دستگیری قاتلی که می خواست خانه اش را منفجر کند

مهر نوشت:

مرد جوانی که پس از قتل همسر سابقش قصد داشت تا با منفجر کردن خانه مسکونی اش به زندگی خود پایان دهد، در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

ساعت 21:30 شب 25 دی ماه، زن جوانی با مرکز فوریت های پلیسی 110 تماس گرفت و گفت: برادرش طی تماس تلفنی به او اعلام کرده است که اقدام به ارتکاب جنایت و قتل همسر سابقش کرده و الان هم قصد دارد تا به زندگی خود پایان دهـد.

با اعلام خبر به کلانتری 128 تهران و با توجه به حساسیت موضوع، بلافاصله مأمورین کلانتری در محل اعلامی از سوی مرکز فوریت های پلیسی 110 واقع در منطقه تهران نو - خیابان ابوریحان حاضر شدند.

با حضور مأمورین در محل و انجام بررسی های اولیه مشخص شد فردی بنام "محمدعلی" 45 ساله پس از ارتکاب جنایت و قتل همسر سابق خود بنام بهاره 34 ساله قصد دارد تا با ایجاد انفجار در داخل ساختمانی مسکونی خود به زندگی اش پایان دهد که بلافاصله مأموران با توجه به بوی شدید ناشی از انتشار گاز، اقدام به قطع فلکه اصلی گاز و همچنین باز کردن پنجره های ساختمان کردند.

با ورود مأموران به داخل ساختمان، مأموران با جسد زن جوانی روبرو شدند که محمدعلی در کنار جسد وی، بر روی زمین افتاده بود. با اعلام خبر وقوع جنایت به پلیس آگاهی و قاضی کشیک ویژه قتل، پرونده مقدماتی با موضوع "قتل عمـد" تشکیل و به دستور شعبه پنجم بازپرسی دادسرای امور جنایی تهران، پرونده در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهرهان بزرگ قرار گرفت.

با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان در تحقیقات از خانواده مقتول اطلاع پیدا کردند که این دو حدود چهار سال پیش از یکدیگر متارکه کرده اما به خاطر داشتن پسری 9 ساله و به خاطر نحوه سرپرستی فرزندشان، در طی این مدت با یکدیگر اختلاف داشته اند. در تحقیقات از خانواده بهاره مشخص شد که متهم در نبود اعضای خانواده مقتول، با مراجعه به محل زندگی آنها و به بهانه صحبت کردن با همسر سابقش و برطرف کردن مشکلات ایجاد شده، بهاره را به منزلش در منطقه تهران نو (محل وقوع جنایت) برده و در آنجا اقدام به ارتکاب جنایت کرده است و آنها از طریق تماس اعضای خانواده متهم در جریان خبر کشته شدن بهاره و قصد داماد سابقشان برای پایان دادن به زندگی خود قرار گرفته اند.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به این موضوع که بر روی جسد مقتول هیچگونه آثار ناشی از اصابت جسم تیز وجود ندارد، گفت: پرونده در مراحل مقدماتی قرار داشته و جسد مقتول برای مشخص شدن علت اصلی مرگ به پزشکی قانونی انتقال پیدا کرده است.

او گفت: متهم پرونده نیز با قرار بازداشت موقت صادر شده از سوی مقام قضایی و برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

 

 

54231

 

کد خبر 395870

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =