی کند؟!

کد خبر 39586

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =