واحدمرکزی خبر نوشت:

سایت خبری '24' امارات روز چهارشنبه نوشت: نمودار پیوستن فرانسوی ها به گروههای تروریستی از جمله 'داعش' نشان می دهد که از ابتدای سال 2014 تا پایان این سال، 130 درصد رشد داشته است.

این پایگاه به نقل از گزارش آماری وزارت اطلاعات فرانسه نوشت: تعداد شهروندان فرانسوی یا مقیم این کشور که برای انجام عملیات تروریستی در سوریه یا عراق به داعش یا 'جبهه النصره' پیوسته اند از 555 نفر در ابتدای سال 2014 میلادی به 1281 نفر در انتهای این سال افزایش یافته است.

این گزارش حاکی است که 393 فرانسوی از جمله 94 زن و کودک توانسته اند با فرار از دست نیروهای امنیتی برای انجام اقدامات تروریستی به این گروههای تروریستی بپیوندند.

گزارش یاد شده با اشاره به خطرات پیوستن این افراد به گروه های تروریستی نوشت: پیوستن افراد مشکلاتی برای دولت فرانسه خواهد داشت و بازگشت آنان نیز مانند بمب انفجاری می ماند، چرا که همانند نیروهای آمریکایی که از جنگ ویتنام بازگشتند، می توانند مشکلات اجتماعی و اخلافی بسیاری را با توجه به شرایطی که در آن زندگی کرده اند را ایجاد کنند که این امر بسیار خطرناک است.

اداره اطلاعات فرانسه همچنین افزود: 240 نفر از افراد وابسته به گروه های تروریستی که از سوریه و عراق به کشور بازگشته اند، توسط دستگاه امنیتی فرانسه دستگیر و در انتظار محاکمه هستند.

این گزارش اضافه کرد: 190 جنگجوی داعشی فرانسوی یا بهتر بگوییم 190 بمب انفجاری که هر لحظه ممکن است، منفجر شوند، به فرانسه بازگشته اند و 250 نفر دیگر در تلاش برای بازگشت به فرانسه یا دیگر کشورهای اروپایی هستند.

پایگاه خبری 24 افزود: بازگشت این افراد به فرانسه و رغبت آنها برای رفتن به مناطق درگیری و داشتن افکار انجام عملیات تروریستی در خاک این کشور ، بدترین خطر و مشکلی است که پاریس در این شرایط بحرانی با آن روبرو است و امنیت ملی فرانسه را تهدید می کند.

فرانسه در میان کشورهای اروپایی بیشترین اقلیت مسلمان ( حدود شش و نیم تا هفت میلیون مسلمان که حدود 10 درصد جمعیت این کشور است ) را در خود جای داده است. این افراد عمدتا آفریقایی تبار هستند که از شمال آفریقا و از کشورهای الجزایر و تونس به این کشور مهاجرت کرده اند .

رفتار دو گانه کشورهای غربی از جمله فرانسه با مسلمانان و آموزش تروریستهای خطرناک به منظور اعزام به سوریه برای مقابله با دولت قانونی دمشق، عامل اصلی ناامنیهای اخیر در اروپا عنوان شده است .

صدها تروریست که با امکانات کشورهای غربی و همپیمانان عرب آنها به سوریه اعزام شده و در کنار گروههای تروریستی داعش و جبهه النصره علیه دولت دمشق جنگیده اند، اکنون در حال بازگشت به کشورهای خود از جمله فرانسه هستند .

حادثه تروریستی اخیر در پاریس که به کشته شدن دهها نفر انجامید، توسط افرادی انجام شد که با تروریستهای القاعده و داعش همکاری داشته اند .

49261

کد خبر 396361

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =