جشنواره هفت سین نوروزی در برج میلاد/ کودکان با عمو نوروز و ننه سرما آشنا می شوند

نخستین جشنواره و نمایشگاه هفت سین و هدایای نوروزی (سین هشتم) از پنجم تا یازدهم اسفند در برج میلاد تهران برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی برج میلاد تهران؛ "سین هشتم" اولین جشنواره هفت سین و هدایا نوروزی در برج میلاد با همکاری موسسه فرهنگی مهرگان فرهنگ است که قرار است از 5 تا 11 اسفند ماه 1393 در یادمان ملی ایرانیان برگزار شود.

جشنواره هفت سین نوروزی با هدف زنده کردن آیین های نوروزی برای کودکان و نوجوانان، ارج نهادن به پیام مقام معظم رهبری مبنی بر توجه به سبک زندگی اسلامی، حمایت از تولیدات داخلی کشور،فرهنگ سازی مبنی بر استفاده از محصولات داخلی به جای محصولات بیگانه،حمایت از کارافرینانی که در عرصه تولید محصولات مرتبط با این جشن فعالیت میکنند و کمک به زنده نگه داشتن آیین ها و جشن های باستانی و اسلامی برگزار می شود.

همزمان با برگزاری این جشنواره کارگاه های آموزشی مرتبط با سبک زندگی با موضوعات مختلف درباره فلسفه عمو نوروز و ننه سرما، آداب اسلامي نوروزفلسفه سفره هفت سین، فلسفه هدیه دادن و عیدی گرفتن، فلسفه دید و بازدید های نوروزی،فلسفه کمک رساندن به همنوعان در نوروز ، فوت و فن خانه تکانی در شب عید، آشپزی و شیرینی پزی، سلامت و زیبایی در سفرهای نوروزی و ... برپا خواهد شد.

بخش سرگرمی کودک با عنوان نقاشی با موضوع نوروز، رنگ کردن تخم مرغ رنگی، قصه های نوروزی، آسمان آبی و نجوم، تن پوش های ننه سرما و عمو نوروز، سفره هفت سین برای عکاسی بازدیدکنندگان از دیگر بخش های جنبی این جشنواره است.

همزمان با اختتامیه این جشنواره آثار برتر اجزای هفت سین از بین هنرمندان انتخاب می شود.

۴۷۴۷

کد خبر 397392

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =