سقوط روزهای اخیر قیمت ارز به زیان کدامیک از سیاسیون و دلالان بود که جلویش را گرفتند؟

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:مدتی است مردم کشورمان از گرانی رنج می‌برند. بررسی‌ها نشان می‌دهند گرانی‌ها ریشه منطقی اقتصادی ندارند و زائیده دلال‌بازی‌ها و گربه‌رقصانی‌های سیاسی هستند.

در شرایط سخت اقتصادی، تعطیل کردن کسب و کار و در خانه ماندن و انجام دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا برای بسیاری از مردم غیرممکن و برای عده زیاد دیگری نیز دشوار است. در چنین شرایط سختی همین که دولت درصدد باز کردن راهی برای حل مشکلات اقتصادی برمی‌آید، عوامل دلال‌بازی‌ها و سیاست‌بازان حرفه‌ای وارد صحنه می‌شوند و راه را سد می‌کنند و اجازه نمی‌دهند مردم نفس راحتی بکشند.

آنها منافع خود را بر مصالح مردم ترجیح می‌دهند و نمی‌خواهند مشکلات حل شود تا بتوانند از یکطرف جیب‌های گشاد خود را پر کنند واز طرف دیگر، رقیب سیاسی را از قدرت دور کنند و خودشان بر کرسی قدرت تکیه بزنند. پدر قدرت بسوزد که چشم‌ها را کور و گوش‌ها را کر می‌کند و طالبان خود را به هر خیانت و جنایتی وادار می‌سازد و اولین قربانی در این معرکه، مردم بی‌گناهی هستند که در تمام صحنه‌ها برای کشور و نظام فداکاری می‌کنند ولی در نبردهای سیاسیون بر سر قدرت همواره خرد می‌شوند.

به همین روزهای بعد از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نگاه کنید که خبر سقوط ترامپ، باعث ریزش شدید قیمت ارز و سکه و خودرو شد ولی دلالان اقتصادی و بازیگران سیاسی دست به دست همدیگر دادند و دسته اول با به صدا درآوردن زنگ خطر برای جیب‌های گشاد و دسته دوم با اظهارنظرهای سیاسی درباره آینده رابطه با آمریکا، موفق شدند جلوی ریزش قیمت‌ها را بگیرند و همه چیز را به سیر صعودی برگردانند. باید خیلی ساده‌لوح باشیم که بپذیریم این واقعه، یک اتفاق است و نتیجه همدستی دلالان اقتصادی با بازیگران سیاسی نیست.
حالا به این سؤال جواب بدهید که در این آشفته‌بازار جولان دادن‌های بازیگران قدرت و سیاست و اقتصاد، چگونه می‌توان مردمی که زیر فشارهای گرانی در حال له شدن هستند را به قرنطینه برد و مشکل کرونا را حل کرد؟ بپذیریم که در کشور ما علاوه بر ضعف مدیریت، عوامل دیگری همچون بازیگران سیاسی، طالبان قدرت و شیفتگان ثروت نیز موانع مهمی بر سر راه مبارزه با کرونا هستند. تردید نکنیم که تا کرونا زیر چتر سیاست قرار دارد، مهمان ما ملت مظلوم ایران خواهد بود. راه درست مبارزه با کرونا، خارج ساختن آن از زیر چتر سیاست است.

1717

کد خبر 396847

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 9
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام RO ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۴
  22 2
  کلی میشه بفرمایید چی کار شماست؟؟؟ نصف درخت های خیابون ولیعصر هم قطع شده اونایی هم که هست آفت داره می خورشون کار شما چیه پس؟....اونم از داستان مجسمه هایی که بردن و عاقبتشون معلوم نشد
 • معماری ایرانی اسلامی A1 ۱۱:۲۴ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۴
  4 0
  درست میکن آقای قالیباف. کار پرسنل شهرداری تهران نیست، بلکه کار شهرداری لندنه
 • مسعود A1 ۱۱:۳۸ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۴
  3 0
  جناب سرهنگ گازانبری ی ی ی ی؟؟ مرگ دستفروش جلوی چشم پسرش هم تقصیر شهرداری نبود... قصور آتش نشانی در مرگ خانمهای کارگر در پاساژ خیابان جمهوری نیز.... میشه بفرمایید تابحال مجموعه تحت امر شما اشتباهی هم کرده که قبول داشته باشید؟؟؟
 • سجاد IR ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۴
  5 0
  شما به نيمكت فلزي كه مردم با هزينه شخصي خودشون تهيه ميكنن تو بهشت زهرا هم رحم نميكنيد چه برسه به درختاي اين شهر بي در و پيكر .. بنده با هزينه شخصي خودم نيمكت آهني خريداري كردم و پايين آرامگاه مادرم نصب كردم كه هركسي كه اونجا ميره راحت باشه و در ضمن هيچ مشكلي هم براي تردد مردم , مطلقا ايجاد نشده اما شهرداري راسأ اقدام به جمع آوري كليه ي نيمكت هاي بهشت زهرا كرده . الان من نيمكتي كه خريداري كردم رو بايد از چه شخصي تحويل بگيرم آقاي دكترخلبان قاليباف ؟؟؟؟؟؟؟ حق الناس اينه هااااااااااا خبرآنلاين اگه از مظلوم حمايت ميكني منتشر كن لطفا.
 • بی نام A1 ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۴
  4 1
  حق با ایشان است پروانه ی ساخت و ساز در باع ها را من و شما صادر می کنیم، کمی انصاف داشته یاشید