روزنامه ایران نوشت:

ناوگروه سی و سوم نیروی دریایی ارتش در نخستین روزهای حضور خود در آب‌های آزاد و خلیج عدن توانست دو فروند نفتکش ایرانی را از چنگ دزدان دریایی نجات دهد.
به گزارش روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، ناوگروه اطلاعاتی، عملیاتی و آموزشی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مأموریت خود از منطقه یکم نیروی دریایی ارتش در بندرعباس، قبل از ورود به اقیانوس آرام و در هنگام گشت آموزشی توانست دو فروند نفتکش ایرانی را در محدوده خلیج عدن از چنگ دزدان دریایی نجات دهد.  پنج فروند از قایق‌های تندرو دزدان دریایی در محدوده خلیج عدن به کشتی نفتکش ایرانی نزدیک شده بودند و قصد تعرض به این نفتکش را داشتند که با هشیاری تیم اسکورت نیروی دریایی ارتش و حضور بموقع ناوگروه سی و سوم این نیرو، دزدان دریایی مجبور به فرار شدند.
سه روز قبل نیز در موقعیت 75 مایلی جنوب شرق موکلا یمن چهار فروند قایق دزدان دریایی به یکی دیگر از نفتکش‌های ایرانی حمله کرده بود که با آتش پرحجم ناوگروه سی و سوم نیروی دریایی ارتش، دزدان دریایی متواری شدند. ناوگروه سی سوم نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوشکن شهید دریابان نقدی و ناو پشتیبانی رزمی بندرعباس است که برای تأمین امنیت کشتی‌های داخلی و خارجی در آب‌های آزاد و آموزش دانشجویان دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) نوشهر مأموریت خود را از بندرعباس آغاز کرده است.

1717
کد خبر 398570

برچسب‌ها